Нудота характеризується дискомфортом в шлунку і блювотою.
Фактично, деякі чаї, як було виявлено, допомагають полегшити нудоту, викликану всім, від захитування до хіміотерапії і вагітності.
Ось 6 кращих видів чаю від нудоти.
1. Імбирний чай
Імбирний чай — це трав’яний настій з кореня імбиру.
Цей корінь протягом тисяч років використовувався як ліки від нудоти і зараз зазвичай додається в цукерки, таблетки та жувальні пастилки , використовувані для лікування розладів шлунка (1).
Огляд дев’яти досліджень показав, що імбир зменшував нудоту і блювоту, викликані ранковим нездужанням, хіміотерапією, деякими ліками і хірургічним втручанням (2).
Аналогічним чином, дослідження, проведене за участю 576 осіб, що проходять хіміотерапію, показало, що вживання імбиру в дозі 0,5-1 грами значно знижує вираженість нудоти в порівнянні з плацебо (3).
Хоча більшість досліджень було присвячено висококонцентрованим екстрактів і добавкам імбиру, цілком ймовірно, що ті ж корисні ефекти застосовні і до імбирного чаю.
Щоб приготувати імбирний чай, просто натріть невеликий шматочок очищеного імбиру і занурте його в окріп на 10-20 м інут, в залежності від того, наскільки він вам подобається. Потім процідіть і насолоджуйтеся в чистому вигляді або додайте трохи меду, кориці або лимона.
Ви також можете купити імбирний чай в пакетиках в магазинах здоров’я, аптеках, продуктових магазинах або онлайн.
Резюме:
Імбир є поширеним натуральним засобом, використовуваним для лікування нудоти. З нього можна зробити заспокійливу чашку чаю, використовуючи свіжий натертий корінь або чайний пакетик.
2. Ромашковий чай
ромашковий чай виробляється з квітки, який славиться своїм відмінним смаком і корисними для здоров’я властивостями.
В народній медицині ромашку використовують для розслаблення м’язів травлення і лікування таких станів, як заколисування , нудота, блювота, гази і розлад шлунка (4).
Згідно з 4-місячного дослідження за участю 65 жінок, що проходять хіміотерапію, було виявлено, що прийом 500 мг екстракту ромашки два рази в день знижує частоту блювоти ( 5).
тим часом, дослідження, проведене за участю 105 жінок, показало, що прийом екстракту ромашки більш ефективний, ніж прийом імбиру, в зменшенні нудоти і блювання, спричинених вагітністю (6).
Однак зверніть увагу, перед тим, як пити ромашковий чай вагітні жінки повинні проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем, так як він і інші трав’яні чаї можуть становити ризик для їх вагітності (7).
У той час як ці дослідження перевіряли висококонцентровані екстракти з амого квітки, ромашковий чай може запропонувати аналогічні ефекти.
Для цього заваріть 1 столову ложку (2 грами) сушеної ромашки в 1 чашці (240 мл) гарячої води протягом 5-10 хвилин.
Ви також можете купити чай в пакетиках в магазинах або онлайн.
Резюме:
Ромашковий чай може розслабити м’язи травного тракту, полегшуючи нудоту і блювоту.
3. Медовий чай з лимоном
Медовий чай з лимоном — це популярний чай, який поєднує в собі освіжаючий цитрусовий смак з солодким присмаком.
Численні дослідження показують, що навіть запах лимона може полегшити нудоту .
Наприклад, 4-денне дослідження за участю 100 вагітних жінок показало, що вдихання парів ефірної олії лимона призвело до значного зменшення нудоти і блювоти (8).
Тим часом, мед врівноважує кислий смак лимона. Він також володіє антибактеріальними властивостями, які можуть захистити від інфекцій, які можуть викликати нудоту (9).
Зробити домашній медово-лимонний чай просто. Для цього додайте 2 чайні ложки (10 мл) лимонного соку і 2 чайні ложки (15 мл) меду в 1 чашку (240 мл) гарячої води і перемішайте.
Резюме:
Медовий чай з лимоном може боротися з нудотою завдяки цитрусовий смак і аромату лимона і антибактеріальним властивостям меду.
4. Чай з фенхелем
Фенхель — це пряна приправа і овоч, тісно пов’язаний з морквою, селерою, коріандром і кропом.
Він довго використовувався в якості природного засобу від широкого спектра станів, включаючи біль в животі, діарею і запор (10).
Деякі з цих властивостей підкріплені дослідженнями.
Наприклад, одне дослідження за участю 80 жінок показало, що прийом капсули з 30 мг фенхеля перед менструацією допоміг зменшити симптоми, такі як нудота і слабкість (11).
Більш того, дослідження, проведене за участю 159 осіб, показало, що щоденне вживання 1 чашки (240 мл) чаю з фенхеля сприяє поліпшенню травлення, відновленню кишечника і регулярним дефекації після операції (12).
Ви можете приготувати чай з фенхелю, додавши 1 чайну ложку (2 грами) висушених насіння фенхелю в 1 чашку (240 мл) гарячої води . Заварюйте 5-10 хвилин, потім процідіть.
Ви також можете купити чай в пакетиках онлайн або в магазинах.
Резюме:
Дослідження показують, що чай з фенхелем може допомогти поліпшити здоров’я травлення і полегшити такі симптоми, як біль в животі і нудота.
5. М’ятний чай
М’ятний чай — один з найпопулярніших видів чаю для лікування болю в животі і нудоти.
В дослідженнях на тваринах було виявлено, що масло м’яти перцевої зменшує біль і розслаблює м’язи травного тракту (13).
Інше дослідження за участю 123 осіб показало, що просте вдихання парів ефірної олії м’яти перцевої значно зменшило нудоту після операції (14).
М’ятний чай, ймовірно, приносить користь для здоров’я, аналогічну маслу.
Чайні пакетики з м’ятою доступні в більшості великих продуктових магазинів, а також в Інтернеті. В якості альтернативи, ви можете приготувати його самостійно, зануривши 10-15 подрібненого листя м’яти перцевої в 1 чашку (240 мл) гарячої води на 10-15 хвилин.
Резюме:
Дослідження показують, що масло м’яти перцевої і м’ятний чай можуть зменшити біль в животі і нудоту.
6. Лакричний чай
Лакрица (солодка) — це рослина з яскраво вираженим гіркувато-солодкий смак.
На додаток до додавання в цукерки, жувальну гумку та напої, вона давно використовується в народній медицині для лікування розладів травлення (15).
Одне місячне дослідження за участю 54 осіб показало, що прийом 75 мг екстракту лакриці два рази в день зменшує симптоми розладу шлунка, включаючи нудоту, блювоту, біль в животі і здуття живота (16).
Інше дослідження показало, що екстракт лакриці може допомогти загоїти виразки шлунка, які можуть викликати такі симптоми, як здуття живота, дискомфорт в шлунку, нудота і блювота (17, 18, 19).
пакетики з коренем лакриці можна знайти в Інтернеті, а також у багатьох продуктових магазинах і магазинах здоров’я.
Однак, оскільки в більшості доступних досліджень по темі використовуються екстракти, щоб визначити безпеку і ефективність лакричного чаю необхідні додаткові висококачеств ські дослідження.
При вживанні у великих кількостях ця рослина може викликати негативні побічні ефекти, такі як високий кров’яний тиск. Ці побічні ефекти можуть посилюватися низьким рівнем калію (20).
З цієї причини краще всього обмежити споживання всього 1 чашкою (240 мл) в день. Якщо у вас є які-небудь проблеми зі здоров’ям перед прийомом обов’язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем (21).
Крім того, як і у випадку з іншими трав’яними чаями, вагітні жінки перед початком включення лакричного чаю в свій раціон повинні проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем, оскільки його вживання може становити ризик для їх вагітності (7).
Резюме:
Лакричний чай може полегшити нудоту, зменшивши симптоми розладу шлунка і загоєння виразок шлунка. Проте необхідні додаткові дослідження його безпеки через його потенційних побічних ефектів.
Підіб’ємо підсумок
- Вживання гарячого трав’яного чаю може позбавити вас від нудоти.
- Деякі види чаю, такі як імбирний, ромашковий і м’ятний, можуть бути особливо корисними. Деякі можуть навіть полегшити інші проблеми з травленням, такі як біль в животі, здуття живота і дискомфорт.
- Більшість цих чаїв легко приготувати в домашніх умовах, використовуючи набуті в магазині чайні пакетики або свіжі, або сушені трави.