Лікувальні засоби

Астрагал: лікувальні властивості і протипоказання

Вважається, що астрагал продовжує життя і використовується для лікування широкого спектру захворювань і станів, таких як втома, алергія і застуда. Він також застосовується в лікуванні захворювань серця, цукрового діабету та ін.

В цій статті розглядаються багато потенційних корисні властивості астрагала, протипоказання до застосування та дозування.

src=»https://kedr.org.ua/wp-content/uploads/2021/06/1623921373_Astragal-lechebnye-svoiystva-i-protivopokazaniya.jpg» title=»Астрагал: лікувальні властивості і протипоказання» alt=»Астрагал: лікувальні властивості і протипоказання» width=»768″ height=»509″ />

астрагал — лікувальні властивості і протипоказання для жінок і чоловіків

Що таке астрагал?

астрагал (лат. Astragalus ) найбільш відомий завдяки його застосуванню в традиційній народній китайській медицині (1, 2).

Хоча існує понад 2000 видів астрагала, тільки два в основному використовуються в добавках — Astragalus membranaceus і Astragalus mongholicus (2).

зокрема, з кореня рослини виробляють безліч різних форм добавок, включаючи рідкі екстракти, настої, капсули, порошки та чаї.

Астрагал іноді також призначають у вигляді внутрішньовенних ін’єкцій у стаціонарі.

Корінь містить багато активних рослинних сполук, які, як вважають, відповідають за його потенційні лікувальні властивості а (3, 4).

Наприклад, його активні сполуки можуть допомогти зміцнити імунну систему і зменшити запалення (5).

Незважаючи на те, що кількості досліджень корисних властивості астрагала все ще не вистачає, він застосовується для лікування застуди, сезонної алергії, серцево-судинних захворювань, захворювань нирок, хронічної втоми і т. д. (5, 6).

Резюме:

Астрагал — це лікарська рослина, яке протягом століть використовувалося в традиційній китайській медицині. Існують заяви, що його застосування зміцнює імунітет і зменшує запалення. Він також використовується для лікування захворювань серця, нирок та ін.

Може зміцнити вашу імунну систему

Астрагал містить корисні рослинні сполуки, які можуть зміцнити вашу імунну систему.

Основна роль вашої імунної системи — захист організму від різних патогенів, включаючи бактерії, мікроби і віруси, які можуть викликати хворобу (7).

Деякі докази показують, що астрагал може збільшити вироблення білих кров’яних клітин в вашому організмі, які є клітинами вашої імунної системи, відповідальними за запобігання хвороби (6, 8).

В дослідженнях на тваринах було виявлено, що корінь астрагала допомагає вбивати бактерії і віруси у мишей з інфекціями (9, 10) .

Хоча дослідження обмежені, він також може допомогти боротися з вірусними інфекціями у людей, включаючи простуду і інфекційні захворювання печінки (11, 12, 13).

Хоча ці дослідження є багатообіцяючими, необхідні додаткові дослідження дл я визначення ефективності астрагала в профілактиці і лікуванні інфекцій.

Резюме:

Астрагал може допомогти зміцнити вашу імунну систему для запобігання та боротьби з бактеріальними і вірусними інфекціями, включаючи простуду.

може поліпшити функцію серця

Астрагал може допомогти поліпшити функцію серця у осіб з певними захворюваннями серця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Джекфрут: корисні властивості та протипоказання

Вважається, що він розширює кровоносні судини і збільшує кількість перекачується з вашого серця крові (14).

в клінічному дослідженні пацієнтам із серцевою недостатністю давали 2,25 грама астрагала два рази в день протягом двох тижнів поряд зі звичайним лікуванням. У них спостерігалося більше поліпшення функції серця в порівнянні з тими, хто отримував стандартне лікування (15).

В іншому дослідженні пацієнти із серцевою недостатністю отримували по 60 грам астрагала в день внутрішньовенно разом з традиційним лікуванням. У них також спостерігалося більш значне поліпшення симптомів, ніж у тих, хто отримував просто стандартне лікування (16).

Однак інші дослідження за участю пацієнтів з серцевою недостатністю не продемонстрували будь-яких корисних ефектів в відношення функції серця ( 17).

Крім того, деякі дослідження показують, що астрагал може зменшити симптоми міокардиту — запального захворювання серця. Проте результати неоднозначні (18).

Резюме:

Хоча результати досліджень неоднозначні, астрагал може допомогти поліпшити функцію серця у пацієнтів з серцевою недостатністю і зменшити симптоми міокардиту.

Може полегшити побічні ефекти хіміотерапії

Хіміотерапія має багато негативних побічних ефектів. Згідно з деякими дослідженнями, астрагал може допомогти полегшити деякі з них.

Наприклад, одне клінічне дослідження за участю людей, що проходять хіміотерапію, показало, що астрагал, що вводиться внутрішньовенно, зменшує нудоту на 36%, блювоту на 50% і діарею на 59% (19).

Аналогічним чином, деякі інші дослідження продемонстрували користь трави при нудоті і блювоті у людей, що проходять хіміотерапію раку товстої кишки (20).

Крім того, одне клінічне дослідження показало, що 500 мг астрагала внутрішньовенно три рази в тиждень може поліпшити стан при сильної втоми, пов’язаної з хіміотерапією. Проте астрагал виявився корисним тільки протягом першого тижня лікування (21).

Резюме:

При внутрішньовенному введенні в стаціонарі астрагал може допомогти полегшити нудоту і блювоту у тих, хто проходить хіміотерапію.

Може допомогти контролювати рівень цукру в крові

Активні з’єднання в корені астрагала можуть допомогти знизити рівень цукру в крові у людей з цукровим діабетом 2 типу.

Фактично, він був ідентифікований як найбільш часто призначається рослинний засіб з метою контролю симптомів діабету в Китаї (22, 23).

в дослідженнях на тварин і в пробірках було виявлено, що астрагал покращує метаболізм цукру і знижує рівень цукру в крові. В одному дослідженні на тваринах його застосування також призвело до зниження маси тіла (24, 25, 26).

Хоча потрібно більше досліджень, дослідження на людях поки вказують на подібні ефекти.

Наприклад , дослідження показали, що прийом 40-60 грамів астрагала в день може поліпшити рівень цукру в крові після періоду голоду (наприклад, уві сні) і після прийому їжі у людей з цукровим діабетом 2 типу при щоденному прийомі протягом чотирьох місяців (27).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Магній: для чого потрібен організму, в яких продуктах міститься

Резюме:

Дослідження показують, що добавки астрагала можуть допомогти контролювати рівень цукру в крові у людей з цукровим діабетом 2 типу. Однак потрібно більше досліджень.

Може поліпшити функцію нирок

Астрагал може підтримувати здоров’я нирок шляхом поліпшення кровообігу і лабораторних маркерів функції нирок, таких як показники білка в сечі.

Протеїнурія — це стан, при якому в сечі виявляється аномальне кількість білка, що є ознакою того, що нирки можуть бути пошкоджені або нормально не функціонують (28).

у кількох дослідженнях за участю людей з захворюваннями нирок було виявлено, що астрагал покращує протеинурию (29).

Він також може допомогти запобігти інфекції у людей зі зниженою функцією нирок (30).

Наприклад, 7,5-15 г астрагала , прийнятого щодня протягом трьох-шести місяців, зменшували ризик зараження на 38% у людей із захворюванням нирок під назвою нефротичнийсиндром. Однак для підтвердження цього ефекту необхідні додаткові дослідження (31).

Резюме:

Деякі дослідження показують, що астрагал може допомогти поліпшити функцію нирок у пацієнтів із захворюваннями нирок. Він також може запобігати інфекції в осіб з обмеженою функцією нирок.

Інша потенційна користь для здоров’я

Було проведено багато попередніх досліджень по астрагалу, які вказують на те, що трава може володіти іншими потенційними корисними властивостями, серед яких:

  • Поліпшення симптомів хронічної втоми : Деякі дані показують, що астрагал в поєднанні з іншими рослинними добавками може допомогти зменшити втому у людей з синдромом хронічної втоми (29, 32).
  • Протиракові властивості : у дослідженнях в пробірках астрагал стимулював апоптоз (запрограмовану загибель клітин) в різних типах ракових клітин (33, 34, 35).
  • Полегшення симптомів сезонної алергії : Хоча дослідження обмежені, одне клінічне дослідження показало, що 160 мг астрагала два рази в день може зменшувати чхання і нежить у людей з сезонними алергіями (36).

Резюме:

Попередні дослідження показали, що астрагал може бути корисним в зниженні симптомів хронічної втоми і сезонної алергії. Дослідження в пробірках показують, що він може також мати протипухлинні властивості.

Побічні ефекти і взаємодії

Більшість людей добре переносять астрагал.

Однак в дослідженнях відзначалися незначні побічні ефекти, такі як висип, свербіж, нежить, нудота і діарея (2, 37).

При внутрішньовенному введенні, астрагал може надавати більш серйозні побічні ефекти, такі як аритмія серця. Його слід вводити внутрішньовенно тільки під наглядом лікаря (17).

Хоча астрагал безпечний для більшості людей, такі люди повинні уникати його застосування:

  • Вагітні та жінки : В даний час недостатньо досліджень, щоб продемонструвати, що астрагал безпечний під час вагітності або грудного вигодовування.
  • Особи з аутоімунними захворюваннями : Астрагал може збільшити активність вашої імунної системи. Спробуйте уникати астрагала, якщо у вас є аутоімунне захворювання, таке як розсіяний склероз, системний червоний вовчак або ревматоїдний артрит (1).
  • Особи, які беруть імунодепресанти : Оскільки астрагал може збільшити активність вашої імунної системи, він може знизити дію імунодепресантів (2).

Астрагал може також впливати на рівень цукру в крові і артеріальний тиск. Тому використовуйте це рослинний засіб з обережністю, якщо у вас цукровий діабет або проблеми з кров’яним тиском (2).

Резюме:

Астрагал зазвичай добре переноситься, але його слід уникати, якщо ви вагітні або годуєте дитину грудьми, страждаєте аутоімунним захворюванням або приймаєте імунодепресанти.

Рекомендації щодо дозування

Корінь астрагала можна знайти в багатьох різних формах. Добавки доступні у вигляді капсул і рідких екстрактів. Корінь також може бути подрібнений в порошок, який можна заварювати як чаю або робити настоянки (2).

Відвари також популярні. Вони робляться шляхом заварювання кореня астрагала для вивільнення його активних сполук.

Хоча немає офіційної згоди щодо найбільш ефективної форми або дозування астрагала, зазвичай приймають 9-30 грамів в день (38).

Крім того, дослідження показують наступні пероральні дози, які можуть бути корисні при конкретних захворюваннях:

  • застійна серцева недостатність : 2-7,5 г порошкоподібної астрагала два рази в день протягом 30 днів разом зі стандартним лікуванням (15).
  • Контроль рівнів цукру в крові : 40-60 грамів астрагала в якості відвару протягом до чотирьох місяців (27).
  • Хвороба нирок : 7,5-15 г порошкоподібної астрагала два рази в день протягом до шести місяців для зниження ризику інфікування (31).
  • Синдром хронічної втоми : 30 грамів кореня астрагала у вигляді відвару з декількома іншими травами (32).
  • Сезонні алле ргіі : Дві 80 мг капсули екстракту астрагалу щодня протягом шести тижнів (36).

Грунтуючись на дослідженні, пероральні дози до 60 грамів в день протягом чотирьох місяців здаються безпечними для більшості людей. Проте немає досліджень для визначення безпеки високих доз в довгостроковій перспективі.

Резюме:

Офіційного консенсусу щодо рекомендованих доз астрагала немає. Дозування варіюються в залежності від стану.

Підіб’ємо підсумок

  • Астрагал може поліпшити вашу імунну систему і полегшити симптоми хронічної втоми і сезонної алергії.
  • Він може також допомогти людям з певними захворюваннями серця, нирок і цукровим діабетом 2 типу.
  • Хоча рекомендацій щодо дозування не існує, до 60 грамів щодня протягом чотирьох місяців, мабуть, є безпечним для більшості людей.
  • Завжди обговорюйте використання добавок в першу чергу з вашим лікарем.

Читайте також

Чи можуть термогенние жіросжігателі допомогти вам спалити жир

elena elena

Добавки цинку: види, користь, дозування і побічні ефекти

elena elena

Бджолина отрута: корисні властивості та протипоказання

elena elena

Коллінсону канадська: властивості, дозування і побічні ефекти

elena elena

11 ознак і симптомів дефіциту тіаміну (вітаміну B1)

elena elena

У який час краще приймати пробіотики?

elena elena

Що таке кальцію піруват? Все що вам потрібно знати

elena elena

Дефіцит вітаміну D: причини, симптоми, лікування, наслідки

elena elena

Вітамін В12: для чого потрібен організму, симптоми нестачі, джерела

elena elena

Залишити коментар