Ось чому деякі батьки приймають рішення давати своїм дітям мелатонін — гормон і популярну добавку для поліпшення сну.
Хоча вона вважається безпечною для дорослих, ви можете задатися питанням, чи може ваша дитина безпечно приймати мелатонін.
В цій статті пояснюється, чи можуть діти безпечно приймати добавки мелатоніну.
чи можна давати мелатонін дітям
Що таке мелатонін?
мелатонін — це гормон, що виробляється шишкоподібної залозою вашого мозку.
Часто згадується як гормон сну, він допомагає вашому тілу підготуватися до сну, відрегулювати ваш внутрішній годинник, які також називаються циркадних ритмів (1).
Рівні мелатоніну підвищуються ввечері, що дозволяє вашому організму зрозуміти, що настав час лягати у ліжко. І навпаки, рівні мелатоніну починають знижуватися за кілька годин до того, як прийшов час прокинутися.
Цікаво, що цей гормон грає роль в інших функціях крім сну. Він допомагає регулювати ваше кров’яний тиск, температуру тіла, рівні кортизолу і імунну функцію (2, 3, 4).
Мелатонін доступний без рецепта в багатьох магазинах здоров’я і інтернет-магазинах.
люди беруть мелатонін, щоб впоратися з різними проблемами сну, такими як:
- Безсоння
- Розлад добового біоритму у зв’язку з далеким перельотом
- Порушення сну, пов’язані з психічним здоров’ям
- Синдром затримки фази сну
- Порушення циркадного ритму
Однак в інших частинах світу, включаючи Австралію, Нову Зеландію і багато європейські країни, мелатонін доступний тільки за рецептом.
Резюме:
мелатонін — це гормон, який допомагає вам заснути, відрегулювати ваш внутрішній годинник. Він доступний в якості дієтичної добавки без рецепта, але продається тільки за рецептом у багатьох інших частинах світу.
Чи допомагає Мелатонін дітям засипати?
Багато батьків задаються питанням, чи можуть добавки мелатоніну допомогти їх дитині засипати.
Є вагомі докази того, що це може бути так.
це особливо стосується дітей з синдромом дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ), аутизмом та іншими неврологічними станами, які можуть вплинути на їх здатність заснути (5, 6, 7).
Наприклад, аналіз 35 досліджень, які вивчали дітей з аутизмом показав, що добавки мелатоніну допомогли їм швидше заснути і довго спати (8).
Аналогічним чином, аналіз 13 досліджень показав, що діти з неврологічним захворюванням засипали на 29 хвилин швидше і спали в середньому на 48 хвилин довше при прийомі мелатоніну (9).
Подібні ефекти спостерігалися у здорових дітей і підлітків, які мали проблеми з засипанням (10, 11, 12).
Однако про проблеми зі сном складні і можуть бути викликані різними факторами.
Наприклад, використання світловипромінюючих пристроїв пізно вночі може придушити виробництво мелатоніну. Якщо це так, просто обмеження використання телевізорів, комп’ютерів і смартфонів перед сном може допомогти краще засипати (13).
В інших випадках недиагностированное стан здоров’я може бути причиною того, що ваша дитина довго засинає або погано спить.
Тому найкраще звернутися за порадою до лікаря, перш ніж давати дитині додаткову дозу мелатоніну, так як лікар може провести ретельне обстеження, щоб дістатися до кореня проблеми.
Резюме:
Є вагомі докази того, що мелатонін може допомогти дітям швидше заснути і спати довше. Проте не рекомендується давати дітям добавки мелатоніну, не проконсультувавшись попередньо з лікарем.
Чи є мелатонін безпечним для дітей?
Більшість досліджень показують, що короткострокове використання мелатоніну безпечно для дітей. При цьому можуть спостерігатися незначні побічні ефекти.
Проте у деяких дітей можуть виникати такі симптоми, як нудота, головний біль, нічне нетримання сечі, надмірне потовиділення, запаморочення, ранкова хиткість, болі в шлунку і т. д. (14).
в даний час фахівці охорони здоров’я не впевнені в довгострокових побічні ефекти мелатоніну, оскільки в цьому напрямку зроблено мало досліджень. Тому багато лікарів з обережністю рекомендують мелатонін дітям з проблемами сну.
Крім того, добавки мелатоніну не схвалив FDA для використання дітьми.
До тих пір, поки не будуть проведені довгострокові дослідження, неможливо сказати, чи повністю мелатонін безпечний для дітей (15).
Якщо вашій дитині важко засипати або він погано спить, найкраще звернутися до лікаря.
Резюме:
Більшість досліджень показують, що мелатонін безпечний для дітей, але може викликати незначні побічні ефекти. Однак довгострокові ефекти добавок мелатоніну при прийомі дітьми в значній мірі невідомі, і вони не схвалені FDA для використання дітьми.
Як допомогти вашій дитині краще засипати
іноді проблеми зі сном можуть бути усунені без використання ліків або добавок, таких як мелатонін. Це пов’язано з тим, що часто проблеми зі сном виникають, коли діти беруть участь в заходах, які можуть підтримувати їх активність до пізньої ночі.
Якщо вашій дитині важко заснути, розгляньте ці рекомендації, щоб допомогти йому швидше заснути:
- Встановіть час сну : Кожен день необхідно укладати дитину спати і будити в один і той же час. Це допоможе натренувати внутрішній годинник вашої дитини, що полегшує процес засинання і пробудження (16, 17).
- Обмежте використання електронних пристроїв перед сном : Електронні пристрої, такі як телевізори та телефони, випромінюють світло, який перешкоджає виробництву мелатоніну. Заборона на використання дітьми таких і подібних пристроїв за один або два години перед сном може допомогти їм швидше засипати (13).
- Допоможіть дитині розслабитися : Надмірний стрес може підвищити пильність, тому допомога вашій дитині розслабитися перед сном може дозволити йому швидше заснути (18).
- Створіть певний порядок дій перед сном : Створення певних дій або «вечірніх ритуалів» перед сном відмінно підходить для дітей молодшого віку, так як вони допомагають їм розслабитися, тому їх організм знає, що прийшов час лягати у ліжко (19).
- Зберігайте прохолодну температуру в приміщенні : Деяким дітям важко засинати, коли їм занадто спекотно. Стандартні або злегка прохолодні температури в приміщенні ідеальні.
- Отримуйте багато сонячного світла протягом дня : Отримання великої кількості сонячного світла протягом дня може допомогти дітям з проблемами сну засипати швидше і спати довше (20).
- Дайте дитині прийняти ванну незадовго до сну . Прийом ванни за 90-120 хвилин до сну допомагає дитині розслабитися і досягти більш глибокого і кращої якості сну (21, 22).
Резюме:
Існує безліч природних способів, як допомогти вашій дитині заснути. До них відносяться установка постільного режиму, обмеження використання електронних пристроїв перед сном, створення «вечірніх ритуалів» перед сном, отримання великої кількості сонячного світла протягом дня і допомогу дитині в розслабленні перед сном.
Підіб’ємо підсумок
- Хороший сон має вирішальне значення для здорового життя.
- Більшість короткострокових досліджень показують, що мелатонін безпечний для організму дитини, і може допомогти дітям швидше заснути і спати довше. Однак його прийом може викликати незначні побічні ефекти.
- Проте його довгострокове використання дітьми недостатньо вивчено. З цієї причини не рекомендується давати вашій дитині мелатонін, якщо це не буде показано вашим лікарем.
- У багатьох випадках поганий сон може бути викликаний звичками дітей перед сном, такими як використання світловипромінюючих пристроїв.
- Обмеження їх використання перед сном може допомогти дітям швидше заснути.
- До інших рекомендацій, які допомагають дітям добре спати, відносяться встановлення часу сну, допомога дітям розслабитися перед сном, створення «вечірніх ритуалів» перед сном, забезпечення прохолодною температури в кімнаті і отримання великої кількості сонячного світла протягом дня.