17.03.2018
Причини високого лг гормону у жінок
Якщо лютеїнізуючого гормону підвищений, мають місце особливі фізіологічні стани або патології репродуктивної системи.
- 1 Причини підвищення
- 2 интерферирующий чинники. Препарати
- 3 Симптоми збільшення гормону
- 4 Лікування, як знизити лг
Одна з фаз менструального циклу називається лютеїнової або стадією жовтого тіла. Назви пов’язані періодом від овуляції до настання місячного кровотечі. На 12-16 день циклу починається активна секреція гормону гіпофіза лютеотропін або лютеїнізуючого (ЛГ).
Від рівня цієї речовини залежить вірогідність зачаття і вироблення прогестерону. У лютеїнову фазу організм активно готується до можливої вагітності. Це лише невелика частина функцій, які виконує лютеотропін в організмі жінки. Для чоловіків ЛГ не менш важливий, так як впливає на вироблення тестостерону і дозрівання сперматозоїдів .
Причини підвищення
Пік ЛГ і овуляція взаємопов’язані. Лютеїнізуючого гормону безпосередньо впливає на матковий цикл і нормальний перебіг вагітності. Максимальна кількість лютеїнізуючого і фолікулостимулюючого гормонів доводиться на момент виходу з фолікула, що розірвався зрілої яйцеклітини.
Високий рівень лютеотропін фіксується в дитячому і підлітковому віці, у жінок під час клімаксу, у чоловіків після 60 років . Підвищення рівня ЛГ в період вікових перебудов організму жінки пов’язане з різким зниженням естрогенів, так як яєчники припиняють свою секреторну діяльність.
- виснаження нервової системи, викликане постійними стресами.
- голодування.
- ендометріоз.
- синдром Шершевского Тернера.
- СПКЯ.
- аденома гіпофіза.
- гіпергонадотропний гіпогонадіз.
- фізичні перевантаження.
- вживання деяких лікарських засобів в дозуваннях, що перевищують лікарські рекомендації.
- ниркова недостатність.
- травми і захворювання гіпофіза.
- дисфункція статевих залоз.
интерферирующий чинники. Препарати
Медикаменти, які можуть бути причиною зростання ЛГ гормону.
- бомбезин.
- бромокриптин.
- финастерид.
- гозерелін.
- кетоконазол.
- местранол.
- налоксон.
- нілутамід.
- окскарбазепін.
- фенітоїн.
- спиронолактон.
- тамоксифен.
- тролеандоміцин.
Симптоми збільшення гормону
Ряд ознак є показником підвищеного лютеїнізуючого гормону у жінок:
- тривала відсутність менструації або мізерні місячні.
- безпліддя .
- викидні.
- зменшення сексуального потягу.
- патологічне зниження ваги.
- відхилення в формуванні волосяного покриву (поява волосся на спині, грудей, підборідді).
лікування, як знизити лг
Для нормалізації рівня лютеотропін використовують різні методи лікування. Їх вибір Завіт від причини порушення секреції активної речовини:
- У більшості епізодів підвищений ЛГ пов’язаний з гіперсекрецією гіпофіза. В цьому випадку призначають жіночі гормони (естроген, прогестерон). Схему лікування визначає лікар.
- При виявленні пухлин гіпофіза, полікістозу яєчників проводиться операція з видалення патологічних структур. Додатково передбачена медикаментозна терапія.
- Полікістоз яєчників лікують і медикаментозно. Схема лікування включає оральні протизаплідні засоби з андрогенною дією. Їх приймають протягом 3 місяців в певні дні маточного циклу, потім роблять перерву. Скасовує лікарський засіб тільки лікар. Самостійне припинення лікарської терапії підсилює гормональний збій. Якщо гормональна терапія виявилася неефективною, призначають операцію.
- Тривале вживання гормональних препаратів (близько 6 місяців) прописується при діагностованому ендометріозі. Ефективність терапії контролюється за допомогою УЗД і лабораторних досліджень крові на вміст ЛГ.
Лютеинизирующий гормон виконує безліч функцій в організмі жінки. Забезпечення зачаття, виношування дитини — найбільш важливі. Підвищення концентрації речовини викликають деякі фізіологічні процеси.
Патології гіпофіза, органів репродуктивної системи також провокує збільшення кількості ЛГ. Для призначення лікування необхідно визначити першопричину гормонального збою.