23.10.2017
АМГ (Антимюллерів гормон) норма у жінок, коли здавати
Можливість завагітніти в певний період часу визначає антімюллеровскій гормон. Для зачаття його кількість повинна бути в межах норми. У організмі жінки з народження і до настання клімаксу АМГ виробляється яєчниками . Цей речовина особливе, так як його секрецію головний мозок не контролює.
- 1 Норма, таблиця за віком
- 2 Показання до проведення аналізу
- 3 Аналіз
до настання підліткового віку концентрація гормону в організмі дівчаток постійна. Збільшення кількості речовини відбувається з початком статевого дозрівання і досягає максимуму до 20-30 років . Цей період для дівчат сприятливий для зачаття і народження дитини, якщо в крові концентрація АМГ нормальна. Після 40 років кількість активної речовини поступово знижується. При клімаксі його концентрація мінімальна або воно не виявляється взагалі.
Норма, таблиця за віком
Норма АМГ у жінок визначається широким діапазоном показників, так як числове значення овариального резерву індивідуально. На кількість речовини не впливає фаза менструального циклу, спосіб життя і інші зовнішні чинники. У таблиці норми АМГ представлені в залежності від віку жінки:
20-24 года1,88-7 , 29 25-29 лет1,83-7,53 30-34 года0,946-6,70 35-39 лет0,777-5,24 40-44 года0,097-2,96 45-50 лет0,046-2 , 06
Показання до проведення аналізу
З фізіологічної точки зору норма антімюллерова гормону у жінок є показником незрілих (покояться) фолікулів. Щомісяця дозріває один з них, випускаючи для зачаття зрілу яйцеклітину . Зрілі фолікули АМГ в кров не виділяють.
Аналіз на Антимюллерів гормон призначають в наступних випадках:
- невиражені причини безпліддя;
- безрезультатні спроби ЕКО;
- рання менопауза;
- проведення антиандрогенной терапії;
- діагностика злоякісних пухлин яєчників.
аналіз
На який день циклу здавати Антимюллерів гормон, залежить від захворювання, через якого призначений аналіз. Як правило, його здають на 3-й день циклу , так як паралельно досліджують рівень інших гормонів (наприклад, ФСГ (фолікулостимулюючого), концентрація яких визначається фазою маточного циклу.
Це правило виконується при нормальному циклі, при штучної стимуляції яєчників для проведення ЕКЗ, при захворюваннях, які викликають порушення циклу. В окремих випадках проведення дослідження може бути призначено на 4-й або 5-й день.
- венозна кров здається вранці натщесерце;
- за три дні до проведення дослідження необхідно виключити фізичні навантаження, стресові ситуації;
- аналіз не проводиться при наявності гострих захворювань або після недавно перенесених;
- за годину до забору крові не можна палити,
- напередодні не можна вживати алкогольні напої, смажене , жирне;
- лікар може дати д Щоб отримати додаткову рекомендації для підготовки до забору крові.
Безпосереднє дослідження крові передбачає кілька етапів:
- Аналіз ФСГ і АМГ.
- Визначення кількості яйцеклітин, готових до запліднення.
- Обчислення обсягу яєчників.
Результати лабораторного аналізу крові видаються через 2-3 дня, в окремих випадках його проведення може досягати 7 днів . Розшифровку результатів проводить лікуючий лікар.
Значно збільшує шанси зачаття дитини нормальний вміст антімюллерова гормону в крові жінки. Концентрація цієї речовини залежить від кількості незрілих фолікулів, так як секретується ними безпосередньо.
Це показник зрілих яйцеклітин, які можуть бути використані для запліднення . Жінкам слід пам’ятати, що їх кількість скорочується щомісяця і для планування вагітності не зайвим буде дослідження гормонального фону, в тому числі визначення рівня АМГ. З цією метою проводиться лабораторне дослідження венозної крові.