Він ароматний, смачний і простий у приготуванні.
Він також багатий поживними речовинами, і дослідження показали, що він пов’язаний з довгим списком потенційних корисних властивостей.
Ось 10 основних корисних властивостей зеленого чаю з лимоном.
1. Багатий антиоксидантами
Зелений чай і лимони багаті антиоксидантами, сполуками, які допомагають захистити від запалення і пошкодження клітин через окислення.
Зокрема, зелений чай багатий такими антиоксидантами, як галлат епігаллокатехіна (EGCG), кверцетин, хлорогенова кислота і теогаллін (1).
Лимони є хорошим джерелом таких антиоксидантів, як аскорбінова кислота, гесперидин, нарингин і феруловая кислота (2).
дослідження показують, що антиоксиданти відіграють ключову роль в здоров’я і хвороби та можуть захищати від хронічних захворювань, включаючи хвороби серця, цукровий діабет, рак і ожиріння (3).
Резюме:
Зелений чай і лимони багаті антиоксидантами, які допомагають захистити від запалень і хронічних захворювань.
2. Сприяє схудненню
Зелений чай з лимоном може стати відмінним доповненням до здорової дієти для схуднення.
Фактично, численні дослідження показали, що зелений чай може сприяти зниженню ваги і прискоренню спалювання жиру.
Відповідно до одного огляду 15 досліджень, вживання зеленого чаю з підвищеним вмістом EGCG протягом як мінімум 12 тижнів було пов’язано зі зниженням маси тіла і жирових відкладень (4).
Одне дослідження за участю 115 жінок також показало, що прийом екстракту зеленого чаю протягом 12 тижнів призводить до значного зниження маси тіла, індексу маси тіла і жиру на животі (5).
Хоча вченим необхідно проводити більше досліджень на людях, деякі дослідження показують , що лимони також можуть сприяти схудненню.
Одне дослідження на тваринах показало, що, коли мишам давали флавоноїди цитрусових, розмір їх жирових клітин зменшувався. Флавоноїди цитрусових також збільшували метаболізм у мишей, які отримували дієту з високим вмістом жирів (6).
Інше дослідження на тваринах, проведене в 2008 році, показало, що згодовування поліфенолів лимона мишам на дієті з високим вмістом жирів допомогло запобігти їх набір ваги і накопичення жиру (7).
Резюме:
Дослідження показують, що вживання зеленого чаю може допомогти знизити масу тіла і жирові відкладення. Деякі дослідження на тваринах показали, що певні сполуки в лимонах також можуть допомогти запобігти збільшенню ваги.
3. Захищає від цукрового діабету
Деякі дослідження показують, що зелений чай може допомогти поліпшити контроль цукру в крові і захистити від цукрового діабету 2 типу.
Відповідно до одного огляду, вживання чаю пов’язано з більш низьким ризиком розвитку цукрового діабету 2 типу та пов’язаних з ним ускладнень (8).
Регулярне вживання чаю також може зменшити запалення і підвищити здатність організму ефективно використовувати інсулін. Інсулін — це гормон, який переміщує цукор з кровотоку в клітини (8).
Одне дослідження за участю 92 осіб з цукровим діабетом 2 типу також показало, що прийом екстракту зеленого чаю протягом 16 тижнів знижує інсулінорезистентність. Це може допомогти краще контролювати рівень цукру в крові (9).
Однак інші дослідження дали неоднозначні результати, і вченим необхідно провести додаткові дослідження зеленого чаю і цукрового діабету (10, 11, 12).
Резюме:
Деякі дослідження пов’язують вживання зеленого чаю зі зниженням ризику розвитку цукрового діабету 2 типу та інсулінорезистентності.
4. Може поліпшити здоров’я серця
Дослідження показали, що і зелений чай, і лимони мають ряд корисних властивостей в відношення здоров’я серця.
Фактично, в одному огляді повідомлялося, що флавоноїди цитрусових, в тому числі що містяться в лимонах, можуть пригнічувати запалення, покращувати функцію кровоносних судин і підтримувати здоровий рівень холестерину (13).
Інше дослідження показало, що у людей, які щодня вживали лимони, знижувалося кров’яний тиск, особливо коли вони регулярно ходили пішки (14).
Точно так же аналіз дев’яти досліджень показав, що люди, які регулярно вживали зелений чай, мали нижчий ризик розвитку серцево-судинних захворювань, інфаркту та інсульту, ніж ті, хто не пив зелений чай (15).
Більш того, недавній огляд 24 досліджень також показав, що вживання зеленого чаю може допомогти знизити високий систолічний та діастолічний артеріальний тиск, які є факторами ризику розвитку бол езней серця печіння.
Побічні прояви системного характеру проявляються через симптоматику:
- токсичне ураження нирок.
- порушення в мінеральному метаболізмі.
- збої в кровотворенні.
При наявності симптомів побічних проявів необхідно припинити прийом медикаменту і звернутися до лікаря.
Протипоказання
> Основним протипоказанням до приписування медикаменту виступає наявність алергічних реакцій на речовини в складі Тобропта. Заборонено призначення ліки дітям до 18 років. Обмежено призначення кошти вагітним жінкам і при грудному вигодовуванні.
Передозування
Перевищення дозувань Тобропта загрожує розвитком симптоматики:
- посилене сльозотеча.
- кератит точкового характеру.
- гіперемія очного яблука.
- відчуття свербіння.
- набряклість вік.
- запальні реакції на оболонці рогівки .
Аналоги
До медикаментів аналогічного впливу відносять:
- Макситрол.
- Брамітоб.
- Ділатерол.
- Ціпромед.
- Томбраміцін.
- Тобросопт.
- Азідроп.
- Небцін.
- Тобрекс.
- Бруламіцин.
- Тобі.
Більш детально про аналоги можна дізнатися тут
Вибирати аналогічний медикамент може тільки лікар, з подальшим підбором індивідуальних доз і схеми застосування ліків.
Відгуки лікарів
Михайло Антонович, офтальмолог: Тобропт швидко і ефективно усуває симптоми кін ‘юнктівіта і блефарити. Препарат усуває набряклість, гіперемію і свербіж. При дотриманні дозувань розвиток побічної симптоматики зведено до мінімуму. Головна особливість перед призначенням ліків — це необхідність в проведенні додаткової діагностики. Ця процедура потрібна для виявлення сприйнятливості інфекційного збудника до активної речовини ліки.
Антон Олександрович, офтальмолог: Препарат прекрасно усуває симптоми найбільш поширених патологій органів зору. Для попередження розвитку побічної симптоматики не призначають медикамент дітям. Так як ліки абсорбується в системний кровотік, що не приписую його вагітним жінкам та в період вигодовування. Після нанесення Тобропта можливе короткочасне поколювання в області очей. Більше не помітив ніякої побічної симптоматики, згідно з відгуками пацієнтів.
Відгуки споживачів
Ольга: Звернулася до лікаря через рясний сльозотечі і свербіння в області очей. Діагностували кон’юнктивіт і призначили Тобропт на тиждень. Засіб швидко і ефективно усунуло прояви захворювання. По закінченню 3 дні терапії зовсім не спостерігалося симптоматика патології. Після закапування з’явилося невелике затуманення якості зору, яке зникло з проходження 15 хвилин.
Іван: Довгий час у мене спостерігалося збільшення обсягу мішка під оком. Лікар визначив дакріоцистит. Закопував Тобропт вранці і ввечері по 2 краплі протягом 2 тижнів. У перший тиждень симптоматика знизилася, а ближче до кінця терапії і зовсім відчув себе добре. Після закапування відчував тимчасове поколювання і затуманення якості зору.
Корисне відео
Термін придатності та зберігання
Зберігати краплі необхідно при температурі не вище 25 градусів. Не допускати дітей до флакону з препаратом. Неприпустимо зберігати медикамент під прямими сонячними променями. Заморожувати флакон також не можна.
Після дати виготовлення придатність крапель становить 3 роки. Внаслідок першого розтину придатність крапель знижується до 1 місяця. Придбати ліки можна виключно за рецептом.
Тобропт розроблений на базі тобрамицина. Краплі мають антибактеріальний ефект і усувають патогенну мікрофлору з області очей. Після проведення інстиляції компоненти медикаменту абсорбуються в рогівку, очне яблуко і передню камеру органу зору.
Активно виводиться препарат нирками. Побічні прояви після закапування рідко спостерігаються, що говорить про високу переносимості ліки організмом.
властивостей, корисних, лимоном, зеленого