Хоча ці заяви про користь води з гімалайської сіллю звучать вражаюче, досліджень, які підтверджують ці твердження, не існує.
Ця стаття досліджує воду з рожевої гімалайської сіллю, її передбачувану користь для здоров’я, і чи слід вам її пити.
Що таке вода з рожевої гімалайської сіллю?
Цей напій отримують шляхом насичення води рожевої гімалайської сіллю, яка видобувається з шахт поблизу Гімалаїв в Пакистані (1).
Зазвичай його готують шляхом додавання рожевої гімалайської солі в скляну банку, поки вона не заповниться на чверть, потім заповненням залишилася банки водою і відстоюванням протягом 12-24 годин .
Якщо вся сіль розчиняється, додається більше, поки вона не перестане розчинятися. В цьому випадку вода вважається повністю насиченою.
Більшість прихильників води з гімалайської сіллю рекомендують щодня пити 1 чайну ложку (5 мл) цієї суміші, додаючи її в 240 мл чашку води кімнатної температури. Вважається що таким чином можна оздоровити організм.
Передбачається, що цей напій врівноважує позитивно і негативно заряджені іони вашого організму, такі як натрій і інші мінерали, які пропускають необхідні елементи і сигнали всередину клітин і назовні (2).
Деякі люди стверджують, що така вода сприяє оптимальному іонного балансу, підтримуючи рівень рідини і загальний стан здоров’я. Проте ця теорія ніколи не перевірялася (3).
Крім того, кілька необгрунтованих тверджень про користь води з рожевої гімалайської сіллю пов’язані з вмістом мінералів в цьому виді солі.
Резюме:
вода з рожевої гімалайської сіллю — це вода, повністю насичена цим видом солі. Прихильники стверджують, що вживання цієї води врівноважує рівень іонів і приносить різнобічну користь для здоров’я.
Чи корисна вода з рожевої гімалайської сіллю для здоров’я?
Прихильники води з рожевою сіллю припускають, що вона може поліпшити травлення, знизити кров’яний тиск, поліпшити сон, запобігти м’язові спазми і багато іншого.
Однак її вплив на організм не було перевірено науковими дослідженнями.
Містить безліч мінералів, але не у великій кількості
Більшість заяв про користь води з рожевої гімалайської сіллю пов’язані з містяться в ній мінералами.
Як і інші види солі, рожева гімалайська сіль в основному складається з хлориду натрію, який допомагає підтримувати баланс рідини і кров’яний тиск у вашому організмі.
на відміну від інших видів солі, вона витягується вручну і не містить добавок і не піддається значній переробці. Таким чином, рожева гімалайська сіль містить більше 84 мінералів і інших мікроелементів, таких як залізо, магній, кальцій і калій. Ці мінерали надають їй рожевий колір (4).
Хоча така кількість мінералів може здатися вражаючим, рівень вмісту кожного мінералу в гімалайської солі дуже низька.
Наприклад, гімалайська сіль містить тільки 0, 28% калію, 0,1% магнію і 0,0004% заліза — мізерно мало в порівнянні з кількістю цих мінералів, які ви отримуєте з цільних продуктів (4).
Вам доведеться пити велику кількість такої води, тим самим споживаючи надлишкову кількість натрію, щоб вона вважалася хорошим джерелом цих поживних речовин.
Проте прихильники стверджують, що цей продукт знижує кров’яний тиск і зменшує м’язові спазми через дуже невеликої кількості калію і магнію (5 , 6).
В дійсності, вода з рожевої гімалайської сіллю не впливає на ваш організм так само, як фрукти, овочі та інші продукти з високим вмістом цих мінералів.
Прихильники також припускають , що цей напій покращує здоров’я кісток і рівень енергії завдяки сприяння Ержан в ньому залозу і кальцію, хоча кількість цих поживних речовин незначно (7, 8).
Вплив натрію на сон
Оскільки рожева гімалайська сіль в основному складається з хлориду натрію (солі ), у воді з її додаванням міститься більше натрію, ніж інших мінералів.
Однак через великого розміру кристалів рожева гімалайська сіль містить трохи менше натрію, ніж звичайна столова сіль.
Одна чайна ложка (6 грам) рожевої гімалайської солі містить близько 1700 мг натрію в порівнянні з 2300 мг в тій же кількості кухонної солі (9, 10).
Майте на увазі, що вода з додаванням рожевої солі, ймовірно , містить значно менше натрію, ніж чиста рожева гімалайська сіль, так як вона виходить шляхом розведення солі у воді.
Проте цей напій все ще містить натрій. Оскільки натрій має вирішальне значення для правильного сну і адекватної гідратації організму, прихильники цього напою стверджують, що він може поліпшити сон і гідратацію, хоча немає ніяких досліджень, які підтверджують ці твердження (11).
Одне триденне дослідження 1980-х років за участю 10 молодих чоловіків показало, що дієта, що містить менше 500 мг натрію в день, призводить до порушень сну (12).
Примітно, що це надзвичайно низька кількість солі. Більшість людей щодня споживають набагато більше, ніж рекомендовані 2300 мг солі (13).
Незважаючи на те, що це дослідження застаріло, включає в себе дуже маленький розмір вибірки і конкретно не оцінює рожеву Гімалайську сіль, прихильники все ще посилаються на нього як доказ того, що вода з цією сіллю допомагає краще спати.
Більш того, інші дослідження виявили зворотне. Їх результати показують, що поганий сон може бути пов’язаний з підвищеним споживанням солі (14).
Натрій і гідратація організму
Натрій відіграє важливу роль в підтримці балансу рідини в організмі. Фактично, недостатнє споживання натрію може призвести до зневоднення організму і втрати води, особливо в поєднанні з важкими фізичними навантаженнями і значним потовиділенням (15, 16).
Оскільки адекватне споживання натрію необхідно для підтримки правильної гідратації, прихильники цього напою припускають, що він може допомогти вам зберігати організм гідратованих.
Однак вживання води з рожевої гімалайської сіллю не є більш ефективним способом задоволення ваших потреб в натрії, ніж вживання солі або містять натрій продуктів. Фактично, цей напій містить менше натрію, ніж звичайна столова сіль.
Крім того, більшість людей вже споживають більше, ніж рекомендовані 2300 мг натрію в день, і їм не потрібно додавати більше в свій раціон. Надмірне споживання натрію пов’язано з рядом проблем зі здоров’ям, включаючи високий кров’яний тиск (13, 17).
Більшість інших корисних властивостей не підтримуються дослідженнями
Крім того, прихильники часто стверджують, що вода з рожевої гімалайської сіллю:
- покращує травлення
- допомагає в детоксикації і балансує рН у вашому організмі
- сприяє кращому балансу рівнів цукру в крові
- покращує здоров’я кісток
- підвищує рівень енергії
- діє як антигістамінний препарат, який бореться з алергічними реакціями
Примітно, що ніякі дослідження не підтверджують ці твердження, тому що вода з рожевою сіллю не вивчалась на людях.
ці передбачувані корисні властивості часто пояснюються містяться в гімалайської солі мінералами, хоча в цьому напої міститься незначна кількість поживних речовин. Хоча деякі припускають, що вода з рожевої гімалайської сіллю може врівноважувати позитивні і негативні іони в вашому організмі, ця теорія ніколи не перевірялася і не була підтверджена (3).
Резюме:
Хоча існують заяви що вода з рожевої гімалайської сіллю містить безліч корисних для здоров’я мінералів, насправді рівень їх вмісту в ній украй низький. Вона забезпечує організм натрієм, але не є його найкращим джерелом, ніж звичайна сіль.
Чи варто пити воду з рожевої гімалайської сіллю?
Оскільки цей напій складається тільки з води і рожевою гімалайської солі, він не повинен викликати негативних побічних ефектів у здорової людини, який споживає її в невеликих кількостях.
Однак, оскільки ніякі дослідження не підтверджують його передбачувану користь, його не слід розглядати як корисний для здоров’я напій.
Крім того, вживання великої кількості цієї води на додаток до основного раціону харчування, який містить достатню або надмірну кількість натрію, може призвести до того, що ви будете споживати занадто багато натрію.
Важко оцінити, скільки натрію міститься в цій воді, але, швидше за все, в ній багато солі.
Оскільки раціон харчування сучасної людини багатий обробленими харчовими продуктами, які рясніють доданим натрієм, додатковий натрій з цьог про напою може бути шкідливим. Фактично, більшість людей вже споживають більше, ніж рекомендована кількість натрію (13).
Надмірне споживання натрію пов’язано з високим кров’яним тиском, остеопорозом, каменями в нирках і іншими хронічними захворюваннями (18).
Крім того, люди, яким необхідно обмежити споживання натрію, наприклад, люди з високим кров’яним тиском, захворюваннями нирок або серцевою недостатністю, не повинні пити воду з рожевої гімалайської сіллю (19).
Якщо вам не потрібно стежити за рівнем споживання натрію, і ви зацікавлені в вживанні води з гімалайської сіллю, цей напій навряд чи буде шкідливим, якщо його вживати в невеликих кількостях. Просто майте на увазі, що він не має доведених корисних властивостей.
Резюме:
Незважаючи на те, що сіль у воді з додаванням рожевої гімалайської солі присутній в невеликій кількості, цей напій може бути непотрібним джерелом натрію для людей з достатнім або надмірним рівнем споживання натрію. Якщо ви дотримуєтеся дієти з обмеженою кількістю натрію, уникайте цієї води.
Як зробити воду з рожевої гімалайської сіллю
Щоб зробити цей напій, наповніть скляну банку на чверть рожевої гімалайської сіллю.
Потім наповніть банку водою, закрийте її кришкою, струсіть і залиште на 12-24 години. Якщо вся сіль розчиняється після того, як ви залишите її, додайте невелику кількість солі, поки вона не перестане розчинятися. Коли це станеться вода вважається повністю насиченою.
Якщо ви хочете спробувати, додайте 1 чайну ложку (5 мл) цієї води в 1 склянку (240 мл) теплої води. Важливо відзначити, що через відсутність досліджень не існує рекомендованої дози.
Хоча вода з гімалайської сіллю, швидше за все, не шкідлива, вона також не потрібна і не має доведених корисних властивостей. Люди, які перебувають на дієті з обмеженням споживання натрію або вже споживають досить солі, повинні уникати цього напою.
Резюме:
Щоб приготувати цей напій, змішайте рожеву гімалайську сіль з водою в скляній банці, поки сіль не перестане розчинятися. Додайте 1 чайну ложку (5 мл) цієї суміші в 240 мл простої води.
Підіб’ємо підсумок
- Вода з рожевої гімалайської сіллю — це напій, зроблений з рожевого гімалайської солі і води. Він часто рекламується як натурального засоби для нормалізації сну, підвищення рівня енергії і поліпшення травлення.
- Насправді в ньому мало поживних речовин, і дослідження його корисних властивостей відсутні.
- Оскільки більшість людей вже споживають занадто багато солі, найкраще уникати води з додаванням рожевої солі.
- Якщо ви зацікавлені в корисних для здоров’я напоях, краще підійдуть кави, вода з лимоном і комбуча.