Корисні продукти

Чорний горіх: корисні властивості та протипоказання

Антиоксиданти і антибактеріальні сполуки в зовнішніх оболонках цих горіхів роблять їх корисними для лікування паразитарних і бактеріальних інфекцій.

В цій статті розглядаються цілющі властивості, застосування і протипоказання до застосування чорних горіхів .

Чорний горіх: корисні властивості та протипоказання

чорний горіх — корисні властивості і протипоказання до застосування

Що таке чорний горіх?

Чорний горіх (лат. Juglans nigra ), зростає в дикому вигляді в США і є другим за величиною культивуються горіхом в Північній Америці після волоських горіхів.

Він складається з ядра, сухого зовнішнього покриття і твердої оболонки (шкаралупи).

Ядро — це частина чорного горіха, яку зазвичай їдять в сирому або смаженому вигляді, і яку можна пресувати для отримання масла. Зовнішня оболонка містить антиоксиданти і використовується в екстрактах і добавках (БАД) в лікувальних цілях, таких як лікування паразитарних інфекцій або зменшення запалення (1).

Чорні горіхи володіють унікальним смаком і ароматом. Вони є популярним додатком до рецептів, таким як випічка та десерти.

Резюме:

Чорні горіхи є другим за поширеністю горіхом в США і цінуються за їх смак і корисні властивості. Живильні речовини в зовнішніх оболонках видобуваються і використовуються в добавках.

Харчова цінність, склад і калорійність

Чорні горіхи багаті білком, корисними жирами і багатьма вітамінами, і мінералами.

В 30-грамової порції чорних горіхів міститься (2):

  • Калорії : 170 ккал
  • Білок : 7 грам
  • Жир : 17 грам
  • Вуглеводи : 3 грами
  • клітковина : 2 грами
  • Магній : 14% від рекомендованої добової норми споживання (РСНП)
  • Фосфор : 14% від РСНП
  • Калій : 4% від РСНП
  • Залізо : 5% від РСНП
  • Цинк : 6% від РСНП
  • Мідь : 19% від РСНП
  • Марганець : 55% від РСНП
  • Селен : 7% від РСНП

Чорні горіхи містять на 75% більше білка, ніж волоські горіхи, які забезпеч ечівают організм 4 грамами білка на 30-грамову порцію. Білок є живильною речовиною, яке допомагає знизити надмірну масу тіла, контролювати рівень цукру в крові і збільшити почуття ситості (2, 3).

В них мало вуглеводів, і більшість вуглеводів присутній у вигляді клітковини — поживної речовини, яке також може сприяти відчуттю ситості і контролю ваги (4).

Чорні горіхи є хорошим джерелом антиоксидантів — речовин, які можуть запобігти або відстрочити пошкодження клітин, викликане нестабільними молекулами, званими вільними радикалами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чим відрізняється грецький йогурт від звичайного?

Наприклад, вони містять проантоціанідіни, які можуть захищати від шкідливого впливу сонця, покращувати зір і кровообіг (1).

вони також забезпечують організм людини альфа-ліноленової кислотою (АЛК) — типом омега-3 жирної кислоти . АЛК є незамінним жиром — це означає, що ваш організм не може виробляти його, тому вам потрібно отримувати його зі свого раціону.

АЛК була пов’язана з декількома корисними ефектами в відношення здоров’я, включаючи зниження ризику розвитку серцево-судинних захворювань та інсульту (5, 6).

Резюме:

Чорний горіх — це їжа, багата поживними речовинами з низьким вмістом вуглеводів і високим вмістом білка, антиоксидантів і жирних кислот омега-3.

Потенційна користь чорного горіха для здоров’я

Клітковина, омега-3 жирні кислоти і антиоксиданти в чорних горіхах приносять різнобічну користь здоров’ю жінок і чоловіків. Крім того, зовнішня оболонка чорного горіха володіє унікальні антибактеріальні властивості і використовується в рослинних екстрактах і добавках.

Харчова цінність чорних горіхів схожа на харчову цінність волоського горіха, який був ретельно вивчений в відношення його користі для здоров’я.

Може принести користь здоров’ю серця

Чорні горіхи містять різні поживні речовини і сполуки, які корисні для здоров’я серця, в тому числі:

  • Омега-3 жирні кислоти . Можуть поліпшити деякі фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань, такі як високий кров’яний тиск і рівень холестерину (7).
  • Таніни . Допомагають знизити артеріальний тиск і знизити рівень ліпідів в крові, потенційно покращуючи здоров’я серця (8).
  • Еллаговая кислота . Може допомогти запобігти звуження артерій, викликане утворенням холестеринових бляшок на стінках артерій, яке може привести до хвороби серця (9).

Огляд 13 досліджень показав, що вживання в їжу чорний горіхів знижує загальний рівень холестерину і холестерину ЛПНЩ (поганий холестерин). Більш того, дослідження показують, що вживання в їжу чорних горіхів покращує функцію кровоносних судин і знижує ризик утворення холестеринових бляшок — основного фактора ризику розвитку серцево-судинних захворювань (10, 11).

Може мати протираковими властивостями

Чорні горіхи містять протипухлинну з’єднання під назвою юглон. Дослідження в пробірці показали, що ця сполука значно зменшує ріст пухлини (12, 13, 14).

Кілька досліджень в пробірці показують, що юглон може викликати загибель клітин в деяких ракових пухлинах, включаючи рак печінки і шлунка ( 15, 16, 17).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке чай Ассам і корисний він для здоров'я?

Крім того, чорні горіхи містять антиоксиданти флавоноїди, які, як було виявлено, роблять благотворний вплив на рак легенів, молочної залози, простати і товстої кишки (18).

мають антибактеріальними властивостями

Зовнішні оболонки чорного горіха багаті танинами — сполуками, що володіють антибактеріальними властивостями (8).

Таніни в чорних горіхах надають антибактеріальну дію, наприклад, проти лістерій , сальмонели та кишкової палички — бактерій, які зазвичай викликають харчові отруєння (19).

Дослідження в пробірці показало, що екстракти зовнішніх оболонок чорного горіха мають антиоксидантну та антибактеріальну активність, запобігаючи зростання золотистого стафілокока — бактерії, яка може викликати інфекції (20).

Може допомогти схуднути

Дослідження показують, що вживання в їжу горіхів, особливо чорних, може допомогти вам схуднути (21, 22).

Хоча чорні горіхи мають високий рівень вмісту калорій, більшість цих калорій надходять з корисних для здоров’я жирів. Жири можуть допомогти збільшити почуття ситості і запобігти почуття голоду (2, 23).

Насправді, було виявлено, що чорні горіхи довше зберігають почуття ситості, що може допомогти вам природним чином є менше, потенційно сприяючи зниженню маси тіла (24).

В одному тримісячному дослідженні люди, які щодня їли 30 грам чорних горіхів, відчували велику втрату маси тіла, ніж контрольна група — незважаючи на додаткові калорії, що надходять з цих горіхів (25).

Резюме:

Чорні горіхи можуть надавати протипухлинну дію і сприяти здоров’ю серця і схудненню. Крім того, рослинні сполуки в зовнішніх оболонках мають антиоксидантні і антибактеріальними властивостями.

Застосування чорного горіха

Рослинні сполуки в зовнішніх оболонках чорного горіха беруться й закони використовують в якості добавок у формі капсул або рідких крапель.

Завдяки їх антибактеріальним властивостям, екстракт чорного горіха використовується в комплексних добавках в поєднанні з полином. Комплекс з полином — настоянка, зроблена з зовнішньої оболонки чорного горіха, рослини під назвою полин і гвоздика. Це натуральний засіб від паразитарних інфекцій.

Деякі люди використовують екстракт як засіб для полоскання рота з метою знищення бактерій в роті. Екстракт листя чорного горіха також можна використовувати для лікування шкірних захворювань, таких як екзема, псоріаз і бородавки (26, 27).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке пахта і чим вона корисна для організму?

Більш того, екстракт зовнішніх оболонок чорного горіха використовується в якості барвника для волосся, шкіри та одягу завдяки таніну, які природним чином роблять їх темними.

і екстракт чорного горіха, і комплексні добавки з полином широко доступні в магазинах здоров’я і онлайн.

Проте дослідження обмежені екстрактом чорного горіха для цих цілей, і необхідні додаткові дослідження, щоб підтвердити користь і побічні ефекти добавок з чорним горіхом.

Резюме:

Екстракти з зовнішньої оболонки чорного горіха популярні в фітотерапії і використовуються для лікування паразитарних інфекцій. Їх також можна використовувати як засіб для полоскання ротової порожнини і в якості натурального барвника.

Потенційна шкода чорного горіха

Хоча чорні горіхи мають безліч корисних властивостей, є деякі аспекти, які слід враховувати при їх вживанні в їжу або в якості добавки.

Люди з будь алергією на горіхи або деревні горіхи не повинні є чорні горіхи або використовувати добавки, які їх містять.

добавки не регулюються FDA. Таким чином, ви повинні придбати їх у відомих брендів, які пропонують засоби, які були незалежно перевірені на безпеку і ефективність третьою стороною.

Дослідження впливу добавок чорного горіха під час вагітності або годування грудьми недостатні, і невідомо, чи безпечно приймати ці добавки під час вагітності або годування груддю.

Крім того, дубильні речовини в чорних горіхах можуть взаємодіяти з деякими ліками. Якщо ви приймаєте ліки, вагітні або годуєте грудьми, перед прийомом екстракту чорного горіха найкраще проконсультуватися з лікарем (28).

Резюме:

Вагітні або годуючі грудьми жінки, люди з алергією на горіхи або люди, які беруть певні ліки, не повинні приймати добавки чорного горіха без попередньої консультації з лікарем.

Підіб’ємо підсумок

  • Чорні горіхи багаті омега -3 жирними кислотами і багатьма вітамінами, і мінералами. Вони можуть знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань і мають протиракові і антибактеріальними властивостями.
  • Антиоксиданти та інші рослинні сполуки у зовнішній оболонці чорного горіха роблять їх популярним рослинним засобом — хоча дослідження все ще обмежені.
  • Профіль поживних речовин і смак роблять чорні горіхи корисним і смачним доповненням до вашого раціону харчування.

Читайте також

Паростки пшениці: користь і шкода для організму

elena elena

Помідор: фрукт або овоч, або ягода?

elena elena

Як перевірити зіпсовано яйце чи ні?

elena elena

Чим корисний яблучний сік? Користь і шкода для організму

elena elena

Чи корисні омари для здоров’я? Користь і шкода

elena elena

Ячмінь і пшениця: яка різниця?

elena elena

Чим корисні анчоуси? Користь і шкода для здоров’я

elena elena

Кефір: користь і шкода для організму

elena elena

Лосось: користь і шкода для організму

elena elena

Залишити коментар