Лікувальні засоби

12 лікувальних властивостей маткового молочка, як приймати

Хоча воно вже давно використовується в народній медицині, його застосування в сучасній медицині залишається спірним.

Ось 12 потенційних лікувальних властивостей маткового молочка, можливі ризики і протипоказання, і оптимальні дозування .

12 лікувальних властивостей маткового молочка, як приймати

Маточне молочко — лікувальні властивості, як приймати, користь для жінок і чоловіків

1. Містить безліч поживних речовин

Маточне молочко бджіл складається з води, вуглеводів, білка і жиру (1).

Повний хімічний склад маточного молочка невідомий, але його позитивний вплив на здоров’я, як вважають, обумовлено його унікальними білками і жирними кислотами (1, 2).

До них відносяться дев’ять гликопротеинов, які називаються «основні білки маточного молочка» (ОБММ) і дві жирні кислоти, транс-10-гідрокси 2 -деценовая кислота і 10-гідроксідекановая кислота (2).

Маточне молочко також містить кілька вітамінів групи B і мікроелементів.

Однак склад поживних речовин значно варіюється в залежності від джерел маточного молочка ( 1).

Ось деякі з вітамінів, типово присутніх в маточне молочко:

  • Тіамін (B1)
  • Рибофлавін (B2)
  • Пантотеновакислота (B5)
  • Пиридоксин (B6)
  • Ніацин (B3)
  • Фолат (B9)
  • Інозітол ( B8)
  • Біотин (В7)

Е ти поживні речовини можуть принести певну користь для здоров’я, хоча необхідно провести більше досліджень корисних властивостей маточного молочка.

Резюме:

Маточне молочко містить воду, вуглеводи, білок, жир, вітаміни групи B і мікроелементи. Його унікальні білки і жирні кислоти можуть бути причиною його потенційної користі для здоров’я.

2. Може надавати антиоксидантні та протизапальні ефекти

Відомо, що маточне молочко зменшує запалення і окислювальний стрес.

В численних дослідженнях в пробірках і на тваринах було виявлено, що певні амінокислоти, жирні кислоти і фенольні сполуки, виявлені в матковій желе, мабуть, мають потужну антиоксидантну дію (3).

Крім того, в декількох дослідженнях в пробірках було виявлено зниження рівнів прозапальних хімічних речовин, що вивільняються з імунних клітин, оброблених маточним молочком (4, 5, 6).

Хоча ці результати є багатообіцяючими, дослідження на людях відсутні. Необхідні додаткові дані, щоб зробити будь-які остаточні висновки про лікування запалення маточним молочком.

Резюме:

Деякі дослідження на тваринах і в пробірках вказують на те , що маточне молочко може надавати антиоксидантну та протизапальну дію. Однак всебічних досліджень не проводилося.

3. Може знизити ризик серцево-судинних захворювань шляхом впливу на рівень холестерину

Дослідження на тваринах і людині показують, що маточне молочко може позитивно впливати на рівень холестерину і тим самим зменшувати ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Хоча точний механізм залишається неясним, певні білки в маточне молочко можуть допомогти знизити рівень холестерину (7).

Одне 12-тижневе дослідження показало, що у кроликів, яким давали маточне молочко, значно зменшився їх загальний рівень холестерину і рівень «поганого» холестерину ЛПНЩ на 28% і 23% відповідно (8).

Аналогічним чином, одномісячне дослідження показало зниження загального рівня холестерину і рівня «поганого» холестерину ЛПНЩ на 11% і 4 % у людей, які приймають щодня близько 3 грамів маточного молочка (9).

Навпаки, ще одне невелике дослідження на людях не виявило суттєвої різниці в рівнях холестерину між учасниками, які отримували м а точніше молочко, і пацієнтів, які приймали плацебо (10).

Хоча ці дослідження є багатообіцяючими, необхідні додаткові дослідження, щоб краще зрозуміти вплив маточного молочка на здоров’я серця.

Резюме :

Деякі дослідження на тваринах і людині показали знижує холестерин ефект добавок маточного молочка. Однак для підтвердження цих результатів необхідні додаткові дослідження.

4. Допомагає загоювати рани і відновлювати шкіру

Маточне молочко (як використовується перорально, так і зовнішньо) може підтримувати загоєння ран і допомагати в лікуванні запальних захворювань шкіри.

Відомо, що воно має антибактеріальну ефектом, що може допомогти усунути інфекцію в області ран (11).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Корінь гортензії: властивості, застосування, дозування, побічні ефекти

Одне дослідження на тваринах показало збільшення виробництва колагену у щурів, яким давали екстракт маточного молочка. Колаген — структурний білок, життєво необхідний для відновлення шкіри (12).

Дослідження в пробірці показало значно поліпшену здатність до репарації тканин в клітинах людини, оброблених маточним молочком (13).

Навпаки, недавнє дослідження на людях з діабетичними виразками стопи не виявило яких-небудь відмінностей в загоєнні ран між контрольною групою та учасниками, яким рани оброблялися маточним молочком (14).

в кінцевому рахунку, необхідні додаткові дослідження впливу маточного молочка на загоєння ран і відновлення тканин.

Резюме:

Деякі дослідження показують, що маточне молочко може поліпшити виробництво білків, що беруть участь у відновленні тканин. Однак потрібно більше досліджень.

5. Певні білки можуть знизити кров’яний тиск

Маточне молочко може захистити ваше серце і систему кровообігу, зменшуючи артеріальний тиск.

Кілька досліджень в пробірках показують, що певні білки в маточне молочко розслаблюють клітини гладких м’язів в ваших венах і артеріях, тим самим знижуючи кров’яний тиск (15).

Недавнє дослідження на тваринах розглянуло добавку, яка поєднуватиме маточне молочко з іншими речовинами, отриманими з продуктів бджільництва, і виявило значне зниження артеріального тиску. Однак точна роль, яку відіграє маточне молочко в цій добавці, неясна (16).

Необхідно провести додаткові дослідження, щоб зрозуміти вплив маточного молочка на кров’яний тиск.

Резюме:

у той час як ранні дослідження показують, що певні білки в маточне молочко можуть знижувати кров’яний тиск, необхідні додаткові дослідження.

6. Регулює рівень цукру в крові шляхом зниження окисного стресу і запалення

Маточне молочко може також поліпшити контроль цукру в крові і чутливість до інсуліну за рахунок зниження окисного стресу і запалення.

Множинні дослідження на тваринах показали підвищену чутливість до інсуліну і явне захисну дію на тканини підшлункової залози, печінки і репродуктивної системи у огрядних діабетичних щурів, які отримували маточне молочко (17, 18, 19).

Одне невелике шестимісячне дослідження продемонструвало 20% зниження рівня цукру в крові натще у здорових людей, які щодня приймали добавки маточного молочка (10).

Однак дослідження по цій темі обмежені.

Резюме:

Кілька досліджень на тваринах свідчать, що маточне молочко може підвищити чутливість до інсуліну і поліпшити контроль цукру в крові. Однак дослідження на людині обмежені.

7. Антиоксидантні властивості можуть підтримувати здорову функцію мозку

Маточне молочко може поліпшити функцію мозку.

В одному з досліджень було виявлено, що миші, яким давали маточне молочко, мали більш низькі рівні гормонів стресу і більш стійку центральну нервову систему, ніж контрольна група (20).

Окреме дослідження привело до поліпшення пам’яті і зменшення симптомів депресії у отримували маточне молочко щурів в постклімактеричний період (21).

Інше дослідження на тваринах показало, що організми щурів, які отримували маточне молочко, були здатні видаляти певні хімічні відкладення в головному мозку, пов’язані з хворобою Альцгеймера (8).

Більшість цих досліджень приписують захисну дію на мозок і нервову тканину антиоксидантної здатності маточного молочка.

Хоча ці дані обнадіюють, необхідні дослідження на людині.

Резюме:

Кілька досліджень на тваринах покази ают, що маточне молочко може принести користь функції мозку, хоча бракує досліджень на людях.

8. Може збільшити секрецію сліз і лікувати хронічну сухість очей

Маточне молочко може лікувати сухість очей при пероральному прийомі.

Одне дослідження на тваринах і одне невелике людське дослідження показали поліпшення стану при хронічній сухості очей у тих, хто перорально брав маточне молочко. Результати показують, що це отримується бджолами речовина, може збільшити кількість сліз, що виділяються слізними залозами в ваших очах (22, 23).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чи варто вам приймати добавки антиоксидантів?

Про жодні побічні ефекти в дослідженнях на людині не повідомлялося. Таким чином, маточне молочко може бути вирішенням з низьким ризиком при хронічній сухості очей.

Майте на увазі, що це дуже незначна кількість даних не вказує, що маточне молочко здатне лікувати сухість ока більшості людей. В кінцевому рахунку, необхідні додаткові дослідження.

Резюме:

Невелика кількість даних показує, що маточне молочко може збільшити секрецію сліз у людей з хронічною сухістю очей. Однак необхідні подальші дослідження.

9. Може уповільнити процес старіння

Маточне молочко може уповільнити процес старіння декількома способами.

Кілька досліджень показують збільшення тривалості життя і поліпшення пізнавальної спроможності у щурів, які отримували маточне молочко перорально (24).

маточне молочко іноді включається в зовнішні засоби по догляду за шкірою для підтримки здорової, молодої шкіри.

Дослідження на тваринах свідчать, що маточне молочко може підтримувати збільшене виробництво колагену і захист від пошкодження шкіри, пов’язаного з впливом УФ-випромінювання (12, 25).

Оскільки людські дослідження омолоджуючих властивостей при пероральному або зовнішньому застосуванні маточного молочка недостатні, потрібно більше досліджень.

Резюме:

Маточне молочко може зменшити деякі загальні симптоми старіння, але досліджень не вистачає.

10. Може підтримати здорову імунну систему

Маточне молочко може поліпшити природний імунну відповідь вашого організму на чужорідні бактерії і віруси (26).

Відомо, що ОБММ і жирні кислоти в маточне молочко сприяють антибактеріальної активності, що може знизити частоту виникнення інфекції і підтримати імунну функцію (11).

Однак найбільш застосовні дані обмежені дослідженнями на тварин і в пробірках. Тому для підтвердження цих ефектів необхідно провести більше досліджень на людині.

Резюме:

Деякі дослідження на тваринах і в пробірках підтримують антимікробну дію маточного молочка і вказують на то, що ця речовина може підвищити вашу імунну систему. Однак людських досліджень не вистачає.

11. Знижує побічні ефекти лікування раку

Хіміотерапія і інші методи лікування раку викликають значні негативні побічні ефекти, включаючи серцеву недостатність, запалення і шлунково-кишкові проблеми.

Маточне молочко може знизити деякі негативні побічні ефекти, пов’язані з певними видами лікування раку.

Одне дослідження показало значне зниження індукованого хіміотерапією пошкодження серця у щурів, яким давали маточне молочко (27).

Одне дуже невелике дослідження на людях показало , що застосовується зовнішньо маточне молочко може запобігти мукозити — побічний ефект лікування раку, який викликає хворобливі виразки в травному тракті (28).

Незважаючи на обнадійливі результати, ці дослідження не дають остаточних висновків про роль маточного молочка в лікуванні раку. Потрібно більше досліджень.

Резюме:

Маточне молочко може лікувати певні побічні ефекти, викликані терапією раку. Однак потрібно більше досліджень.

12. Може лікувати деякі симптоми менопаузи

Маточне молочко може також лікувати симптоми, пов’язані з менопаузою.

Менопауза викликає зниження циркулюючих гормонів, що пов’язано з фізичними та психічними побічними ефектами, такими як біль, порушення пам’яті, депресія і занепокоєння.

Одне дослідження показало, що маточне молочко ефективно зменшує депресію і покращує пам’ять у щурів після менопаузи (21).

Інше дослідження, проведене за участю 42 жінок в постменопаузі, показало, що щоденний прийом добавок маточного молочка в дозі 800 мг протягом 12 тижнів було ефективним для зменшення болю в спині і занепокоєння (29).

Майте на увазі, що необхідні додаткові дослідження.

Резюме:

Маточне молочко може ефективно лікувати симптоми менопаузи, хоча необхідні додаткові дослідження.

Дозування і форми добавок

Оскільки дослідження щодо обмежені, остаточна Реко ндуемая доза маточного молочка не встановлена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Омега-3 жирні кислоти: що це таке, їх роль, харчові джерела

При прийомі в якості харчової добавки маточне молочко є в своєму природному стані (гелевидний речовина) або у вигляді порошку або капсул.

Корисні ефекти спостерігалися в широкому діапазоні доз. Поточні дослідження підтверджують можливу користь при дозах в 300-6000 мг в день (30).

Маточне молочко також може бути застосовано зовнішньо до вашої шкіри і іноді включено в комерційно доступні засоби по догляду за шкірою.

Якщо ви ніколи раніше не використовували маточне молочко, найкраще починати з дуже невеликої дози, щоб уникнути серйозних алергічних реакцій і побічних ефектів.

Резюме:

Офіційною рекомендованої дози маточного молочка немає. Поточні дослідження показують можливі корисні ефекти при дозах в 300-6000 мг в день.

Як приймати маточне молочко

Смак маточного молочка в основному описується як в’яжучий, сухий, злегка гіркий і залишає післясмак. Це післясмак іноді прирівнюється до надзвичайно низьких доз бджолиної отрути, так як викликає оніміння або поколювання мовою і в роті.

З цієї причини людям з важкої алергічної реакцією на бджолину отруту не слід приймати маточне молочко.

Щоб отримати користь від прийому маточного молочка вам потрібно приймати лише близько половини чайної ложки в день. Ви можете з’їсти його сирим, додати його в мед, в чай ​​або в ранковий коктейль.

Якщо ви не плануєте часто його використовувати, ліофілізована маточне молочко стійкіше до зберігання і зберігає більшу частину поживних речовин при зберіганні при кімнатній температурі.

Якщо ви купуєте добавки в формі таблеток або капсул, оптимальні дози і як приймати, ви можете побачити в інструкції на упаковці.

ви можете придбати рідкі засоби на основі маточного молочка, проте вони часто містять консерванти і трохи меду для поліпшення смаку.

Резюме:

Починати приймати маточне молочко слід з дуже маленьких доз щоб уникнути серйозних алергічних реакцій. Свіже маточне молочко можна приймати по половині чайної ложки в день. Що стосується добавок, то необхідно дивитися на інструкцію, де будуть вказані оптимальні дозування.

Ризики і побічні ефекти

Хоча, ймовірно, маточне молочко безпечно для більшості людей, є все ж ризики , пов’язані з його прийомом.

Оскільки це продукт бджільництва, люди з алергією на укуси бджіл, бджолиний пилок або інші екологічні алергени повинні проявляти обережність.

Деякі забруднювачі навколишнього середовища, такі як пестициди , також виявлені в маточне молочко і можуть привести до алергічних реакцій (2).

у той час як застосування маточного молочка, ймовірно, безпечно для більшості людей, іноді повідомлялося про серйозні побічні реакції. До них відносяться (2):

  • Задуха
  • Анафілаксія
  • Контактний дерматит

Деякі з цих екстремальних реакцій можуть бути навіть смертельними.

Резюме:

Хоча маточне молочко зазвичай вважається безпечним, його прийом іноді може привести до серйозних алергічних реакцій.

Підіб’ємо підсумок

  • у той час як маточне молочко використовувалося в стародавніх медичних практиках протягом століть, воно в значній мірі відкидалося західними лікарями через відсутність досліджень.
  • Проте цей продукт бджільництва все ще часто використовується в якості альтернативного лікування різних фізичних і психічних захворювань.
  • На сьогоднішній день багато з заяв в відношення лікувальних властивостей маткового молочка, залишаються недоведеними. Основна частина доступних досліджень обмежена дослідженнями на тварин і в пробірках або дуже маленькими дослідженнями на людях.
  • Пероральний прийом маточного молочка може нести ризики для деяких людей. Іноді повідомлялося про серйозні побічні ефекти, таких як анафілаксія.
  • Хоча поточні дослідження є багатообіцяючими, необхідні додаткові дослідження, щоб визначити, як маточне молочко може вписатися в здоровий спосіб життя.

Читайте також

Чага: лікувальні властивості і протипоказання

elena elena

Імбир: користь і шкода для здоров’я після 50 років

elena elena

6 корисних властивостей вітаміну A, доведених наукою

elena elena

Добавки капсаїцину: застосування, властивості, побічні ефекти

elena elena

Горець багатоквітковий (Фо-Ті): властивості, дозування, побічні ефекти

elena elena

Що таке мулунгу? Користь, застосування, побічні ефекти

elena elena

Що таке хелатний цинк і в чому його переваги?

elena elena

Глюкоза, фруктоза і сахароза: в чому різниця?

elena elena

Кайенскийперець: корисні властивості та протипоказання

elena elena

Залишити коментар