В цій статті пояснюється, що таке ніацинамід, його користь для здоров’я, застосування і можливі побічні ефекти.
Що таке ніацинамід?
Ніацинамід є вітамін B3 (ніацин) — один з восьми вітамінів групи B, необхідний вашому організму для хорошого здоров’я.
вітамін B3 грає життєво важливу роль в перетворенні їжі, яку ви їсте в корисну енергію, і допомагає клітинам вашого організму виконувати важливі хімічні реакції (1).
Так як цей вітамін водорастворим, ваш організм не зберігає його, тому вам потрібно щодня отримувати нікотинову кислоту або ніацин з їжі.
Вітамін B3 зазвичай зустрічається в якості ніацинамід в продуктах тваринного походження, таких як м’ясо та птиця, і в якості нікотинової кислоти в продуктах рослинного походження, таких як горіхи, насіння і зелені овочі (2).
багато очищені зернові продукти також можуть збагачуватися ніацинамід (2).
Ваш організм також може виробляти вітамін B3 з триптофану — амінокислоти, яка присутня в більшості білкових продуктів.
Однак перетворення триптофану в вітамін B3 неефективно, так як 60 мг триптофану перетворюється всього в 1 мг вітаміну B3 (1).
Історично, вітамін B3 називався вітаміном PP — акронімом « pellagra preventive », що російською означає «запобігання пелагри».
Це пов’язано з тим, що дефіцит вітаміну B3 або триптофану приводить до захворювання під назвою пелагра, що характеризується діареєю, дерматитом, деменцією і, якщо її не лікувати, смертю (3).
в розвинених країнах пелагра зустрічається рідко, але в деяких країнах, що розвиваються захворювання все ще часто зустрічається (4).
Нікотинова кислота і ніацин можуть лікувати пелагру, але ніацинамід є кращим, оскільки він пов’язаний з меншою кількістю побічних ефектів, таких як гіперемія шкіри.
Резюме :
Ніацинамід є формою віта міна B3 — необхідного поживної речовини, яке підтримує багато клітинні процеси. Ніацинамід міститься головним чином в продуктах тваринного походження і є найкращою формою вітаміну B3 для лікування пелагри.
Корисні властивості і застосування
Крім того, що ніацинамід є найкращою формою для лікування пелагри, він має низку інших корисних властивостей і має безліч застосувань.
Корисний при певних захворюваннях шкіри
ніацинамід грає важливу роль в підтримці здоров’я шкіри.
З цієї причини ніацинамід є популярною добавкою в індустрії засобів по догляду за шкірою і косметичної промисловості.
При зовнішньому застосуванні або пероральному прийомі в якості добавки було виявлено, що ніацинамід має протизапальну дію на шкіру (5).
Він використовується для лікування акне і розацеа — захворювань шкіри обличчя, що характеризуються почервонінням (5, 6).
Це робить ніацинамід популярною альтернативою пероральних або зовнішнім антибіотиків для лікування акне або розацеа (7 , 8).
Може допомогти запобігти меланому
Меланома є серйозним типом раку шкіри, що розвиваються в клітинах, які виробляють меланін — пігмент, що надає вашій шкірі її колір.
Вплив ультрафіолетового (УФ) випромінювання, або від сонця, або соляріїв, пошкоджує ДНК ваших клітин з плином часу і сильно корелює з меланомою.
Було виявлено, що завдяки своїй ролі в підтримці здорових клітин пероральні добавки ніацинамід покращують відновлення ДНК в пошкодженій УФ променями шкірі у людей (9, 10).
Таким чином, ніацин є багатообіцяючою добавкою, яка може захищати від меланоми, особливо в групах високого ризику, таких як люди, що мали раніше немеланомного рак шкіри (11, 12, 13, 14).
Корисний при хронічній хворобі нирок
Хронічна хвороба нирок — прогресуюча втрата функції нирок, яка впливає на здатність вашого організму очищати і фільтрувати кров, і контролювати кров’яний тиск.
Це захворювання може викликати шкідливий накопичення хімічних речовин, таких як фосфати, у вашій крові (15).
Дослідження показують, що ніацинамід може допомогти знизити рівень фосфатів у людей з дисфункцією нирок, блокуючи їх абсорбцію (16 , 17, 18, 19).
Рівні фосфатів зазвичай контролюються за допомогою дієти, медикаментів або діалізу в залежності від тяжкості накопичення (20).
Може сповільнити прогресування цукрового діабету 1 типу
Цукровий діабет 1 типу — це захворювання, при якому ваш організм атакує і руйнує продукують інсулін бета-клітини підшлункової залози.
Було висловлено припущення, що ніацинамід захищає і зберігає бета-клітини, тим самим запобігаючи або затримуючи початок цукрового діабету 1 типу у осіб, схильних до ризику розвитку цього захворювання (21, 22, 23).
Проте дослідження не підтверджує думку про те, що ніацинамід може запобігти початок цукрового діабету 1 типу, хоча він може допомогти уповільнити його прогресування за рахунок збереження функції бета-клітин (24, 25, 26, 27).
Незважаючи на багатообіцяючі результати потрібно більше досліджень, перш ніж добавки ніацинамід можуть бути рекомендовані в якості засоби для лікування цукрового діабету 1 типу.
Резюме:
Ніацинамід може допомогти пацієнтам з певними захворюваннями шкіри і знизити ризик розвитку меланоми у осіб з високим ризиком. Він також може бути корисний людям з хронічним захворюванням нирок і, в меншій мірі, з цукровим діабетом 1 типу.
Види і форми добавок
Вітамін B3, у вигляді нікотинової кислоти або ніацин , доступний в якості добавки або сам по собі, або поряд з іншими вітамінами і мінералами в дозах від 14 до 1000 мг на порцію.
Вітамін також включений в комплексні добавки вітамінів групи B, які містять всі вісім вітамінів цієї групи.
Деякі добавки, що містять вітамін B3, містять тільки ніацин, але в більшості добавок вказується форма ніацину у вигляді нікотинової кислоти або ніацин.
ніацинамід може бути включений в добавки, що приймаються перед тренуваннями, але нікотинова кислота (форма, яка викликає гіперемію шкіри) є кращою для того, щоб дати споживачеві відчуття, що добавка почала працювати до початку тренування.
що стосується догляду за шкірою, ніацинамід часто включається в зволожуючі лосьйони для особи або в сере ництва, що продаються для лікування акне або розацеа.
Резюме:
Вітамін B3 у вигляді Ніацинамід широко доступний в якості харчової добавки. Він також зазвичай включається в багато зволожуючі засоби для обличчя і в засоби для лікування акне або розацеа.
Побічні ефекти
Ніацинамід зазвичай добре переноситься в відповідних дозах, головним чином тому, що надлишкові кількості виділяються з вашої сечею (28).
Допустимий верхня межа споживання вітаміну B3 становить 35 мг в день. Ця кількість, яке найменш ймовірно викликає гіперемію, почервоніння, свербіж і поколювання вашої шкіри — відомий побічний ефект нікотинової кислоти, але не Ніацинамід (1, 29).
Нікотинамід може викликати незначні побічні ефекти, такі як дискомфорт в шлунку, нудота і головний біль.
Також було висловлено припущення, що нікотинамід може підвищити резистентність до інсуліну — відмітна ознака цукрового діабету 2 типу — але дані були неузгодженими (1, 28).
Проте перш ніж приймати добавки ніацинамід для оцінки ваших індивідуальних ризиків рекомендується проконсультуватися з лікарем.
Резюме:
При прийомі добавок нікотинаміду існує низький ризик побічних ефектів. Але, не дивлячись на відносно хороший профіль безпеки, перед початком прийому Ніацинамід рекомендується проконсультуватися з лікарем.
Підіб’ємо підсумок
- Ніацинамід — це одна з форм вітаміну B3 (ніацин), яка відіграє важливу роль в енергетичному метаболізмі і здоров’я клітин.
- Він може принести користь, пов’язану з доглядом за шкірою і профілактикою раку шкіри, а також хронічним захворюванням нирок і цукровим діабетом 1 типу.
- ніацинамід зазвичай вважається безпечним і викликає лише незначні побічні ефекти в належних дозах. Він доступний в якості харчової добавки і є поширеним інгредієнтом в косметиці і засобах по догляду за шкірою.
- Проте перед тим, як пробувати ніацинамід вам краще проконсультуватися з лікарем.