Лікувальні засоби

Арніка (гомеопатія): показання до застосування, властивості

Гомеопатична арніка — сильно розбавлена ​​форма — століттями використовувалася в якості альтернативного лікарського засобу для лікування випадіння волосся, артриту, запалення, забитих місць, інфекцій, а також м’язових і суглобових болів (1).

Однак сама рослина дуже отруйна і вважається небезпечним. Тому через невідому ефективності та безпеки цього кошти багато медики не радять його використовувати.

Ця стаття розповість вам все, що вам потрібно знати про арніки в гомеопатії, включаючи показання до застосування, її використання, лікувальні властивості та потенційні ризики.

Арніка (гомеопатія): показання до застосування, властивості

Арніка як гомеопатичний засіб

Заснована в 1700-х роках Самюелем Ганеманом гомеопатія є спірною формою альтернативної медицини. Гомеопатія передбачає прийом сильно розбавлених трав і речовин, що сприяють лікуванню (2).

Вона заснована на кількох основних принципах, в тому числі (2, 3):

  • Подібне виліковується подібним . Якщо щось викликає побічні ефекти у здорової людини, це буде лікувати хвору людину.
  • Принцип мінімальної дози . Найменша доза приносить найбільшу користь.
  • Вода має пам’ять . Чим більше розбавлене речовина, тим воно сильніше.

Фактично, розчини можуть бути настільки розбавлені, що активної речовини залишається дуже мало, хоча все ще вважається ефективним. Як правило, гомеопатичні препарати надаються у формі таблеток (драже), капсул або настоянки (2).

З огляду на високу поширеність залежності від знеболюючих засобів, багато людей звертаються до арніки як до альтернативної формі лікування.

Як правило, щоб зменшити біль і запалення це засіб наноситься на шкіру у вигляді гелю, мазі, бальзаму, припарки, настоянки або масла. Воно також міститься в капсулах і таблетках, які приймаються всередину (1, 4).

Гомеопатична арніка зазвичай розбавляється в 10-30 разів і використовує позначку «C» для сотенних розведень (більш розбавлених) або «D» для десяткових розведень (менш розведених). Наприклад, розведення C10 і D10 буде вказувати на те, що арніку розводять в 10 разів при розведенні від 1 до 100 і від 1 до 10, відповідно (5).

В кінцевому рахунку, арніка в більшості гомеопатичних розчинів практично відсутня. Незважаючи на те, що гомеопатична арніка є отруйною рослиною, вона вважається безпечною через її сильного розведення (3).

Резюме:

На відміну від токсичного рослини арніки монтана (арніка гірська), гомеопатична арніка містить слідові кількості арніки і, ймовірно, безпечна при прийомі в невеликих кількостях. Багато прихильників гомеопатії рекомендують сильно розбавлену арніку для лікування болю і запалення.

Показання до застосування і заявлені властивості

Існує багато заяв з приводу корисного впливу арніки на здоров’я людини. Через високого рівня скептицизму з боку медичної спільноти і того факту, що більшість первинних досліджень показало обмежену ефективність, в літературі мало сучасних досліджень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Бджолина отрута: корисні властивості та протипоказання

Допомагає полегшити біль

Арніка добре відома своїми протизапальними властивостями. Вона містить велику кількість борються із запаленням рослинних сполук, таких як Культивують лактони, флавоноїди і фенольні кислоти. Таким чином, вважається, що вона допомагає впоратися з болем (1).

В оглядовому дослідженні, проведеному в 2014 році, було виявлено, що зовнішнє застосування гелю з арніки виявилося таким же ефективним, як і зовнішнє застосування ібупрофену — стандартного знеболюючий засіб — в зменшенні болю при остеоартрозі і поліпшення фізичної функції (6).

Інше дослідження 2003 року показало, що прийом 5 таблеток арніки D30 два рази в день значно зменшував хворобливість м’язів (7).

Проте численні дослідження не показали поліпшення при використанні доз C30, хоча деякі дослідження проводилися досить давно (8, 9).

дослідження, проведене в 2010 році, показало, що зовнішнє застосування гелю арніки D1 ​​з активністю 7% приводила до значного посилення болю в литкових м’язах через 24 години після виконання вправ на литкові м’язи, що ще більше ставить під сумнів ефективність гомеопатичної арніки (10).

Крім цього, біль шинство досліджень та оглядів прийшли до висновку, що арніка неефективна для зняття болю, особливо при прийомі у формі таблеток. Проте значна неузгодженість в дозуваннях і недоліки в дизайнах досліджень вимагають сучасних, більш якісних досліджень (11, 12, 13).

Синці та синці на шкірі

Синці та синці виникають, коли крихітні кровоносні судини лопаються через будь-якої форми травми, наприклад, хірургічного втручання або удару вашої шкіри про предмет. Історично, гомеопатична арніка використовувалася для лікування синців, хоча дослідження неоднозначні.

В одному дослідженні учасників з невеликими травмами лікували 20% гелем арніки, 5% вітаміном K, комбінацією 1% вітаміну K і 0,3% ретинолу, або плацебо. Через 14 днів у групі, яку лікували арніки спостерігалося значно менше синців в порівнянні з групою, що одержувала плацебо, і комбінованої групою (14).

Інша 10-денне дослідження показало істотні поліпшення при геморагії і набряках після ринопластики при зовнішньому застосуванні крему з арніки (гомеопатичний розчин D1) в порівнянні з групою плацебо. Проте інше лікування (мукополісахаридних полісульфатним кремом) було таким же ефективним (15).

Проте численні старіші дослідження не показали користі від використання арніки при лікуванні синців. У цих дослідженнях використовувалися набагато менші дози арніки, що свідчить про те, що сильно розбавлена ​​арніка — мета гомеопатії — неефективна (16, 17, 18, 19).

Випадання волосся

Арніка широко використовується в гомеопатичної медицини для стимуляції росту волосся, запобігання випаданню волосся і лікування лупи. Зазвичай її використовують у вигляді масла, шампуню або гідрогелю, 99% кошти на водній основі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Майоран: що це таке, користь і шкода для здоров'я

Незважаючи на численні анекдотичні заяви, обмежені дослідження підтверджують її здатність лікувати випадання волосся і сприяти росту волосся. Фактично, одне дослідження за участю 26-річної жінки з випаданням волосся не показало поліпшення росту волосся після використання гомеопатичного масла арніки (20).

Теоретично, застосування масла арніки може допомогти зменшити подразнення і запалення шкіри голови завдяки його протизапальним властивостями, що може створити кращу середовище для росту волосся. Проте необхідні додаткові дослідження.

Резюме:

Гель з арніки зовнішнього застосування може зменшити синці на шкірі і зменшити біль і запалення при остеоартрозі. Крім цього, обмежені дослідження підтримують використання гомеопатичної арніки для росту волосся, полегшення м’язових болів і інших цілей.

Потенційні ризики та протипоказання

Перш ніж спробувати арніку, важливо знати про потенційні ризики та побічні ефекти.

Безпека і побічні ефекти

Арніка — або у вигляді цілісного рослини, або у великій кількості нерозбавленою арніки (наприклад, у формі рослинних екстрактів або масел) — отруйна і її слід уникати.

Її прийом всередину може привести до серйозних побічних ефектів, таким як нудота, блювота, задишка, високий кров’яний тиск, аритмія серця, кома або навіть смерть (21, 22, 23, 24).

Коли арніка сильно розбавлена ​​в гомеопатичних препаратах, її можна приймати перорально. Однак краще уникати перорального прийому гомеопатичної арніки (тобто масел, таблеток, настоянок) або інших засобів, що містять арніку, включаючи рідину для полоскання рота, якщо тільки не під наглядом лікаря.

Більш того, дітям, людям з алергією на рослини сімейства складноцвітих, тим, хто приймає певні ліки, і жінкам, які вагітні або годують грудьми, слід уникати прийому арніки через потенційно небезпечних для життя проблем (21, 24, 25).

В цілому, перед прийомом арніки всередину, навіть якщо вона сильно розбавлена, вкрай важливо проконсультуватися з лікарем.

Крім того, зовнішнє застосування гелю арніки може привести до сухості шкіри, свербіння, висипу і посилення болю. Деякі засоби, такі як піни для ванн, креми і шампуні, також можуть викликати ці побічні ефекти. Уникайте нанесення гелю або кремів з арніки на пошкоджену шкіру або відкриті рани (21, 24, 26).

Групи ризику

Всі люди повинні уникати вживання незбираного рослини арніки через її високу токсичність.

Крім того, вагітним або годуючим жінкам слід уникати прийому арніки у всіх її формах. В одному конкретному дослідженні 9-денний дитина на грудному вигодовуванні відчував значне зниження рівня еритроцитів після того, як його мати почала пити чай з екстрактом арніки (27).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Епігаллокатехін галлат (EGCG): властивості, дозування, побічні ефекти

Тим, у кого алергія на амброзію або на інші рослини сімейства складноцвітих, слід уникати арніки, так як вони належать до одного сімейства рослин (24, 28).

Нарешті, людям з певними захворюваннями і станами, такими як запальні захворювання кишечника, високий кров’яний тиск і аритмія, слід уникати її застосування (24).

Лікарська взаємодія

Хоча існує обмежена кількість досліджень, арніка може взаємодіяти з антитромбоцитарними препаратами (наприклад, аспірином і клопідогрелем) і рослинними засобами (наприклад, гвоздикою, часником, імбиром, гінкго і женьшенем) (24).

Перед використанням гомеопатичної арніки перорально або зовнішньо краще всього проконсультуватися з лікарем.

Резюме:

Гомеопатична арніка сильно розбавлена ​​і, ймовірно, безпечна для використання в невеликих кількостях. Однак, вагітні або годують грудьми жінки, люди з алергією на амброзію або ті, хто приймає певні ліки, повинні уникати її використання. Завжди спочатку говорите з вашим лікарем.

Дозування і зберігання

В даний час не існує стандартних рекомендацій з дозування гомеопатичної арніки для лікування синців або болю.

Крім того, більшість пероральних гомеопатичних препаратів арніки випускаються в різних дозах. Найбільш поширеними є C12, C30 і C200 — всі вони надзвичайно розбавлені.

При застосуванні зовнішніх гелів арніки обов’язково дотримуйтесь інструкцій на етикетці і використовуйте тільки кошти з сильним розведенням. Більшість безрецептурних засобів можна наносити зовнішньо 2-3 рази на день протягом до 3 тижнів.

Найкраще зберігати всі види арніки в прохолодній, сухому середовищі, далеко від прямих сонячних променів.

Однак містять арніку кошти не регулюються так само, як ліки, і зазначені кількості на упаковці можуть бути неточними. Тому не використовуйте більше, ніж вказано, і обов’язково консультуйтеся спочатку з вашим лікарем (24).

Резюме:

При прийомі гомеопатичної арніки завжди дотримуйтесь вказівок на етикетці або рекомендацій лікаря.

Підіб’ємо підсумок

  • Арніка — це багаторічна трав’яниста рослина, яке використовується в багатьох гомеопатичних засобах, таких як таблетки, креми і гелі.
  • Деякі невеликі дослідження показують перспективність зовнішнього використання гомеопатичного гелю з арніки для лікування синців і болю при остеоартрозі. Проте є лише обмежені дослідження, що підтверджують ефективність арніки в поліпшенні росту волосся, полегшенні м’язового болю і наданні інших корисних ефектів.
  • Хоча рослина токсично, прийом гомеопатичної арніки, ймовірно, безпечний при прийомі в невеликих кількостях, оскільки засіб сильно розбавлене. Вагітні та годують грудьми жінки, люди з алергією на амброзію або ті, хто приймає антитромбоцитарні препарати, повинні уникати прийому гомеопатичної арніки.
  • Якщо ви хочете спробувати гомеопатичні арніку, обов’язково поговоріть з лікарем.

Читайте також

Мускатний горіх: користь і шкода для організму жінок і чоловіків

elena elena

Кардамон: корисні властивості та протипоказання

elena elena

Ефірна олія грейпфрута: властивості і застосування

elena elena

10 способів, як підвищити рівень глутатіону в організмі

elena elena

Перець п’янкий (кава-кава): користь і шкода, дозування

elena elena

Чорний перець: користь і шкода для організму

elena elena

4 вражаючих корисних властивості лізину

elena elena

Поліненасичені жирні кислоти: в яких продуктах містяться, користь

elena elena

Магонія падуболистная: корисні властивості та протипоказання

elena elena

Залишити коментар