30.10.2017
Свічки з естріолом. Показання до застосування
Мікрофлора статевих органів і гормональний фон жінки схильні до впливу чинників навколишнього середовища і залежать від фізіологічного стану організму. Далеко не завжди тіло може ефективно протистояти такому впливу і зберігати здоров’я репродуктивної системи. Сучасна медицина має у своєму розпорядженні спеціальними засобами, щоб впоратися з цим завданням.
- 1 Загальний опис
- 2 Показання
- 3 Застосування
- 4 Протипоказання
- 5 Вагітність і лактація
- 6 Побічні явища і передозування
Гінекологи рекомендують використання естріол свічок. Дія препарату яких направлено:
- на стабілізацію гормонального фону.
- лікування запальних процесів слизової оболонки внутрішніх статевих органів.
- відновлення здорової мікрофлори піхви.
- усунення негативних клімактеричних проявів.
Загальний опис
На прикладі розглянуто препарат Овестін.
У складі лікарських препаратів входить жіночий стероїдний гормон естріол. Він є основною речовиною гормональних свічок. Концентрація гормону становить 0,5 мг . В якості допоміжного речовини використовують: суппоцір (спеціальна жирова основа супозиторіїв) і диметилсульфоксид (протизапальну лікарський засіб).
Основна фармакологічна властивість свічок з естріолом — відновлення мікрофлори жіночих репродуктивних органів . Це особливо важливо в період менопаузи і клімаксу, коли відбувається значні зміни гормонального фону і, як наслідок, дисфункція статевих органів. В цей час жіноча репродуктивна система схильна до частих запальних процесів, інфекційних захворювань. Гормональні супозиторії мають не тільки протизапальними, протимікробними, але і відновлюють властивостями.
Показання
Призначають свічки Естріол жінкам з діагностованим порушенням клітинної структури слизової оболонки піхви, яке викликане недоліком ендогенного естріолу. Показанням до застосування лікарського засобу є такі патології і стану:
- атрофія слизової оболонки репродуктивних органів.
- важкі прояви менопаузи, які виражаються у вигляді печіння, свербіння, запалення.
- післяопераційне відновлення статевих органів.
- замісна гормональна терапія.
- безпліддя.
- гіпофункція яєчників.
- порушення процесу сечовипускання .
- діаспорян (больові відчуття в органах репродуктивної системи під час статевого акту).
- інфекції сечостатевої системи.
Застосування
Супозиторії з естріолом призначає лікуючий лікар. Він також визначає лікувальну і профілактичну дозування препарату. Тривалість лікування залежить від діагнозу і стану пацієнтки. Стандартний курс лікування становить 3-4 тижні. Згідно з інструкцією із застосування супозиторій з естріолом вводять в піхву 1 раз на добу перед сном . Залежно від діагнозу лікарем може бути призначена інша схема лікування.
Підготовчі заходи до планових операцій органів репродуктивної системи в період постменопаузи припускають введення 1 свічки курсом 2 тижні до операції і проводять курс такої ж тривалості після неї.
При лабораторних дослідженнях шийки матки супозиторій вводиться між контрольними мазками, кожні 48 годин. Така схема застосування використовується протягом тижня.
Якщо введення гормонального супозиторія пропущено, він вводиться якомога швидше або вже в звичайний час. Подвоєння дози не допускається. Жінки, які регулярно приймають гормони в якості замісної терапії, можуть починати використовувати свічки незалежно від дня циклу. При періодичному прийомі гормонів супозиторії з естріолом використовують через добу. Застосування повинно збігатися з початком нового циклу.
Під час терапії з використанням гормональних свічок необхідно регулярно проводити огляд у гінеколога, робити мамографію, спостерігати за концентрацією гормонів, щоб запобігти можливим небажаним наслідкам в разі значних відхилень від норми.
Протипоказання
Свічки на естріол мають протипоказання:
- підвищена чутливість до компонентів.
- тромбози.
- погана згортання крові.
- захворювання печінки.
- патології нирок.
- внутрішні кровотечі.
- онкологічні захворювання.
- гіпертонія.
- епілепсія.
- хвороби серця і судин.
- вік до 18 років.
Вагітність і лактація
Застосування свічок з естріолом категорично заборонено під час вагітності. Лікарський засіб є серйозною небезпекою для збереження плоду, справляє негативний вплив на розвиток бу дущего дитини. Протипоказання до застосування препарату поширюються на весь період грудного вигодовування.
Побічні явища і передозування
Практика використання гормональних свічок підтверджує відсутність побічних явищ, але не можна виключати реакції організму, які виникають при лікуванні естріолом . Серед побічних явищ описані такі стани:
- блювота, нудота.
- головні болі.
- запаморочення.
- поява на шкірі пігментних плям.
- запалення молочних залоз і хворобливі відчуття в них.
- оніміння м’язів.
- підвищення артеріального тиску.
- погіршення зору.
Передозування при використанні супозиторіїв трапляється вкрай рідко. Описано реакції організму при випадковому попаданні гормональної свічки всередину. В цьому випадку у пацієнтів виникає нудота, блювота, підвищується артеріальний тиск, з’являється кровотеча з піхви. З метою полегшення стану хворого проводиться симптоматичне лікування.
Використання свічок з естріолом допомагає вирішити проблеми з відновленням слизових оболонок жіночих статевих органів в будь-якому віці . Гормональні супозиторії ефективні при лікуванні інфекційних захворювань сечостатевої системи. Як будь-який лікарський гормональний засіб, призначення овестін і подібних препаратів вимагає лікарської консультації і визначення індивідуальної схеми прийому. У гормональних супозиторіїв існують протипоказання і можливі побічні ефекти.