Корисні продукти

Кукурудзяне борошно: користь і шкода

Кукурудзяне борошно: користь і шкода

Кукурудзяне борошно користь і шкода

Що таке кукурудзяна мука

Кукурудзяне борошно є продуктом, отриманим в результаті помелу висушеного кукурудзяного зерна. Її широко використовують в приготуванні різного роду випічки (кукурудзяний хліб, пироги, печива, кекси, коржі і ін.).

Один стакан (125 грам) жовтої кукурудзяної муки містить 416 калорій і 4,4 г жирів ( практично не містить насичених жирів). Вона містить 11 г білка і 89 г загальної кількості вуглеводів, в тому числі 75 г крохмалю. Це кількість борошна несе в собі 7,3 г дієтичної клітковини, яка може допомогти знизити рівень холестерину і сприяє зниженню ризику розвитку закрепів. Кукурудзяне борошно не містить холестерину і є хорошим джерелом фитонутриентов і антиоксидантів, під назвою лютеїн і зеаксантин.

Отже, чим корисна кукурудзяна мука?

Користь кукурудзяної муки для організму

чи корисна кукурудзяна мука? Кукурудзяне борошно корисна для організму завдяки своїм складом, до якого входять такі речовини:

Натрій

кукурудзяна мука, природно, має низький рівень натрію — в одній склянці (125 грам) кукурудзяної муки міститься 6 міліграмів натрію. Раціон харчування з низьким вмістом натрію може допомогти запобігти високий кров’яний тиск або допомогти знизити кров’яний тиск, якщо у вас вже є гіпертонія. Дорослим людям рекомендується споживати не більше 2300 міліграмів натрію, а для осіб з гіпертонічною хворобою — до 1500 міліграмів на день.

Цинк

Жовта кукурудзяна мука служить джерелом цинку — важливого мінералу для ферментативної функції. Цинк активує ферменти, які регулюють активність генів в ваших клітинах, підвищують імунну систему і допомагають перетворювати їжу в енергію. Він також становить частину ваших клітинних мембран і активує антиоксидантний фермент, який допомагає запобігти пошкодженню цих мембран, а також ваших ДНК і білків. Стакан жовтої кукурудзяної муки постачає ваш організм 2 миллиграммами цинку. Це забезпечує 25% рекомендованого щоденного споживання для жінок і 18% для чоловіків відповідно до рекомендацій, встановлених Інститутом медицини .

Залізо

Корисні властивості кукурудзяної муки також обумовлені наявністю в ній заліза. За даними Інституту медицини , кожен стакан жовтої кукурудзяної муки містить 2,8 міліграма заліза, що становить 35% щоденних потреб у залозі для чоловіків і 16% для жінок. Залізо, яке ви отримуєте з їжі, включено в гемоглобін, що міститься в ваших червоних кров’яних клітинах, і сприяє здоровій циркуляції кисню. Залізо також дозволяє вашим клітинам виробляти енергію і допомагає вашим білим кров’яним тельцям (компоненту вашої імунної системи) боротися з інфекцією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Молоко буйвола: користь і шкода, склад, жирність

Каротиноїди і вітамін А

Золотий відтінок жовтої кукурудзяної муки пов’язаний з містяться в кукурудзі каротиноидами. Каротиноїди — це жовто-оранжеві пігменти, що сприяють тканинної функції і борються з хворобою. Лютеїн і зеакснатнін (два каротиноида в жовтої кукурудзяної борошні) фільтрують світло, коли він потрапляє в очі, сприяють здоровому зору і запобігають вікові захворювання очей. Інші каротиноїди, такі, як бета-каротин, перетворюються в вітамін А і підтримують вашу імунну систему, допомагають клітинному росту і збільшують виробництво еритроцитів. Завдяки вмісту каротиноїдів кожну склянку жовтої кукурудзяної муки несе в собі 250 МО вітаміну А, забезпечуючи 11% денного споживання для жінок і 8% для чоловіків, як рекомендовано Інститутом медицини .

Клітковина ( харчові волокна)

Клітковина допомагає вашому організму правильно реагувати на інсулін і контролювати рівень цукру в крові, а також допомагає знизити рівень холестерину в крові. Клітковина також сприяє вашому довгостроковому здоров’ю, бореться з серцево-судинними захворюваннями і знижує ризик розвитку цукрового діабету 2 типу. Стакан жовтої кукурудзяної муки містить 8,5 грам клітковини, що становить 34% щоденної рекомендованої норми споживання клітковини для жінок і 22% для чоловіків.

Докладно про те, що таке клітковина і яку користь вона приносить людині читайте тут — Клітковина: що це таке і для чого потрібна.

Інші живильні речовини

Магній і калій необхідні для регулювання артеріального тиску, а стакан жовтої кукурудзяної муки містить 106 міліграмів магнію або 27% від щоденної рекомендованої норми, а також 300 міліграмів калію, або майже 8% від мінімуму 4700 міліграмів калію в день. Селен — це мінерал, який стимулює антиоксидантну активність вітамінів С і Е в вашому організмі, а мука має в своєму складі 16 міліграмів селену або 23% добової норми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Рис: користь і шкода для здоров'я людини

Шкода кукурудзяної муки

Існує ряд побічних ефектів, які можуть виникнути при вживанні продуктів, що містять кукурудзяну муку.

Алергічні реакції

Споживання кукурудзи у деяких людей може привести до алергій і розвитку таких симптомів, як висип на шкірі, набряк слизової оболонки, блювота і т.д. Багато людей також страждають від нападів астми і анафілаксії після вживання кукурудзи та продуктів на її основі. Основною причиною алергії є білок, присутній в кукурудзі.

Ризик розвитку пелагри

Кукурудза є основним продуктом харчування багатьох людей. Якщо ви споживаєте кукурудзу і кукурудзяну муку в великих кількостях, існує ймовірність розвитку такого захворювання, як пелагра. Пелагра — не що інше, як дефіцит вітамінів, особливо ніацину (вітаміну B3) в організмі. У складі кукурудзи недостатньо амінокислот (лізину і триптофану) і ніацину, які допомагають захистити організм від пелагри. Якщо кукурудза є основною частиною вашого раціону харчування, переконайтеся, що ви доповнюєте свій раціон продуктами, багатими вітамінами — це дасть можливість уникнути розвитку пелагри.

Здуття живота і метеоризм

Кукурудза містить високий відсоток крохмалю. Коли ви споживаєте кукурудзу, вона розщеплюється в товстій кишці і виробляє багато газу. Тому, якщо хтось споживає кукурудзу і продукти з кукурудзяного борошна в великих кількостях, це може викликати здуття живота і метеоризм.

Розлад шлунка

Кукурудза є хорошим джерелом клітковини і інших життєво важливих поживних речовин, які допомагають очищати організм від токсинів. Але передозування цими харчовими волокнами може викликати побічні ефекти, такі як розлад шлунка і спазми! Отже, стежте за тим, скільки кукурудзи ви споживаєте, в будь-якій формі.

Руйнування зубів

Кукурудза і кукурудзяна мука містять велику кількість цукру, тому це може призвести до карієсу у деяких людей . Це один з рідкісних побічних ефектів кукурудзи, але не той, який слід сприймати легковажно! Переконайтеся, що ви прямуєте гарній гігієні порожнини рота і чистите зуби після вживання продуктів з кукурудзяної муки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке чай Ассам і корисний він для здоров'я?

Викликає остеопороз

Люди, які їдять багато продуктів на основі кукурудзи, можуть страждати від остеопорозу , оскільки кукурудза містить дуже маленька кількість кальцію. Але це має значення тільки в тому випадку, якщо кукурудза не доповнюється відповідної багатої кальцієм їжею.

Збільшує вага

Як згадувалося раніше, кукурудза містить велику кількість цукру і вуглеводів. Надмірне споживання кукурудзи, безумовно, може привести до збільшення ваги. Люди на дієті повинні уникати споживання продуктів на основі кукурудзяного борошна.

Викликає млявість

Кукурудза містить достатню кількість крохмалю. Крохмаль може викликати сонливість і привести до млявості.

Шкода кукурудзяної муки в більшості випадків можна звести до мінімуму просто разнообразив свій раціон харчування і вживаючи продукти на її основі в помірних кількостях.


Читайте також

Чим корисно кип’ячене молоко? Користь і шкода

elena elena

Бразильський горіх: користь і шкода для організму жінки і чоловіки

elena elena

Чим замінити коричневий цукор? 7 кращих замінників

elena elena

Картопля: користь і шкода для організму людини

elena elena

Чи є термін придатності у алкоголю? Горілка, пиво, вино

elena elena

Що таке банановий чай і чи варто його спробувати?

elena elena

Артишок і екстракт артишоку: корисні властивості та протипоказання

elena elena

Чим корисний чорний шоколад? Користь і шкода

elena elena

Чи корисно пити оливкову олію в лікувальних цілях?

elena elena

Залишити коментар