Корисні продукти

10 Корисних властивостей чаю з корицею

Він готується з внутрішньої кори коричного дерева, яка при сушінні скручується в рулони, утворюючи впізнавані палички кориці. Ці палички або занурюють в киплячу воду, або подрібнюють в порошок, який можна використовувати для приготування чаю.

Чай з корицею багатий корисними сполуками, які можуть принести різну користь для здоров’я, включаючи допомогу в схудненні, поліпшення здоров’я серця , полегшення менструальних спазмів і зниження запалення і рівня цукру в крові.

Ось 10 науково обґрунтованих корисних властивостей чаю з корицею, і рецепт його приготування.

10 Корисних властивостей чаю з корицею

1. Багатий антиоксидантами

Коричний чай містить багато антиоксидантів, які є корисними сполуками, що допомагають вам зберегти здоров’я.

Антиоксиданти борються з окисленням, викликаним вільними радикалами, які є молекулами, які пошкоджують ваші клітини і сприяють розвитку таких захворювань, як цукровий діабет, рак і хвороби серця.

Кориця особливо багата поліфенольними антиоксидантами. Дослідження, що порівнює антиоксидантну активність 26 спецій, показало, що корицю перевершують тільки гвоздика і орегано (1, 2, 3).

Крім того, дослідження показують, що коричнева чай може збільшити загальну антиоксидантну здатність (ОАС), яка є мірою кількості вільних радикалів, з якими ваш організм може боротися (2, 4, 5).

Резюме:

Кориця — одна з найбагатших антиоксидантами спецій. Коричний чай може підвищити здатність вашого організму боротися з вільними радикалами, зберігати здоров’я і захищати від хвороб.

2. Зменшує запалення і може поліпшити здоров’я серця

Дослідження в пробірці показують, що сполуки в кориці можуть зменшити маркери запалення. Це може бути надзвичайно корисним, враховуючи, що запалення вважається причиною багатьох хронічних захворювань, включаючи хвороби серця (6, 7).

Дослідження також показують, що кориця може знижувати кров’яний тиск, а також рівень тригліцеридів і ЛПНЩ ( поганого) холестерину у деяких людей (8, 9).

Більш того, кориця може підвищувати рівень ЛПВЩ (хорошого) холестерину, який допомагає поліпшити здоров’я вашого серця, видаляючи надлишки холестерину з ваших кровоносних судин (5, 9 ).

Огляд 10 досліджень показав, що щоденного вживання всього лише 120 мг кориці — менше 1/10 чайної ложки — може бути досить, щоб допомогти вам скористатися цими корисними властивостями (9).

зокрема, кориця Касія містить велику кількість природних кумаринів — групу сполук, які допомагають запобігти звуження кровоносних судин і забезпечують захист від тромбів (10, 11, 12).

Однак надмірне споживання кумаринів може знизити функцію печінки і по висіть ризик кровотеч, тому переконайтеся, що ви вживаєте корицю в помірних кількостях (9).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  10 Корисних властивостей чайота (мексиканського огірка)

Резюме:

Кориця містить корисні для серця з’єднання, які можуть зменшити запалення і підвищити рівень холестерину ЛПВЩ (хороший). Її вживання може також знизити ваше кров’яний тиск і рівень тригліцеридів і ЛПНЩ холестерину (поганий).

3. Може допомогти знизити рівень цукру в крові

Кориця може чинити сильний протидіабетичний дію, знижуючи рівень цукру в крові.

Схоже, що ця спеція діє подібно до інсуліну — гормону, відповідального за виведення цукру з крові і тканин (13, 14).

Більш того, сполуки, що містяться в кориці, можуть також сприяти зниженню рівня цукру в крові за рахунок зниження резистентності до інсуліну, тим самим підвищуючи ефективність інсуліну (15, 16 ).

Кориця також може допомогти уповільнити розщеплення вуглеводів в кишечнику, запобігаючи сплески рівнів цукру в крові після їжі (17).

у більшості досліджень відзначалися корисні ефекти, коли люди брали концентровані дози від 120 мг до 6 грам порошкоподібної кориці. Проте є свідчення того, що коричнева чай може також принести користь в зниженні цукру в крові (4, 18).

Резюме:

Кориця може допомогти знизити рівень цукру в крові і резистентність до інсуліну, тим самим підвищуючи ефективність інсуліну. Ці ефекти можуть запропонувати захист від цукрового діабету 2 типу.

4. Може сприяти схудненню

Чай з корицею часто рекламують як засіб для схуднення, і кілька досліджень пов’язують споживання кориці з втратою жиру або скороченням об’єму талії (18).

Проте мало хто з цих досліджень належним чином контролювали споживання калорій, і більшість з них не змогли виявити різницю між втратою жиру і втратою м’язової маси. Це ускладнює приписування ефектів зниження маси тіла однієї тільки кориці.

Єдине дослідження, яке контролювало ці фактори, повідомило, що учасники втратили 0,7% жирової маси і набрали 1,1% м’язової маси після того, як вони брали еквівалент 5 чайних ложок ( 10 грам) порошку кориці в день протягом 12 тижнів (19).

Однак така велика кількість кориці може містити небезпечно високу кількість кумарину. При вживанні в надлишку це природне з’єднання може збільшити ризик кровотеч і викликати або посилити захворювання печінки (9, 20).

Це особливо відноситься до кориці Касія, яка містить в 63 рази більше кумарину, ніж цейлонська кориця (12 ).

Щоб підтвердити, чи допомагає кориця схуднути при більш низьких дозах, таких як ті, які містяться в чаї з корицею, необхідні додаткові дослідження.

Резюме:

Вживання великої кількості чаю з корицею може допомогти вам зменшити жирову масу, але цей напій може містити небезпечно високий рівень кумарину. Щоб встановити, чи допомагають більш низькі дози коричного чаю схуднути, необхідні додаткові дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  6 корисних властивостей гіркої дині (момордики) і її екстракту

5. Бореться з бактеріями і грибками

Кориця має потужні антибактеріальні та протигрибкові властивості.

Наприклад, дослідження в пробірці показують, що коричнева альдегід — основний активний компонент кориці — запобігає зростання різних бактерій, грибків і цвілі (21, 22).

До них відносяться такі поширені бактерії, як стафілококи, сальмонели та кишкова паличка, які можуть викликати захворювання у людей.

Крім того, антибактеріальну дію кориці може допомогти зменшити неприємний запах з рота і запобігти руйнуванню зубів (23, 24).

Проте перш ніж можна буде зробити переконливі висновки необхідні додаткові дослідження на людях.

резюме:

З’єднання, що містяться в чаї з корицею, можуть допомогти в боротьбі з бактеріями, грибками і цвіллю. Вони також можуть допомогти освіжити ваш подих і запобігти руйнуванню зубів.

6. Може зменшити менструальні спазми і інші симптоми ПМС

Коричний чай може допомогти зробити деякі менструальні симптоми, такі як передменструальний синдром (ПМС) і дисменорея, більш терпимими.

В одному добре контрольованому дослідженні жінкам щодня давали 3 грами кориці або плацебо протягом перших 3 днів менструального циклу. Жінки в групі з корицею відчували значно меншу менструальний біль, ніж жінки, які отримували плацебо (25).

В іншому дослідженні жінкам в перші 3 дні менструального циклу давали 1,5 грама кориці, знеболюючий препарат або плацебо.

жінки в групі з корицею повідомили про меншу менструального болю, ніж жінки, які отримували плацебо. Однак лікування корицею не було настільки ж ефективним в полегшенні болю, як знеболюючі ліки (26).

Існують також свідчення того, що кориця може зменшити менструальної кровотечі, частоту блювоти і тяжкість нудоти під час менструації у жінок (27 ).

Резюме:

Чай з корицею може допомогти полегшити хворобливі менструальні спазми і симптоми ПМС. Він також може допомогти зменшити менструальні кровотечі, а також нудоту і блювоту під час менструації.

7-10. Інша потенційна користь

Коричний чай здатний надавати кілька додаткових корисних ефектів, таких як:

  1. Може боротися зі старінням шкіри . Дослідження показують, що кориця може сприяти утворенню колагену і підвищити еластичність і зволоження шкіри — все це може зменшити появу ознак старіння (28, 29).
  2. Може мати протираковими властивостями . Дослідження в пробірці показали, що екстракти кориці можуть допомогти вбити деякі типи ракових клітин, включаючи ракові клітини шкіри (30).
  3. Може допомогти зберегти функцію мозку . Дослідження в пробірці і на тваринах свідчать, що кориця може захищати клітини мозку від хвороби Альцгеймера і покращувати моторні функції у пацієнтів з хворобою Паркінсона (31, 32).
  4. Може зменшити прищі і вугровий висип . Дослідження в пробірці показують, що екстракти кориці можуть боротися з бактеріями, що викликають акне (прищі і вугровий висип) (33).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Курячі сердечка: харчова цінність, користь і шкода, як приготувати

Хоча ці дослідження кориці є багатообіцяючими, в даний час немає ніяких доказів того, що вживання чаю з корицею здатне надавати подібний ефект. Перш ніж можна буде зробити переконливі висновки необхідно провести додаткові дослідження.

Резюме:

Кориця може володіти декількома додатковими корисними властивостями, в тому числі може допомогти зменшити старіння шкіри і захистити від раку, прищів і хвороб Альцгеймера і Паркінсона. Проте необхідні додаткові дослідження.

Як приготувати чай з корицею

Коричний чай неймовірно легко приготувати і включити в свій раціон.

Ви можете пити його теплим або охолоджувати, додаючи в нього лід.

Найпростіший спосіб зробити цей напій — це просто додати 1 чайну ложку (2,6 грама) меленої кориці в 1 чашку (240 мл) окропу і розмішати. Ви також можете приготувати чай з корицею, зануривши паличку кориці в киплячу воду на 10-15 хвилин.

Крім того, ви можете знайти пакетний чай з корицею — він може продаватися в Інтернеті або в місцевому супермаркеті або магазині по продажу дієтичних продуктів. Це зручний варіант, коли у вас мало часу.

В коричних чаї немає кофеїну, тому його можна пити в будь-який час протягом дня. Однак, якщо ви особливо зацікавлені в його ефекти зниження рівня цукру в крові, можливо, найбільш ефективно використовувати його під час їжі.

Якщо ви в даний час приймаєте ліки, що знижують рівень цукру в крові, перед його включенням в ваш щоденний раціон краще проконсультуватися з лікарем.

Резюме:

Чай з корицею неймовірно простий у приготуванні. Його можна пити як теплим, так і холодним.

Підіб’ємо підсумок

  • Чай з корицею — потужний напій.
  • Він багатий антиоксидантами і має ряд корисних властивостей, включаючи зменшення запалення і зниження рівня цукру в крові, поліпшення здоров’я серця і, можливо, навіть схуднення. Коричний чай також може боротися з інфекціями і зменшити ПМС і менструальні спазми.
  • Спробуйте пити чай з корицею в теплому або холодному вигляді.

Читайте також

Що таке рідкі амінокислоти і корисні вони для здоров’я?

elena elena

Райдужна форель: користь і шкода для організму

elena elena

Липовий чай: користь і шкода для жінок і чоловіків

elena elena

Свинина — це якесь м’ясо, червоне або біле?

elena elena

У чому полягає різниця інжир і фініки?

elena elena

Зіра (приправа): користь і шкода для здоров’я людини

elena elena

Купуасу: що це за фрукт, користь і застосування

elena elena

Грейпфрут: користь і шкода для організму людини

elena elena

Чи корисні насіння пажитника для волосся?

elena elena

Залишити коментар