Лікувальні засоби

Епігаллокатехін галлат (EGCG): властивості, дозування, побічні ефекти

Передбачається, що він зменшує запалення, сприяє схудненню і допомагає запобігти серцево-судинні захворювання і хвороби мозку.

В цій статті розглядається EGCG, в тому числі його користь для здоров’я і можливі побічні ефекти.

alt=»Епігаллокатехін галлат (EGCG): властивості, дозування, побічні ефекти» width=»768″ height=»509″ />

Епігаллогатехін галлат (ЕГКГ) — корисні властивості, дозування і потенційні побічні ефекти

що таке EGCG?

Галлат епігаллокатехіна (EGCG) являє собою тип рослинного з’єднання під назвою катехін. Катехіни можуть бути далі розділені на велику групу рослинних сполук, відомих як поліфеноли (1).

EGCG і інші споріднені катехіни діють як сильні антиоксиданти, які можуть захищати від пошкодження клітин, викликаного вільними радикалами (1).

Вільні радикали — це високоактивні частинки, що утворюються в організмі, які можуть пошкодити ваші клітини, коли їх кількість стає занадто високим. Вживання в їжу продуктів з високим вмістом антиоксидантів, таких як катехіни, може допомогти обмежити пошкодження вільними радикалами.

Крім того, дослідження показують, що катехіни, такі як EGCG, можуть зменшувати запалення і запобігати певні хронічні захворювання, включаючи хвороби серця, цукровий діабет і деякі види раку (1, 2).

Епігаллокатехін галлат присутній в природі в деяких рослинних продуктах, але також доступний у вигляді харчової добавки, зазвичай продається в формі екстракту.

Резюме:

EGCG — це різновид рослинного з’єднання під назвою катехін. Дослідження показують, що катехіни, такі як EGCG, можуть грати роль в захисті ваших клітин від ушкоджень і запобігання захворювань.

Природним чином міститься в різних продуктах

EGCG, ймовірно, найбільш відомий в якості основної діючої речовини в зеленому чаї.

Фактично, численні корисні ефекти, пов’язані з вживанням зеленого чаю, як правило, приписуються міститься в ньому EGCG (1).

Хоча EGCG переважно міститься в зеленому чаї, він також присутній в невеликих кількостях в інших продуктах, таких як (3):

  • чай : зелений, білий, улун і чорний чай
  • Фрукти і ягоди : журавлина, полуниці, ожина, ківі, вишня, груші, персики, яблука і авокадо
  • Горіхи : пекан , фісташки та фундук

У той час як EGCG є найбільш дослідженим і ефективним катехіном, інші типи, такі як епікатехін, епігаллокатехін і епікатехін 3 галлат, можуть володіти аналогічними корисними властивостями. Крім того, багато хто з них більш широко доступні в продуктах харчування (3, 4).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чим корисні кабачки для організму? Властивості і склад

Червоне вино, чорний шоколад, бобові та більшість фруктів — ось кілька прикладів продуктів, що пропонують здоровенну дозу катехінів, що сприяють зміцненню здоров’я ( 5).

Резюме:

Епігаллокатехін галлат найбільш поширений в зеленому чаї, але також міститься в менших кількостях в інших типах чаю, фруктах і деяких горіхах. Інші корисні для здоров’я катехіни містяться у великій кількості в червоному вині, чорному шоколаді, бобових і більшості фруктів.

Корисні властивості EGCG

Дослідження в пробірці, на тварин і в декількох дослідженнях на людях показують, що EGCG володіє численними корисними властивостями, включаючи зменшення запалення, зниження маси тіла і поліпшення здоров’я серця і мозку.

в кінцевому рахунку, щоб краще зрозуміти, як EGCG може використовуватися в якості профілактичного або лікарського засобу необхідні додаткові дослідження, хоча поточні дані є багатообіцяючими.

Антиоксидантное і протизапальну дію

Велика частина заяв про користь EGCG відноситься до його сильною антиоксидантною здатності і потенціалу в зниженні стресу і запалення.

Вільні радикали — це високоактивні частки, які можуть пошкодити ваші клітини. Надмірне виробництво вільних радикалів призводить до окислювального стресу.

Як антиоксидант, EGCG захищає ваші клітини від ушкоджень, пов’язаних з окислювальним стресом, і пригнічує активність прозапальних хімічних речовин, що виробляються в вашому організмі, таких як фактор некрозу пухлини-альфа (TNF-альфа) (6).

Стрес і запалення пов’язані з різними хронічними захворюваннями, включаючи рак, цукровий діабет і хвороби серця.

Таким чином, протизапальну і антиоксидантну дію EGCG вважається однією з основних причин його широкого застосування для профілактики захворювань (1).

здоров’я серця

Дослідження показують, що EGCG в зеленому чаї може підтримувати здоров’я серця, знижуючи артеріальний тиск, рівень холестерину і утворення холестеринових бляшок у кровоносних судинах — всіх основних чинників ризику розвитку серцево-судинних захворювань (7, 8).

В 8-тижневому дослідженні за участю 33 осіб щоденний прийом 250 мг екстракту зеленого чаю, що містить EGCG, привів до зниження рівнів ЛПНЩ (поганого) холестерину на 4,5% (9).

Окреме дослідження за участю 56 осіб показало значне зниження артеріального тиску, холестерину і запальних маркерів у тих, хто брав добову дозу в 379 мг екстракту зеленого чаю протягом 3 місяців (10).

Хоча ці результати обнадіюють, щоб краще зрозуміти, як присутній в зеленому чаї EGCG може знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань необхідні додаткові дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Куркума: користь і шкода для здоров'я і як її пити

Схуднення

Епігаллокатехін галлат також може сприяти зниженню ваги, особливо якщо приймати його разом з кофеїном, який міститься в зеленому чаї.

Хоча більша частина результатів дослідження впливу EGCG на масу тіла суперечлива, деякі довгострокові обсерваційні дослідження відзначили, що споживання близько 2 чашок (434 мл) зеленого чаю в день було пов’язано зі зниженим вмістом жиру і зниженням маси тіла (11).

Додаткові дослідження на людях показали, що прийом 100-460 мг EGCG разом з 80-300 мг кофеїну протягом не менше 12 тижнів пов’язаний зі значним зниженням маси тіла і зменшенням жирових відкладень (12).

Проте зміни ваги або складу тіла не завжди спостерігаються, коли EGCG приймається без кофеїну.

Здоров’я мозку

Ранні дослідження припускають, що EGCG в зеленому чаї може грати роль в поліпшенні функції нервових клітин і запобігання дегенеративних захворювань головного мозку.

В деяких дослідженнях ін’єкції EGCG значно зменшували запалення, а також покращували відновлення і регенерацію нервових клітин у мишей з ушкодженнями спинного мозку ( 13, 14).

Крім того, численні обсерваційні дослідження на людях виявили зв’язок між вищим рівнем споживання зеленого чаю і зниженим ризиком пов’язаного з віком зниження розумових здібностей, а також розвитку хвороби Альцгеймера і Паркінсона. Однак наявні дані суперечливі (15).

Більш того, залишається незрозумілим, чи робить цей ефект саме EGCG або, можливо, інші хімічні сполуки зеленого чаю.

Щоб краще зрозуміти, чи може EGCG ефективно запобігати або лікувати дегенеративні захворювання мозку у людей необхідні додаткові дослідження.

Резюме:

що міститься в зеленому чаї EGCG має різні корисні властивості, такими як зменшення запалення, зниження маси тіла і профілактика захворювань серця і головного мозку. Проте необхідні додаткові дослідження його ефективності.

Дозування і можливі побічні ефекти

Хоча EGCG вивчався десятиліттями, його фізичні ефекти досить різноманітні.

Деякі експерти вважають , що це може бути пов’язано з тим, що EGCG легко розщеплюється в присутності кисню, і багато людей не можуть ефективно засвоювати його в травному тракті (16).

Причина цього не зовсім зрозуміла, але це може бути пов’язано з тим фактом, що велика частина EGCG занадто швидко обходить тонку кишку і в кінцевому підсумку розщеплюється бактеріями в товстій кишці (16).

Це ускладнює розробку конкретних рекомендацій щодо дозування.

Одна чашка (250 мл) завареного зеленого чаю зазвичай містить близько 50-100 мг EGCG. Дозування, що використовуються в наукових дослідженнях, часто набагато вище, але точні кількості були непослідовні (11, 16).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дозування яблучного оцту: скільки коштує приймати в день?

Добові дози до 800 мг екстракту EGCG протягом до 4 тижнів використовувалися безпечно і ефективно (16).

Деякі дослідження показують, що прийом EGCG натщесерце з вітаміном C, риб’ячим жиром і / або чорним перцем може поліпшити засвоєння, пригнічуючи розщеплення EGCG і сповільнюючи темпи його руху по травному тракту (16).

Можливі побічні ефекти

Важливо відзначити, що EGCG не є на 100% безпечним або без ризику. Насправді, добавки EGCG були пов’язані з серйозними побічними ефектами, такими як (16):

  • печінкова і ниркова недостатність
  • запаморочення
  • низький рівень цукру в крові
  • анемія

Деякі експерти вважають, що ці негативні наслідки можуть бути пов’язані з токсичним забрудненням добавок, а не з самим EGCG, але, тим не менш , ви повинні бути дуже обережні, якщо ви плануєте приймати цю добавку.

Прийом додаткових доз EGCG не рекомендується, якщо ви вагітні, так як це може вплинути на метаболізм фолату — вітаміну групи B, який необхідний для росту і розвитку плода — підвищуючи ризик вроджених дефектів, таких як розщеплення хребта (17).

Чи безпечні добавки EGCG для жінок, які годують грудьми залишається неясним, тому, ймовірно, краще уникати його прийому, поки не з’являться додаткові дослідження (18).

Епігаллокатехін галлат може також впливати на всмоктування деяких ліків, в тому числі певних видів понижуючих холестерин ліків і антипсихотичних препаратів (19).

для забезпечення безпеки перш ніж починати прийом нової харчової добавки завжди консультуйтеся зі своїм лікарем.

Резюме:

В даний час немає чіткої рекомендації щодо дозування EGCG, хоча в дослідженнях безпечно використовувалося 800 мг в день протягом до 4 тижнів. Добавки EGCG були пов’язані з серйозними побічними ефектами і можуть заважати всмоктуванню ліків.

Підіб’ємо підсумок

  • EGCG є потужним з’єднанням, яке може принести користь здоров’ю, зменшуючи запалення, допомагаючи схуднути і запобігаючи деякі хронічні захворювання.
  • Він найбільш поширений в зеленому чаї, але також міститься в інших рослинних продуктах.
  • При прийомі в якості добавки EGCG іноді асоціюється з серйозними побічними ефектами. Найбезпечніший спосіб — проконсультуватися з вашим лікарем, перш ніж починати прийом EGCG, щоб переконатися, що ця добавка підходить саме вам.

Читайте також

Що таке L-аргінін? Властивості, дозування, побічні ефекти

elena elena

12 корисних властивостей ДГК (докозагексаєнової кислоти)

elena elena

Чай з календулою і екстракт: лікувальні властивості і протипоказання

elena elena

Вітамін C при застуді: допомагає чи ні?

elena elena

Діаміноксидазу (ДАО): користь, дозування і шкода

elena elena

Скільки грам колагену потрібно приймати в день?

elena elena

Ізолят або концентрат сироваткового протеїну: що краще?

elena elena

Полин гіркий: користь і шкода для здоров’я, як приймати

elena elena

Поліненасичені жирні кислоти: в яких продуктах містяться, користь

elena elena

Залишити коментар