Лікувальні засоби

11 ознак і симптомів дефіциту тіаміну (вітаміну B1)

11 ознак і симптомів дефіциту тіаміну (вітаміну B1)

Ознаки та симптоми дефіциту тіаміну (вітаміну B1)

Дефіцит тіаміну досить незвичайний в розвинених країнах. Однак такі чинники здатні збільшити ваш ризик (1):

  • Алкогольна залежність
  • Старість
  • Цукровий діабет
  • баріатричні хірургічна операція
  • Діаліз
  • Використання сечогінних засобів у високих дозах

багато людей не розуміють, що у них є недолік тіаміну, так як багато хто з симптомів слабо виражені і часто не беруться до уваги.

Ось 11 ознак і симптомів дефіциту тіаміну. ​​

1. Втрата апетиту

Одним з поширених ранніх симптомів дефіциту тіаміну є втрата апетиту або анорексія.

Вчені вважають, що тіамін грає важливу роль в регуляції почуття насичення. Це допомагає контролювати «центр насичення», розташований в гіпоталамусі в головному мозку.

Коли відбувається дефіцит, нормальне дію «центру насичення» змінюється, змушуючи організм відчувати себе ситим або повним, навіть якщо це може бути не так. Це може привести до відсутності апетиту (2).

Одне 16 денний дослідження на щурах, дієта яких складалася з продуктів з низьким вмістом тіаміну, показало, що вони споживають значно менше їжі. Через 22 дня у щурів спостерігалося зниження споживання їжі на 69-74% (2).

Інше дослідження на щурах, яким давали продукти з низьким вмістом тіаміну, також показало значне зниження споживання їжі (3).

в обох дослідженнях споживання їжі швидко збільшувалася до вихідного рівня після введення добавок тіаміну в раціон щурів.

Резюме:

Тіамін відіграє важливу роль в контролі «центру насичення» в головному мозку. Одним з поширених симптомів дефіциту тіаміну є втрата апетиту.

2. Втома

Втома може виникати поступово або раптово. Вона може варіюватися від невеликого зниження енергії до крайнього виснаження, ймовірно, в залежності від тяжкості дефіциту тіаміну. ​​

Оскільки втома є дуже розпливчастим симптомом з численними можливими причинами, його зазвичай можна випускати з уваги, тим самим, не підозрюючи про нестачу цієї поживної речовини.

Однак, з огляду на життєво важливу роль тіаміну в перетворенні їжі в енергію, не дивно, що втома і брак енергії є поширеним симптомом його дефіциту.

Фактично, багато досліджень і випадки зв’язали втому з недоліком тіаміну (4, 5, 6, 7).

Резюме:

втома є поширеним ознакою дефіциту тіаміну, який не слід ігнорувати.

3. Дратівливість

дратівливість — це почуття ажитації і розчарування. Коли ви дратівливі, ви часто швидко турбуєтеся.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  7 Ознак і симптомів передозування цинком

Дратівливість може бути викликана різними фізичними, психологічними та медичними станами.

Одним з перших симптомів дефіциту тіаміну є дратівливий настрій. Воно може виникнути протягом декількох днів або тижнів після виникнення дефіциту (8).

Дратівливість була особливо задокументована у випадках, пов’язаних з немовлятами з бери-бери (авітаміноз B1) — хворобою, спричиненої нестачею тіаміну (9, 10, 11).

Резюме:

Часта дратівливість може бути ранньою ознакою браку тіаміну, особливо у немовлят.

4. Погіршення рефлексів

Недолік тіаміну може впливати на рухові нерви.

Якщо не лікувати, пошкодження вашої нервової системи, викликане дефіцитом тіаміну, може викликати зміни в ваших рефлексах.

часто спостерігаються зменшені або відсутні рефлекси коліна, гомілковостопного суглоба і трицепса, і в міру розвитку дефіциту, це може вплинути на вашу координацію і здатність ходити (12).

цей симптом часто документується при недіагностованою дефіциті тіаміну у дітей (11).

Резюме:

Збиток, спричинений нелікованим дефіцитом тіаміну, може вплинути на ваші рухові нерви і викликати погіршення або втрату рефлексів.

5. Відчуття поколювання в руках і ногах

Аномальне поколювання і печіння в верхніх і нижніх кінцівках — це ознака, відомий під назвою парестезія.

Периферійні нерви, які досягають ваших рук і ніг, сильно залежать від дії тіаміну. У разі дефіциту можуть виникати ушкодження периферичного нерва і парестезії.

Фактично, пацієнти відчували парестезія на початкових етапах нестачі тіаміну (13, 14, 15).

Крім того, дослідження на щурах показали , що дефіцит тіаміну призводить до пошкодження периферичних нервів (16, 17).

Резюме:

Тіамін багато в чому/>

Побічні ефекти і передозування під час прийому аскорутин

Будьте обережні
Виходячи з відгуків пацієнтів, Аскорутин добре переноситься організмом. Звичайно, в тих випадках, коли дотримуються прищепила прийому і дозування. Побічні явища зустрічаються у маленького відсотка пацієнтів, що приймають медикамент. В основному це алергічні нашкірні прояви і нудота.

Серед винятків можна відзначити: порушений сон, головний біль, гіпертонічні ознаки. Будь-яка симптоматика після прийому препарату повинна обговорюватися з лікуючим лікарем. Передозування спостерігаються у хворих після одночасного прийому десятки і більше таблеток. В якості основних ознак передозування є високий тиск, біль у нирках і підшлунковій, блювотний рефлекс, безсоння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  10 ознак падіння тестостерону у чоловіків

Методика прийому препарату

аскорутин можна лікувати не лише геморой. Його успішно використовують для лікування і профілактики інших хвороб, оскільки вітамін С — один з основних компонентів, що відповідають за зміцнення судинних стінок, підвищення їх еластичності і стійкості до руйнувань.

Проктологи призначають цей засіб незалежно від стадії розвитку недуги, будь то внутрішній або зовнішній геморой. Його дія однаково ефективно в обох випадках.

  • Схему лікування і дозу препарату визначає фахівець.
  • Найчастіше рекомендується вживати по 1 таблетці 2 рази на день після прийому їжі.
  • Дітям ліки призначають 2 рази на день по половині таблетки.
  • Запивати краще простий очищеної або кип’яченої водою. Мінеральна вода для цієї мети не підходить, оскільки може нейтралізувати дію активних речовин.

Рекомендуємо прочитати: Як пити соду для очищення організму: правила і рекомендації

Тривалість курсу лікування не менше 30 днів. При необхідності його можуть продовжити або призначити повторний, але тільки після невеликої перерви. Будь-які зміни в ході терапії повинні бути узгоджені з лікарем. Особливо це стосується пацієнтів з тромбозами і тромбофлебитами. Оскільки аскорутин розріджує кров, то це може спровокувати їх рух і привести до тяжких наслідків. Ось чому тривала терапія вимагає перерви.

Прийом аскорутина рідко викликає побічні ефекти. Іноді пацієнт може відчувати нудоту, запаморочення, загальну слабкість. Причиною подібних станів найчастіше є передозування. Крім того, при тривалому прийомі зростає ризик розвитку сечокам’яної хвороби. Щоб цього уникнути під час лікування необхідно вживати велику кількість рідини.

Протипоказанням до використання засобу може стати тільки індивідуальна непереносимість його складових.

  • Беручи аскорутин, важливо враховувати його взаємодію з іншими лікарськими засобами.
  • Вітамін С впливає на всмоктуваність заліза і пеніциліну, значно підвищуючи її. Крім того, він може посилити прояв побічних ефектів від вживання анальгетиків.
  • Одночасний прийом аскорутина і гіпотензивних засобів, нестероідов і серцевихглікозидів може посилити їх фармакокінетику.

Прийом аскорутина при геморої допомагає поліпшити загальний стан хворого, знімає запалення, сприяє зменшенню набряклості і швидкому загоєнню тканин. Це вітамінний препарат, що забезпечує швидкий терапевтичний ефект при запаленнях гемороїдальних вузлів.

Читайте також: Насіння льону при виразці шлунка: народний метод лікування

Питання-відповідь

  • чи допоможе Аскорутин при рясних місячних?

Відповідь: так, допоможе. Але якщо рясні місячні стали результатом гормональнго дисбалансу, тоді необхідно приймати гормональні препарати в комплексі.

  • Скільки пити Аскорутин при варикозі?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Яка правильна дозування вітаміну C?

Відповідь: приймати цей препарат при варикозі необхідно в поєднанні з іншими препаратами, протягом місяця. Курс лікування в основному залежить від тяжкості захворювання.

  • Для чого застосовують Аскорутин?

Відповідь: препарат показаний:

  • При авітамінозі, нестачі вітаміну С і рутина.
  • При варикозному розширенні вен.
  • При судинних зірочках на обличчі.
  • При венозної недостатності.
  • Для профілактики варикозу.
  • Для профілактики грипу та ГРЗ.
  1. Як правильно приймати Аскорутин — розсмоктувати або запивати?

Відповідь: препарат необхідно запивати великою кількістю води. Розсмоктувати не рекомендується, оскільки вітамін С (активне становить) може спровокувати пошкодження емалі зубів.

  • Чи допомагає для вен цей препарат?

Відповідь: так, цей препарат ефективний для лікування венозної недостатності.

  • Як довго приймати при рясних місячних?

Відповідь: приймати при рясних дефіцит цього вітаміну групи B.

Рекомендована добова норма споживання (РСНП) тіаміну становить 1,2 мг для чоловіків і 1,1 мг для жінок (28).

Нижче наведено список хороших джерел тіаміну, а також РСНП в% на кожні 100 грам продукту (32):

  • Печінка яловича : 13% від РСНП.
  • Чорна квасоля, приготована : 16% від РСНП.
  • Сочевиця, приготована : 15% від РСНП.
  • Горіхи макадамия, сирі : 80% від РСНП.
  • Едамаме (варені незрілі соєві боби) : 13% від РСНП.
  • свиняча вирізка, приготована : 37% від РСНП.
  • Спаржа : 10% від РСНП.
  • Збагачені пластівці для сніданку : 100% від РСНП.

Багато продуктів, включаючи рибу, м’ясо, горіхи і насіння, містять невелику кількість тіаміну. Більшість людей можуть задовольнити свої потреби в тіаміні без прийому добавок.

Крім того, у багатьох країнах крупи, хліб і зерно часто збагачуються тіамін.

Резюме:

Тіамін міститься в різних продуктах харчування, таких як збагачені сухі сніданки, горіхи макадамія, свинина, квасоля і сочевиця. Рекомендована добова норма споживання тіаміну становить 1,2 мг для чоловіків і 1,1 мг для жінок.

Підіб’ємо підсумок

  • Хоча дефіцит тіаміну зустрічається рідко в розвинених країнах, різні фактори або стану, такі як алкоголізм або похилий вік, можуть збільшити ваш ризик.
  • Недолік тіаміну може проявлятися по-різному, а симптоми часто неспецифічні, що ускладнює ідентифікацію.
  • на щастя, дефіцит тіаміну зазвичай легко усувається за допомогою коригування раціону харчування або прийому добавок.

Читайте також

Кмин: користь і шкода для здоров’я жінок і чоловіків

elena elena

Передозування вітаміну E: симптоми, наслідки, лікування

elena elena

Лікопін: користь, в яких продуктах міститься

elena elena

11 Лікувальних властивостей шавлії лікарської

elena elena

Гінкго білоба: корисні властивості та протипоказання

elena elena

Передозування вітамінів: ризики, наслідки, безпека

elena elena

Ефірна олія м’яти: властивості і застосування

elena elena

Дикий ямс: корисні властивості та протипоказання

elena elena

Що таке хелатний цинк і в чому його переваги?

elena elena

Залишити коментар