Лікувальні засоби

Екстракт нима (Neem): лікувальні властивості, застосування, побічні ефекти

Різні частини цього дерева здавна використовувалися в традиційній азіатській медицині. Історично його використовували для лікування болю, лихоманки та інфекцій, а його гілочки використовували для чищення зубів (1, 2, 3).

Проте вам може бути цікаво дізнатися, чи обґрунтовані будь-які з цих тверджень .

в цій статті робиться глибоке занурення в науку, що лежить в основі екстракту нима, щоб пояснити його застосування, потенційні лікувальні властивості і будь-які ризики.

Екстракт нима (Neem): лікувальні властивості, застосування, побічні ефекти

Що таке ним?

ним, який іноді називають «сільської аптекою», є унікальним лікарською рослиною, в якому можна використовувати всі його частини, включаючи листя, квіти, насіння, плоди, коріння і кору (4, 5) .

Багатовікові рукописи розкривають деякі історичні застосування цього дерева. Його квіти використовувалися для лікування захворювань жовчних проток, його листя — для лікування виразок, а його кора — для лікування захворювань мозку (6).

З різних частин рослини були виділені понад 140 різних активних сполук. Ці активні сполуки наділяють ним його антиоксидантними, антибактеріальними, протипаразитарними, протизапальними, протидіабетичними і ранозагоювальні властивості (4, 7, 8).

Хоча механізми, за допомогою яких діє ним, не зовсім ясні, дослідження цієї рослини тривають (5, 6, 8).

Резюме:

Ним містить більше 140 активних сполук, які можуть надавати численні антиоксидантні та протизапальні ефекти. З давніх-давен він використовувався для лікування виразок, шлунково-кишкових захворювань і захворювань головного мозку.

Потенційні лікувальні властивості нима

Хоча наукові дослідження нима знаходяться на початковій стадії, вони показують багатообіцяючі перспективи в відношення декількох аспектів здоров’я, включаючи контроль рівня цукру в крові, а також користь для вашого волосся, шкіри, зубів, печінки і нирок.

Майте на увазі, що необхідні подальші дослідження на людях.

може сприяти здоров’ю волосся

Екстракт насіння нима містить азадирахтин, активне з’єднання, яке може боротися з паразитами, що вражають волосся і шкіру, такими як воші. Азадирахтин працює, порушуючи зростання паразитів і перешкоджаючи відтворенню та іншим клітинним процесам (9).

В дослідженні, в якому перевірялася ефективність шампуню на основі нима від головних вошей у дітей, залишення шампуню в волоссі на 10 хвилин вбивало вошей , не впливаючи на шкіру (10, 11).

Екстракт нима і німбідін, з’єднання, що міститься в маслі нима, також можуть лікувати лупу в зв’язку з його протизапальні та антимікробні властивості. Лупа і роздратування шкіри голови можуть виникати в результаті скупчення грибків на шкірі голови (8, 12).

Може поліпшити здоров’я зубів і порожнини рота

Жування кори нима для підтримки гігієни порожнини рота — звичайна практика в Індії (13).

Антисептичні, протизапальні, антиоксидантні і імуностимулюючі властивості нима можуть сприяти здоров’ю порожнини рота. Хоча необхідні додаткові дослідження, дослідження показують, що ним може полегшити біль і допомогти в лікуванні гінгівіту, пародонтиту та карієсу (3).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Омега-3 жирні кислоти: що це таке, їх роль, харчові джерела

Крім того, дослідження в пробірках показують, що ним може звести до мінімуму здатність бактерій колонізувати поверхню ваших зубів, тим самим зменшуючи утворення зубного нальоту (14).

Крім того, в 21-денному дослідженні за участю 45 осіб з гінгівітом було виявлено, що рідина для полоскання рота з Німом так само ефективна, як і рідина для полоскання рота з хлоргексидином — сильнодіюча рідина для полоскання рота — в зменшенні кровотечі ясен і зубного нальоту (15).

Може допомогти здоров’ю печінки і нирок

Антиоксидантні і протизапальні властивості нима можуть допомогти боротися з окислювальним стресом, який, в свою чергу, може сприяти здоров’ю печінки і нирок.

Окислювальний стрес викликається накопиченням нестабільних молекул, які називаються вільними радик Аламі. Хоча ваше тіло природним чином виробляє вільні радикали в якості побічного продукту метаболізму, зовнішні джерела збільшують їх присутність.

Деякі ліки, включаючи протиракові, знеболюючі та нейролептики, можуть сприяти окисного стресу, що призводить до пошкодження тканин печінки і нирок (16).

Одне дослідження на щурах показало, що екстракт листя нима знижує пошкодження печінки, викликане високими дозами парацетамолу (17).

Інше дослідження на щурах показало аналогічні ефекти, припускаючи, що екстракт нима зменшує пошкодження тканини нирок, викликане хіміотерапевтичних препаратів (18).

Однак необхідні дослідження на людях.

Може поліпшити здоров’я шкіри

Масло насіння нима багато жирними кислотами, включаючи олеїнову, стеаринову, пальмітинову та лінолевої кислоти. У сукупності ці жирні кислоти володіють протизапальними, антиоксидантними та антимікробними властивостями, які сприяють здоров’ю шкіри (19).

Майте на увазі, що хоча аюрведическая медицина — традиційна індійська система зцілення — використовує ним для лікування псоріазу та екземи, далеко не всі наукові дослідження підтверджують твердження про його ефективності (20).

акне (вугрі і прищі)

Історично ніім використовувався для лікування акне, зменшення прищів і підвищення еластичності шкіри (21 ).

Дійсно, дослідження показують, що антибактеріальні властивості олії нима допомагають позбутися від прищів.

дослідження в пробірці показало, що масло нима може сприяти довгостроковому лікування акне при додаванні до твердих ліпідним наночастицам (SLN), нового типу лікарського препарату, який забезпечує стабільне вивільнення активних інгредієнтів (21).

Тим не менш необхідні дослідження на людях.

Виразки і з ажівленіе ран

Дослідження на тваринах свідчать, що екстракт листя нима прискорює загоєння ран за рахунок посилення запальної реакції і утворення нових кровоносних судин (8, 22).

В ході 34-денного тематичного дослідження 2013 року зовнішнє застосування 100 мг олії нима два рази в день повністю вилікував хронічні виразки шкіри (23).

в іншому дослідженні 6 осіб з виразками кишечника брали 30 мг екстракту нима перорально два рази в день. Через 10 днів секреція кислоти значно знизилася, а через 10 тижнів виразки майже повністю зажили (24).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Масло чорного кмину: користь і шкода, як приймати

Проте це було досить невелике дослідження. Необхідні додаткові дослідження на людях.

Інші потенційні корисні властивості

Ним може володіти декількома іншими корисними властивостями, хоча результати неоднозначні, і необхідні подальші дослідження на людях.

Протималярійні ефекти

Ним містить активні сполуки, звані лімоноіди. Дослідження на мишах показало, що лімоноіди можуть бути настільки ж ефективними в боротьбі з інфікованими малярією клітинами, як і звичайні методи лікування з використанням хлорохина (2, 25).

Однак деякі дослідження в пробірках не показують позитивного впливу екстракту нима на результати малярії (26).

Майте на увазі, що в даний час ним широко не використовується для лікування малярії.

Протизаплідна властивість

ним також розглядається як альтернатива вазектомії в зв’язку з його протизаплідними ефектами. Вазектомія — це хірургічна процедура, яка стерилізує чоловіків, зупиняючи виділення сперми.

Дослідження на тваринах свідчать, що ним може іммобілізувати і вбити сперматозоїди без довгострокових наслідків (2, 4, 27).

Контроль цукрового діабету

Деякі дослідження на тваринах показують, що екстракт листя нима може бути кандидатом у нові ліки від цукрового діабету (4, 5, 8).

Це пов’язано з тим , що екстракт нима може допомогти оживити клітини, що виробляють інсулін — гормон, який допомагає контролювати рівень цукру в крові, — і знизити рівень цукру в крові (28).

Проте дослідження на людях відсутні.

Резюме:

Хоча ним, мабуть, володіє численними терапевтичними ефектами, результати непереконливі, оскільки вони засновані на дослідженнях в пробірках і на тварин з дуже невеликою кількістю досліджень на людях.

Протипоказання і можливі побічні ефе кти

Хоча продукти з нима отримують з природних джерел, вони за своєю суттю є небезпечними для використання людиною. Тому при використанні продуктів з нима важливо дотримуватися запобіжних заходів.

Екстракти насіння нима складаються з різних жирних кислот і близько 2% гіркоти, які вважаються токсичними. Рівні цих гірких з’єднань різняться в залежності від продуктів і можуть залежати від методів вилучення та зберігання (29).

Уникайте вживання

Ви повинні ставитися до перорального прийому будь-якого продукту з нима з особливою обережністю, або уникати його взагалі.

в деяких випадках немовлята переживали важке отруєння після того, як їм давали масло нима в дозах 5-30 мл (30, 31).

Точно так само в одного чоловіка після вживання 60 мл олії нима виникли неврологічні і психотичні симптоми (23).

Хоча одне дослідження на тваринах не показало ніяких доказів токсичності на рівні 5 грамів на кг маси тіла, ці результати можуть не приводити до такого ж ефекту у людей (2, 8).

Крім того, неофіційні дані пов’язують надмірне споживання чаю з листя нима з нирковою недостатністю (2).

Інші застосування

Щоб уникнути ризику дуже низького рівня цукру в крові, люди , що приймають ліки від цукрового діабету перед використанням нима повинні проконсультуватися зі своїм лікарем (5).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке L-карнітин, для чого потрібен і чим корисний?

Хоча зовнішнє застосування здається безпечним при розведенні з іншими інгредієнтами, пряме нанесення на шкіру не рекомендується, так як це може викликати роздратування ( 32).

Було виявлено, що ним має довгострокове протизаплідний дію у чоловіків після одноразової дози. Через його здатності зупиняти розвиток сперматозоїдів і обмежених досліджень його безпеки вам слід уникати нима, якщо ви намагаєтеся завести дітей (27).

Немовлятам, дітям, а також вагітним або годуючим жінкам не рекомендується використовувати ним з- за його змішаною безпеки і відсутності всебічних досліджень.

Резюме:

Хоча ним може бути безпечним для зовнішнього застосування в розведеному вигляді, його пероральний прийом може завдати шкоди вашому здоров’ю. Щоб повністю визначити ризики і побічні ефекти продуктів на його основі, необхідно провести більше досліджень.

Як знайти продукти з нима і безпечно їх використовувати

Ним зазвичай продається у вигляді масла, екстракту, порошку і добавок, а також додається в засоби по догляду за волоссям, шкірою і порожниною рота. Зазвичай ці продукти можна знайти в магазинах краси і здоров’я.

Масло нима можна наносити на шкіру або змішувати з шампунем або кремами. Воно вважається безпечним для прийому всередину при розведенні спиртом, в таблетках або порошку.

Однак регулювання нима обмежена, тому багато продукти не проходять перевірку на безпеку або чистоту.

Хоча його зовнішнє застосування в основному вважається безпечним, методи екстракції і конкретні способи застосування можуть вплинути на його загальну токсичність (5).

Прочитайте етикетку і дотримуйтесь наведених інструкцій, так як вони відрізняються в залежності від конкретного продукту.

Важливо відзначити, що стандартної дози не існує, і інформація про її ефективності невідома. Щоб звести до мінімуму ризики для здоров’я, уникайте самолікування і перед використанням будь-якого продукту з нима проконсультуйтеся з лікарем.

Резюме:

Ним і продукти на його основі широко доступні в магазинах здоров’я. Проте не існує стандартизованої дозування, особливо для перорального прийому. Щоб звести до мінімуму ризик, перш ніж пробувати ним проконсультуйтеся з лікарем.

Підіб’ємо підсумок

  • Ним — унікальна рослина, оскільки всі його частини (листя, квіти, насіння, плоди , корінь і кора) мають лікувальні властивості.
  • Хоча наукові дослідження цієї добавки все ще знаходяться на початковій стадії, дані свідчать про те, що він може лікувати лупа, педикульоз і гінгівіт, перешкоджати зубному нальоту і сприяти загоєнню ран .
  • Однак інформація про дозування в даний час невідома, а відсутність нормативних вимог означає, що багато продуктів з нима не проходять перевірку на безпеку і чистоту. Таким чином, перш ніж пробувати будь-якої продукт з нима найкраще поговорити з лікарем.

Читайте також

Ізолят або концентрат сироваткового протеїну: що краще?

elena elena

Чи варто вам приймати добавки антиоксидантів?

elena elena

Холін: що це таке, властивості, де міститься

elena elena

Чи допомагає Оціллококцінум при грипі? об’єктивний огляд

elena elena

Папаин: що це таке, властивості, застосування, побічні ефекти

elena elena

Що таке поліфеноли? Їх властивості і в яких продуктах містяться

elena elena

Коллінсону канадська: властивості, дозування і побічні ефекти

elena elena

Гороховий протеїн: склад, користь, побічні ефекти

elena elena

Що таке бета-каротин, де він міститься і чим корисний?

elena elena

Залишити коментар