Лікувальні засоби

Кардамон: корисні властивості та протипоказання

Вважається, що насіння, масло і екстракт кардамону має вражаючими лікувальними властивостями і використовуються в традиційній медицині протягом століть (1, 2).

Ось 10 доведених наукою корисних властивостей кардамону, його харчова цінність, склад і калорійність, а також протипоказання і побічні ефекти.

Кардамон: корисні властивості та протипоказання

Кардамон — корисні властивості і протипоказання

Харчова цінність, склад і калорійність кардамону

в одній столовій ложці кардамону міститься (у% від рекомендованої добової норми споживання) (3):

  • Калорійність: 17,9 ккал (1%).
  • Вуглеводи: 3,9 г (1%).
  • Жири: 0,4 ​​г (1%).
  • Білок: 0,6 г (1%).
  • Клітковина: 1,6 г (6%).
  • Залізо: 0,8 мг (4%).
  • Магній: 13,2 мг (3%).
  • Марганець: 1,6 мг (80%).
  • Цинк: 0,4 мг (3%).
  • Омега-3 жирні кислоти: 6,9 мг.
  • Омега-6 жирні кислоти: 17,8 мг.

Кардамон також містить незначну кількість таких вітамінів і мінералів, як вітамін C, тіамін, рибофлавін, ніацин, вітамін B6, кальцій, фосфор, калій, натрій і мідь .

Корисні властивості кардамону

Кардамон містить протиракові з’єднання, має антиоксидантну і сечогінною властивостями, усуває хронічне запалення в організмі, допомагає при захворюваннях шлунково-кишкового тракту і багато іншого.

1. Антиоксидантну і сечогінний властивості можуть знизити кров’яний тиск

Кардамон може бути корисний людям з високим кров’яним тиском.

В одному дослідженні дослідники давали три грами порошку кардамону в день 20 дорослим людям, яким недавно поставили діагноз високий кров’яний тиск. Через 12 тижнів рівень артеріального тиску значно знизився до нормального діапазону (4).

Багатообіцяючі результати цього дослідження можуть бути пов’язані з високим рівнем антиоксидантів в кардамон. Фактично, статус антиоксидантів учасників збільшився на 90% до кінця дослідження. Антиоксиданти були пов’язані зі зниженим кров’яним тиском (4, 5).

Дослідники також підозрюють, що спеція може знизити кров’яний тиск через її сечогінного ефекту, тобто кардамон може сприяти сечовипускання, виводячи зайву рідину, яка накопичується в вашому тілі, наприклад, в області вашого серця.

Було виявлено, що екстракт кардамону збільшує сечовипускання і знижує кров’яний тиск у щурів (6).

Резюме:

Кардамон може допомогти знизити кров’яний тиск, швидше за все, у зв’язку з його антиоксидантною та сечогінну властивостями.

2. Може містити протиракові з’єднання

З’єднання в кардамон можуть допомогти боротися з раковими клітинами.

Дослідження на мишах показали, що порошок кардамону може збільшити активність деяких ферментів, які допомагають боротися з раком (7 , 8).

Спеція також може підвищити здатність природних клітин-кілерів атакувати пухлини (9).

В одному з досліджень дослідники піддали дві групи мишей впливу сполуки, що викликає рак шкіри, і одній групі щодня почали давати 500 мг меленого кардамону на кг маси тіла (8).

Через 12 тижнів тільки у 29% групи, якій давали кардамон, розвинувся рак, в порівнянні з більш ніж 90% в контрольній групі (8).

Дослідження на ракових клітинах людини і кардамон показують подібні результати. Одне дослідження в пробірках показало, що певне поєднання в спеції зупиняє подальше зростання ракових клітин ротової порожнини (10).

Незважаючи на те, що результати є багатообіцяючими, ці дослідження проводилися тільки на мишах або в пробірках. Необхідні дослідження за участю людини, перш ніж можна буде робити якісь висновки.

Резюме:

Деякі сполуки в кардамон можуть боротися з раком і зупиняти зростання пухлин у мишей і в пробірках. Для підтвердження ефективності цієї спеції в лікуванні раку необхідно провести дослідження на людині.

3. Завдяки протизапальним властивостям може захистити від хронічних захворювань

Кардамон багатий сполуками, які можуть боротися із запаленням.

Запалення виникає, коли ваш організм піддається впливу сторонніх речовин. Гостре запалення необхідно і корисно, але тривале запалення може привести до хронічних захворювань (11, 12, 13).

Антиоксиданти, виявлені в достатку в кардамон, захищають клітини від ушкоджень і зупиняють запалення (14).

В одному з досліджень було виявлено, що екстракт кардамону в дозах 50-100 мг на кг маси тіла ефективний для пригнічення принаймні чотирьох різних запальних з’єднань у щурів (15).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  10 способів, як підвищити рівень глутатіону в організмі

Інше дослідження на щурах показало, що вживання меленого кардамону зменшує запалення печінки, викликане споживанням їжі з високим вмістом вуглеводів і жиру (16).

Хоча досліджень щодо протизапальної дії кардамону в організмах людей не так багато, дослідження показують, що добавки можуть збільшити антиоксидантний статус до 90% (4).

Резюме:

Антиоксидантні з’єднання в кардамон можуть допомогти захистити клітини від пошкоджень і уповільнити і запобігти запалення в вашому організмі.

4. Може допомогти з проблемами травлення, включаючи виразки

Кардамон використовується протягом тисяч років з метою усунення проблем шлунково-кишкового тракту.

Він часто поєднується з іншими лікарськими спеціями для полегшення дискомфорту, нудоти і блювоти (1).

Найбільш вивченою властивістю кардамону, оскільки воно відноситься до полегшення проблем зі шлунком, є його потенційна здатність загоювати виразки.

В одному з досліджень щурам давали екстракт кардамону , куркуми і Блюм камфорною в гарячій воді, перш ніж піддавалися впливу високих доз аспірину для розвитку виразок шлунка. У цих щурів було менше виразок в порівнянні з щурами, які отримували тільки аспірин (17).

Аналогічне дослідження на щурах показало, що тільки екстракт кардамону може повністю запобігти або зменшити розмір виразок шлунка щонайменше на 50% .

Фактично, при дозах 12,5 мг на кг маси тіла екстракт кардамону був більш ефективним, ніж звичайний противиразковий препарат (18).

Дослідження в пробірках також передбачає, що кардамон може захистити від Хелікобактер пілорі — бактерій, пов’язаних з розвитком більшості виразкових захворювань шлунка (19).

Необхідно провести додаткові дослідження, щоб знати, чи буде спеція надавати той же ефект в відношення виразок у людей.

Резюме:

Кардамон може захистити від проблем з травленням і, як було виявлено, зменшує кількість і розмір виразок шлунка у щурів.

5. Може усувати неприємний запах з рота і запобігати карієс

Кардамон споконвіку застосовувався з метою усунення неприємного запаху з рота і поліпшення здоров’я порожнини рота.

В деяких культурах часто освіжає подих, споживаючи цілі стручки кардамону після їжі (1).

Навіть виробник жувальної гумки Wrigley використовує спецію в одному зі своїх продуктів.

Причина, по якій кардамон може привести до освіження дихання може мати відношення до його здатності боротися з поширеними бактеріями в ротовій порожнині (20).

в одному з досліджень було виявлено, що екстракти кардамону ефективні в боротьбі з п’ятьма бактеріями, які можуть викликати карієс. У деяких дослідженнях в пробірках екстракти запобігали зростання бактерій до 2,08 см (21).

Додаткові дослідження показують, що екстракт кардамону може зменшити кількість бактерій в зразках слини на 54% (22).

Проте всі ці дослідження були проведені в пробірках, і не ясно, як ці результати можна застосувати до людей.

Резюме:

Кардамон часто використовується для позбавлення від неприємного запаху з рота і є компонентом деяких жувальних гумок. Це пов’язано з тим, що кардамон може вбивати звичайні бактерії ротової порожнини і запобігати карієс.

6. Має антибактеріальну властивість і лікує інфекції

Кардамон також володіє антибактеріальними властивостями, і може лікувати інфекції.

Дослідження показують, що екстракти кардамону і ефірні масла містять сполуки, які борються з декількома поширеними штамами бактерій (23, 24, 25, 26).

в одному дослідженні в пробірках вивчався вплив цих екстрактів на резистентні до лікарських засобів штами Candida — дріжджів, які можуть викликати грибкові інфекції. Екстракти здатні пригнічувати ріст деяких штамів на 0,99-1,49 см (27).

Додаткове дослідження в пробірці показало, що ефірні масла і екстракти кардамону були такими ж, а іноді і більш ефективними, ніж стандартні препарати проти кишкової палички і стафілокока, які можуть викликати харчове отруєння (24).

Дослідження в пробірках також показали, що ефірні масла кардамону борються з бактеріями сальмонелами, які призводять до харчового отруєння, і кампілобактеріями, що викликають запалення шлунка (25, 26).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке бичачий колаген і корисний він?

Існуючі дослідження антибактеріальних властивостей кардамону розглядали тільки окремі штами бактерій в лабораторіях. Таким чином, докази в даний час недостатньо сильні, щоб стверджувати, що спеція буде надавати такий же ефект в організмах людей.

Резюме:

Ефірна олія і екстракт кардамону можуть бути ефективними проти безлічі штамів бактерій і грибків, які сприяють грибкових інфекцій, харчового отруєння і проблем зі шлунком. Однак дослідження проводилися тільки в пробірках, а не на людях.

7. Може поліпшити дихання і використання кисню

З’єднання в кардамон можуть допомогти збільшити приплив повітря в легені і поліпшити дихання.

При використанні в ароматерапії кардамон дає підбадьорливий запах, який покращує здатність вашого організму використовувати кисень під час тренування (28).

в одному дослідженні група учасників вдихала пари ефірного масла кардамону протягом однієї хвилини, перш ніж ходити на біговій доріжці протягом 15 хвилин. Ця група мала значно більше високе поглинання кисню в порівнянні з контрольною групою (28).

Інший спосіб, яким кардамон може поліпшити дихання і використання кисню — це розслаблення дихальних шляхів. Це може бути особливо корисно в лікуванні астми.

Дослідження, проведене на щурах і кроликах, показало, що ін’єкції екстракту кардамону можуть розслабляти повітряний канал в горлі. Якщо екстракт надає аналогічний ефект у людей з астмою, це може перешкодити запалених дихальних шляхах обмежувати дихання і покращувати їх дихання (29).

Резюме:

Кардамон може поліпшити дихання, стимулюючи краще поглинання кисню і розслабляючи повітряний канал в горлі у людей і тварин.

8. Може знизити рівень цукру в крові

Якщо кардамон приймати у вигляді порошку, це може знизити рівень цукру в крові.

В одному з досліджень було встановлено, що вирощування щурів їжею з високим вмістом жиру і вуглеводів (ВСЖУ) призводить до того, що рівень цукру в крові залишається підвищеним, ніж якби вони отримували нормальну їжу (16).

Коли щурам на дієті ВСЖУ давали мелений кардамон, їх рівень цукру в крові не залишалася підвищеним довше, ніж рівень цукру в крові щурів на нормальній дієті (16).

Однак мелений кардамон може не надавати такого ж ефекту на організми людей з цукровим діабетом 2 типу.

у дослідженні, проведеному за участю більш ніж 200 дорослих людей з цим захворюванням, учасники були розділені на групи, в яких люди щодня протягом восьми тижнів брали тільки чорний чай, чорний чай з трьома грамами кориці, кардамону або імбиру (30).

Результати показали, що кориця, але не кардамон або імбир, послабшають шает контроль цукру в крові (30).

Щоб краще зрозуміти вплив кардамону на рівень цукру в крові у людей, необхідні додаткові дослідження.

Резюме:

дослідження на щурах передбачає, що кардамон може допомогти знизити рівень цукру в крові, але необхідні більш якісні дослідження на людях.

9. Інші потенційні корисні властивості кардамону

На додаток до вищезазначених корисним властивостям, кардамон може бути корисний для вашого здоров’я, в тому числі і іншими способами.

Дослідження на щурах показали, що високий рівень антиоксиданту в спеції може запобігти як збільшення печінки, так і занепокоєння, і навіть може допомогти схуднути:

  • Захист печінки : Екстракт кардамону може зменшити підвищені ферменти печінки, рівень тригліцеридів і холестерину. Він також може перешкоджати збільшенню печінки і масі печінки, що знижує ризик розвитку жирової хвороби печінки (31, 32, 33, 34).
  • Занепокоєння : Одне дослідження на щурах показало, що екстракт кардамону може запобігти тривожне поведінка. Це може бути тому, що низькі рівні антиоксидантів в крові пов’язані з розвитком тривоги і інших розладів настрою (35, 36, 37).
  • Зниження маси тіла : Дослідження, проведене за участю 80 чоловіків з надмірною вагою і ожирінням, показало зв’язок між кардамоном і злегка зменшеною окружністю талії. Однак дослідження на щурах, що вивчало зв’язок зниження маси тіла з вживанням кардамону нема значимих результатів (16, 38).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ефірна олія м'яти: властивості і застосування

Кількість досліджень, в яких досліджувалася зв’язок між кардамоном і цими потенційними корисними ефектами обмежена і в основному вироблялося на тварин.

Крім того, причини, за якими спеція може допомогти поліпшити здоров’я печінки, занепокоєння і вага, неясні.

Резюме:

Обмежена кількість досліджень показує, що добавки кардамону можуть зменшити об’єм талії і запобігти тривожне поведінку і жирову хворобу печінку. Причини цих ефектів неясні, але, можливо, це пов’язано з високим вмістом антиоксидантів в спеції.

10. Безпечний для більшості людей і широко доступний

Кардамон, як правило, безпечний для більшості людей.

Найпоширеніший спосіб використання кардамону — приготування їжі або випічка. Він дуже універсальний і часто додається до індійським каррі і випічці, а також в імбирні пряники, хліб та інші хлібобулочні вироби.

Використання Кардамонови добавок, екстрактів і ефірних масел, швидше за все, стане більш поширеним в світі перспективних результатів досліджень в області його застосування в медицині.

Однак в даний час немає рекомендованої дози для спеції, оскільки більшість досліджень було проведено на тваринах. Використання добавок повинно контролюватися фахівцем в галузі охорони здоров’я.

Крім того, добавки кардамону можуть не підходити для дітей та вагітних або годуючих грудьми жінок.

Більшість добавок рекомендують 500 мг порошку кардамону або екстракту один , або два рази на день.

Якщо ваш лікар пропонує спробувати добавки кардамону, обов’язково вибирайте бренди, які були протестовані третьою стороною, так як FDA не регулює ринок добавок.

Якщо вам цікаво спробувати кардамон, пам’ятайте, що додавання цих прянощів в ваші продукти може бути найбезпечнішим способом його вживання.

Резюме:

Використання кардамону в приготуванні їжі безпечно для більшості людей. Добавки і екстракти кардамону були ретельно вивчені і повинні прийматися тільки під керівництвом компетентного лікаря.

Протипоказання і побічні ефекти

Кардамон зазвичай безпечний, якщо його приймати всередину в кількостях, зазвичай зустрічаються в їжі. Можливо безпечний, якщо приймати всередину в лікувальних кількостях або вдихати пари ефірного масла, але потенційні побічні ефекти кардамону невідомі.

Особливі запобіжні заходи та попередження:

  • Вагітність і грудне вигодовування : Кардамон можливо небезпечний, якщо його приймати перорально в лікувальних кількостях під час вагітності. Існує побоювання, що прийом кардамону в великих кількостях може викликати викидень. Недостатньо достовірної інформації про безпеку прийому кардамону в лікарських кількостях, якщо ви годуєте грудьми. Залишайтеся на безпечній стороні і дотримуйтеся його вживання в звичайних кількостях.
  • Жовчні камені : Якщо у вас є жовчні камені, не приймайте кардамон в кількостях, що перевищують кількість, зазвичай зустрічається в їжі. Вживання цієї спеції може викликати жовчні коліки (спазматичний біль).

Взаємодія з лікарськими засобами:

В даний час немає інформації про взаємодію кардамону з лікарськими препаратами. (39)

Підіб’ємо підсумок

  • Кардамон — це спеція і стародавній засіб, яке може мати безліч лікувальних властивостей.
  • Він може знизити кров’яний тиск, поліпшити дихання і допомогти схуднути.
  • Більш того, дослідження на тваринах і в пробірках показують, що кардамон може допомогти в боротьбі з пухлинами, зменшити занепокоєння, боротися з бактеріями і захистити вашу печінку, хоча дані в цих випадках недостатньо сильні.
  • Однак існує мало або взагалі не існує досліджень на людині в ряді випадків. Щоб з’ясувати чи можуть результати попередніх досліджень бути застосовні в відношення людського організму необхідні додаткові дослідження.
  • Проте додавання кардамону в ваші страви може бути безпечним і ефективним способом поліпшити ваше здоров’я.
  • Екстракти кардамону і добавки можуть також приносити користь, але їх слід приймати з обережністю і під наглядом лікаря.

Читайте також

Ашваганда: лікувальні властивості і протипоказання

elena elena

6 Побічних ефектів вітаміну D

elena elena

Іглиця колючий: лікувальні властивості, побічні ефекти, дозування

elena elena

Вітамін В12: для чого потрібен організму, симптоми нестачі, джерела

elena elena

Чи допомагає глюкозамін? Користь, дозування, побічні ефекти

elena elena

Кора білої верби: користь і шкода для здоров’я

elena elena

Ірландський мох: властивості і застосування, як використовувати

elena elena

Вербена лікарська: користь і шкода, застосування

elena elena

Чим відрізняється желатин від колагену?

elena elena

Залишити коментар