Лікувальні засоби

4 вражаючих корисних властивості лізину

L-лізин — це форма лізину, яку може використовувати ваш організм. Він природним чином міститься в їжі і використовується в добавках.

Ось 4 вражаючих корисних властивості лізину, які доведені наукою, а також кращі його харчові джерела.

4 вражаючих корисних властивості лізину width=»768″ height=»509″ />

Корисні властивості лізину і в яких продуктах він міститься

1. Може захищати і лікувати герпес, блокуючи аргінін

Герпес або лихоманка на губах — це симптоми інфекції, часто з’являються на губах або в кутах рота.

Вони з’являються у вигляді наповнених рідиною бульбашок, які можуть викликати дискомфорт, такий як поколювання, біль і печіння. Крім того, вони можуть викликати незручність щодо вашої зовнішності.

Висипання на губах викликаються вірусом простого герпесу типу 1 (HSV 1), який може ховатися в вашому хребті. Під час стресу або якщо ваша імунна система ослаблена, HSV-1 може спровокувати розвиток лихоманки на губах (1).

Добавки лізину можуть допомогти запобігти рецидивам HSV-1 і зменшити тривалість герпесу. Вважається, що лізин блокує ще одну амінокислоту під назвою аргінін, в якій HSV-1 потребує щоб розмножуватися (1, 2, 3).

Одне дослідження показало, що щоденний прийом 1000 мг лізину приводив до меншої кількості лихоманки на губах у 26 осіб, які були схильні до рецидивуючих герпесу.

Цікаво відзначити, що в дослідженні спостерігалося зниження спалахів герпесу, коли показник лізину в організмі людини зберігався на рівні вище 165 нмоль / л. Коли рівні цієї важливої ​​амінокислоти в крові знижувалися нижче цього рівня, кількість епізодів герпесу збільшувалася (4).

Ще одне дослідження, проведене за участю 30 осіб, показало, що застосування крему з лізином, травами, вітамінами і цинком позбавляли людей від висипань герпесу в 40% випадків вже на третій день і в 87% випадків на шостий день.

Хоча це дослідження є багатообіцяючим, воно не вказувало кількість лізину або інших інгредієнтів, які використовуються в кремі (1) .

Крім того, не всі дослідження показують, що лізин ефективний у зниженні кількості випадків виникнення симптомів герпесу або в зменшенні їх тривалості. В одному огляді було виявлено недостатню кількість доказів, щоб рекомендувати його для лікування герпесу (5).

Резюме:

Деякі дослідження показують, що лізин може зменшити тривалість і частоту епізодів герпесу, але дані суперечливі.

2. Може зменшити занепокоєння, блокуючи рецептори стресового відповіді

Лізин може грати певну роль в зниженні тривоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чай з пелюсток троянд: корисні властивості, як приготувати

Одне дослідження показало, що він блокує рецептори, які беруть участь в стресовій реакції. Дослідники відзначили, що у щурів, яким давали лізин, була знижена частота випадків викликаної стресом діареї (6).

однотижневих дослідження за участю 50 здорових людей показало, що при прийомі 2,64 грама лізину і аргініну знижується викликана стресом тривожність і зменшується рівень кортизолу (гормону стресу) (7).

Аналогічним чином, додавання 4,2 грам лізину на кілограм пшеничного борошна в знедолених селах в Сирії допомогло знизити показники тривожності у чоловіків з дуже високим рівнем стресу (8).

Через три місяці споживання збагаченої на лізин борошна також допомогло знизити рівень кортизолу у жінок (8).

Лізин також може допомогти людям з шизофренією — психічний розлад, який порушує сприйняття людиною зовнішнього світу і часто призводить до нездатності розуміти реальність.

Хоча дослідження все ще знаходяться на ранній стадії, лізин може мати потенціал в поліпшенні симптомів шизофренії в поєднанні з призначеним ліками (9, 10 ).

Резюме:

Лізин може допомогти зменшити відчуття тривоги і знизити рівень гормону стресу кортизолу у деяких людей. Ранні дослідження показують, що він може навіть допомогти поліпшити симптоми у людей з шизофренією.

3. Може поліпшити засвоєння і утримання кальцію

Лізин може допомогти вашому організму утримувати кальцій (11, 12).

Вважається, що лізин покращує засвоєння кальцію в кишечнику і допомагає ниркам утримувати мінерал (13 , 14).

Дослідження за участю 30 жінок (15 здорових і 15 з остеопорозом) показало, що прийом добавок кальцію і лізину зменшує втрату кальцію з сечею.

У жінок, які отримували тільки 3 грами кальцію, прогресивно збільшувалася кількість кальцію в сечі. Однак жінки, які також отримували 400 мг лізину, втрачали менше кальцію з сечею (14).

Лізин, мабуть, захищає ваші кістки і може також відігравати певну роль в транспорті кальцію в організмі.

Наприклад, було виявлено, що лізин запобігає накопичення кальцію в кровоносних судинах у щурів. Цей тип відкладення кальцію є чинником ризику розвитку серцево-судинних захворювань (13).

Крім того, в одному дослідженні в пробірках було виявлено, що клітини, які вирощувалися без лізину, мали збільшену втрату кальцію. Це збільшення не спостерігалося в клітинах з лізином (11).

Резюме:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чай з календулою і екстракт: лікувальні властивості і протипоказання

Лізин може допомогти вам засвоювати більше кальцію і зменшити втрату кальцію з сечею. Він може навіть знизити ризик накопичення кальцію в кровоносних судинах.

4. Може сприяти загоєнню ран, допомагаючи створювати колаген

Лізин може поліпшити загоєння ран у вашому організмі.

В тканинах тварин лізин стає більш активним в місці рани і допомагає прискорити процес відновлення (15) .

лізин необхідний для утворення колагену — білка, який допомагає підтримувати і надавати структуру шкірі і кістках (16).

Сам лізин також може діяти як сполучний агент, тим самим збільшуючи кількість нових клітин в рані. Він може навіть сприяти утворенню нових кровоносних судин (17).

В одному дослідженні на тваринах комбінація амінокислот лізину і аргініну сприяла прискоренню і поліпшенню процесу загоєння переломів (18).

В іншому дослідженні у 40 кроликів було виявлено, що 47 мг на кг маси тіла лізину і 50 мг на кг маси тіла аргініну значно покращують кровообіг і загальне загоєння кісток.

насправді, у кроликів, які отримували лізин і аргінін, спостерігалося скорочення часу загоєння на 2 тижні в порівнянні з контрольною групою (12).

загоєння ран — складний процес, який вимагає різних мінералів, вітамінів та інших факторів. Лізин, як видається, грає в цьому процесі дуже важливу роль, і без достатнього його кількості загоєння ран погіршується (19).

На сьогоднішній день в дослідженнях загоєння ран вивчалися тільки ефекти пероральних добавок лізину, і невідомо, може чи його зовнішнє застосування (нанесення безпосередньо на рани) бути ефективним.

Однак в одному з досліджень було встановлено, що нанесення гелю, що містить лізин, на виразкові рани призводить до зменшення інфекції і швидшому загоєнню (20).

Резюме:

Лізин необхідний для утворення колагену — необхідного білка, який впливає на загоєння ран. Дослідження на тваринах свідчать, що лізин може прискорити загоєння ран і скоротити час відновлення.

Інша потенційна користь

Лізин, як і всі амінокислоти використовується як будівельний блок білка у вашому організмі. Ці білки допомагають виробляти гормони, імунні клітини і ферменти.

Лізин може володіти декількома корисними властивостями на додаток до тих, які обговорювалися раніше.

Ось інші області, де лізин може принести користь вашому здоров’ю:

  • Рак : Одне дослідження на тваринах показало, що лізин в поєднанні з антиоксидантом катехіном знижував ріст ракових клітин у мишей (21).
  • Здоров’я очей : дослідження на щурах з цукровим діабетом показало, що добавки лізину можуть запобігти розвитку катаракти (22).
  • цукровий діабет : Одне дослідження показало , що лізин може допомогти знизити рівень цукру в крові у людей з цукровим діабетом. Однак зв’язок все ще неясна (23).
  • Кров’яний тиск : Дослідження за участю 50 дорослих з дефіцитом лізину і високим кров’яним тиском показало, що добавки лізину значно знижують артеріальний тиск (24) .
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Бджолина отрута: корисні властивості та протипоказання

для підтримки нормального здоров’я необхідно споживати достатню кількість лізину з їжею, а для людей з певними захворюваннями добавки лізину можуть принести користь.

Резюме:

Дослідження корисних властивостей лізину є багатообіцяючими, оскільки деякі дані свідчать про те, що він може надавати протиракову дію, сприяти нормалізації рівня цукру в крові і зниження артеріального тиску.

в яких продуктах міститься лізин у великій кількості

лізин міститься в продуктах з високим вмістом білка, особливо в м’ясних і молочних продуктах, а також в невеликих кількостях в рослинних продуктах (25, 26).

Ось деякі відмінні джерело і лізину:

  • М’ясо : Яловичина, курка і ягня.
  • Морепродукти : Мідії, креветки та устриці.
  • Риба : Лосось, тріска і тунець.
  • Молочні продукти : Молоко, сир і йогурт.
  • Овочі : Картопля, перець і цибулю-порей.
  • Фрукти : Авокадо, курага і груші.
  • Бобові : Соя, квасоля і нут.
  • Горіхи і насіння : Горіх макадамія, насіння гарбуза і кешью.

Зернові, як правило, є поганим джерелом лізину. Однак, киноа, амарант і гречка містять пристойну кількість лізину (25).

Якщо ви схильні до герпесу, щодня приймайте 1 г лізину або використовуйте лізінсодержащій гель, але перед їх застосуванням найкраще проконсультуйтеся з вашим лікарем (4 ).

Резюме:

продукти тваринного походження, такі як м’ясо, риба і молочні продукти, містять найбільшу кількість лізину, але ви також можете отримати пристойну його кількість вживаючи продукти рослинного походження, такі як картопля, авокадо і бобові.

Підіб’ємо підсумок

  • Лізин — незамінна амінокислота, що володіє багатьма корисними властивостями, які варіюються від запобігання герпесу до зниження рівня тривоги і сприяння загоєнню ран.
  • В якості будівельного блоку білків він також може приносити і іншу користь вашому організму. Без достатньої кількості лізину ваше тіло може не виробляти достатньої кількості необхідних гормонів і імунних клітин.
  • Лізин міститься у великій кількості в м’ясі, рибі і молочних продуктах, але бобові, фрукти і овочі також сприяють вашому споживання.

Читайте також

Чи допомагають добавки біотину поліпшити зростання бороди?

elena elena

Чи допомагають добавки колагену суглобам, шкірі та ін.?

elena elena

Чи варто дитині давати добавки омега-3?

elena elena

Чи варто вам приймати добавки антиоксидантів?

elena elena

Сульфат заліза: що це, властивості, застосування, побічні ефекти та ін.

elena elena

М’ята: корисні властивості та протипоказання

elena elena

Побічні ефекти мелатоніну: які ризики?

elena elena

Що таке таніни в чаї і чи мають вони корисними властивостями?

elena elena

Траметес різнокольоровий: лікувальні властивості і побічні ефекти

elena elena

Залишити коментар