Лікувальні засоби

Рослинний гліцерин: застосування, користь і шкода

Він не має запаху і має злегка солодкий смак і сиропообразную консистенцію.

Рослинний гліцерин особливо популярний в косметичній промисловості, але також має кілька інших застосувань. Він може також принести користь для здоров’я, починаючи з поліпшення здоров’я шкіри і закінчуючи кращої гидратацией і поліпшенням здоров’я кишечника.

В цій статті розглядається застосування, користь і потенційна шкода рослинного гліцерину.

src=»https://kedr.org.ua/wp-content/uploads/2021/06/1623921345_Rastitel-nyiy-glicerin-primenenie-pol-za-i-vred.jpg» title=»Рослинний гліцерин: застосування, користь і шкода» alt=»Рослинний гліцерин: застосування, користь і шкода» width=»768″ height=»509″ />

Що таке рослинний гліцерин?

гліцерин — це цукровий спирт, отриманий із продуктів тваринного походження, рослин або нафти.

рослинний гліцерин — це вид гліцерину, який отримують із рослинних масел. Кажуть, що він був випадково виявлений більш двох століть назад при нагріванні суміші оливкової олії і оксиду свинцю.

Але він став економічно і промислово значимим тільки в кінці 1800-х років, коли його вперше використали для виготовлення динаміту.

Рослинний гліцерин отримують шляхом нагрівання багатих триглицеридами рослинних жирів, таких як пальмова, соєва та кокосова олії, під тиском або разом з сильним лугом, такий, як луг.

Це призводить до того , що гліцерин відділяється від жирних кислот і змішується з водою, утворюючи сиропообразную рідина без запаху і смаку.

Резюме:

Рослинний гліцерин являє собою злегка солодку сиропообразную рідина, що отримується при нагріванні рослинних жирів під тиском або разом з сильним лугом.

Поширена застосування рослинного гліцерину

Рослинний гліцерин широко використовується в харчовій, косметичній та фармацевтичній промисловості.

Наприклад, його часто додають в їжу, щоб допомогти маслу і водним інгредієнтів змішатися, підсолодити або зволожити кінцевий продукт.

Його також можна використовувати для запобігання утворення крижаних кристалів в заморожених продуктах, таких як знежирений заморожений йогурт, морозиво і інші десерти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чим корисна суміш куркуми з імбиром?

гліцерин є поширеним інгредієнтом в фармацевтичних препаратах, включаючи серцеві препарати, супозиторії, кошти від кашлю і анестетики.

Крім того, в зубній пасті можна також виявити рослинний гліцерин, так як він допомагає запобігти висиханню або затвердіння зубної пасти в тюбику.

Більш того, його зазвичай додають у мило, свічки, лосьйони, дезодоранти і косметику.

Резюме:

Рослинний гліцерин має кілька застосувань. Найбільш популярними є косметика, фармацевтичні препарати і продукти харчування.

Потенційна користь рослинного гліцерину

Рослинний гліцерин рекламується як продукт, що володіє численними корисними властивостями.

Однак наука підтримує лише кілька корисних ефектів, а пов’язані з ними дослідження, як правило, незначні і малі. Майте на увазі, що необхідні додаткові дослідження його користі для здоров’я.

Наступні корисні властивості доведені найбільшою кількістю досліджень.

Може зволожити шкіру

Рослинний гліцерин є популярним засобом по догляду за шкірою завдяки своїй зволожуючою здібності.

Дослідження показують, що нанесення гліцерину на шкіру може поступово поліпшити її гладкість і еластичність. Фактично, використання кремів, що містять гліцерин, може збільшити гідратацію шкіри всього за 10 днів (1, 2).

В одному дослідженні крем з гліцерину був більш ефективним в зволоженні шкіри і запобігання втрати вологи, ніж крем із силіконового масла або гіалуронової кислоти (3).

в іншому дослідженні додавання гліцерину в ванну з теплою водою було більш ефективним для підвищення рівня вологості шкіри і захисту від роздратування шкіри, ніж одна тільки ванна з теплою водою (4).

може сприяти здоров’ю шкіри

Рослинний гліцерин може сприяти поліпшенню здоров’я шкіри, допомагаючи пом’якшити роздратування шкіри, захистити від інфекції і сприяти загоєнню ран.

Дослідження показують, що застосування гліцерінсодержащіх коштів може захистити вашу шкіру від подразників і мікробів, а також заспокоїти збуджену або поранену шкіру (5, 6).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке L-карнітин, для чого потрібен і чим корисний?

Крім того, рослинний гліцерин може служити бар’єром для захисту вашої шкіри від вітру і холоду ( 5).

Інше дослідження повідомляє, що рослинний гліцерин може бути більш ефективним, ніж плацебо, в зниженні відчуття печіння у людей з екземою. Проте він, мабуть, не впливає на поколювання, свербіж, висихання або роздратування (7).

Може полегшити запор

Рослинний гліцерин може допомогти позбутися від запорів.

Це пов’язано з тим, що він може втягувати воду в ваш кишечник. Це має проносну дію, яке допомагає перевариваемой їжі проходити через кишечник більш плавно.

З цієї причини гліцерин часто використовується в якості супозиторія.

В одному дослідженні гліцеринові супозиторії були значно ефективнішими в полегшенні запорів, викликаних знеболюючими препаратами, ніж інші типи проносних засобів (8).

в іншому випадку клізма з гліцерином була на 16,5% більше ефективної в усуненні запорів, ніж клізма з рідким милом (9).

може поліпшити гідратацію і спортивні результати

Гліцерин може також поліпшити гідратацію, що може поліпшити ваші спортивні результати.

Зневоднення може значно погіршити спортивні результати, особливо коли втрата води з потом перевищує 2% від маси вашого тіла (10).

Хороша стратегія, що дозволяє уникнути зневоднення — пити достатню кількість рідини як до, так і під час тренування. Проте пити під час певних видів фізичної активності може бути недоцільним. В такому випадку, випивати багато води заздалегідь є ключовим моментом.

Проблема з вживанням великої кількості за короткий проміжок часу полягає в тому, що значна частина рідини зазвичай втрачається через сечу протягом наступної години.

Однак в одному метааналізу додавання 1,1 грама гліцерину на кг маси тіла до води, що випивається перед тренуванням, збільшило затримку рідини на 50% в порівнянні з просто водою. Гліцерин також може привести до невеликого поліпшення спортивних результатів (11).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  7 Вражаючих корисних властивостей петрушки і її застосування

В іншому дослідженні гліцериновий напій був також більш ефективний, ніж вода або спортивний напій, в поліпшенні гідратації у спортсменів, які втратили значну кількість води через потовиділення під час вправ (12).

Резюме:

Рослинний гліцерин може служити зволожувачем, зменшувати роздратування шкіри, захищати від інфекцій і прискорювати загоєння ран. Він може також допомогти зменшити запор і сприяти гідратації і фізичної працездатності. Проте необхідні додаткові дослідження.

Потенційна шкода гліцерину

Рослинний гліцерин зазвичай вважається безпечним.

Проте якщо рослинний гліцерин наноситься безпосередньо на вашу шкіру ви можете відчувати алергічну реакцію. Тому краще всього почати з невеликої кількості, щоб побачити, як ваша шкіра реагує.

При прийомі всередину рослинний гліцерин може викликати головний біль, запаморочення, нудоту, блювоту і сильну спрагу у деяких людей (13).

Так як гліцерин є формою цукрового спирту, який ваш організм не може повністю засвоїти, занадто високий рівень споживання — або в чистому вигляді, або з їжею — може також привести до метеоризму і діареї.

Резюме:

Рослинний гліцерин зазвичай вважається безпечним. Проте є ймовірність алергічних реакцій, головного болю, нудоти, спраги і розлади шлунка у деяких людей.

Підіб’ємо підсумок

  • Рослинний гліцерин — це прозора рідина без запаху і смаку , отримана з рослинних жирів.
  • Він додається в продукти харчування, косметику і фармацевтичні препарати і може принести користь для здоров’я, таку як зволожена і пружна шкіра, позбавлення від закрепів, поліпшення гідратації та поліпшення фізичної працездатності.
  • Якщо ви хочете спробувати рослинний гліцерин, почніть з невеликої кількості, щоб побачити, як реагує ваш організм.

Читайте також

Кріп: користь і шкода для здоров’я жінки і чоловіки

elena elena

Добавки цинку: види, користь, дозування і побічні ефекти

elena elena

Дозування магнію: скільки приймати в день?

elena elena

Що таке магнію малат і чи володіє він корисними властивостями?

elena elena

Які функції виконує білок в організмі людини

elena elena

О котрій годині потрібно приймати препарати магнію?

elena elena

Марганець: корисні властивості, дозування і джерела, побічні ефекти

elena elena

Як отримати вітамін D: ефективні способи

elena elena

Корінь галангала: користь і шкода для організму

elena elena

Залишити коментар