За даними Американської стоматологічної асоціації , існує два основних типи розчину для полоскання рота: косметичний і терапевтичний.
Терапевтичну версію ви можете придбати як без рецепта , так і за рецептом, і багато хто з них можуть допомогти контролювати зубний наліт, гінгівіт, неприємний запах з рота і руйнування зубів.
Косметичний розчин для полоскання рота може тимчасово допомогти, запобігаючи неприємний запах з рота, але зазвичай від нього немає іншої користі, так що він працює майже як м’ятна жувальна гумка, тільки у вигляді засобу для полоскання (1).
чи безпечно використовувати розчин для полоскання рота?
Поки ви не ковтаєте, все, що стосується шкіри або тіла, може вбратися. Деякі продаються без рецепта засоби для полоскання рота містять, наприклад, компоненти, які можуть викликати токсичний вплив на органи.
Активний інгредієнт, метилсаліцилат, у багатьох комерційних засобах для полоскання рота може викликати токсичний вплив на репродуктивну систему людини.
Важливо відзначити, що лікарі радять, щоб діти у віці до 6 років не використовували ополіскувачі для рота, якщо вони не знаходяться під належним наглядом, оскільки вони можуть проковтнути засіб (2).
Тепер, коли ви трохи дізналися про комерційні засобах для полоскання рота, можливо, ви захочете дізнатися про те, як приготувати розчин для полоскання рота в домашніх умовах. Його приготувати дуже просто і це дозволить вам уникнути попадання в організм непотрібних хімічних речовин, присутніх в комерційних засобах.
Крім того, якщо гінгівіт є проблемою для вас, спробуйте описаний нижче розчин для полоскання рота від гінгівіту, неприємного запаху з рота і навіть використовуйте в якості рідини для полоскання рота для відбілювання зубів.
Натуральна рідина для полоскання рота має безліч корисних властивостей, і, використовуючи деякі ефірні масла, ви можете природним чином очистити зуби і ясна в найкоротші терміни . Давайте заглибимося в те, як приготувати розчин для полоскання рота в домашніх умовах.
Спосіб приготування розчину для полоскання рота з ефірними маслами
Загальний час приготування : 5 хвилин
Кількість полоскань : 30
Інгредієнти:
- 5 крапель ефірного масла м’яти перцевої
- 5 крапель ефірного масла чайного дерева
- 3 краплі ефірного масла м’яти колосистої
- 3 краплі ефірного масла лимона
- 3 склянки чистої води
- 1 столова ложка порошку карбонату кальцію
- 8 крапель концентрованої мінеральної рідини
- 6 крапель рідкої стевії (за бажанням)
Як приготувати:
Використовуючи скляну банку або пластикову пляшку без бісфенолу А (ДФП), додайте чисту воду, порошок карбонату кальцію і мікроелементи. Змішайте ложкою.
Використання чистої води допомагає усунути будь-які бактерії, які можуть надходити зі звичайної водопровідної води, і, оскільки ми не використовуємо консерванти, це важливо.
Карбонат кальцію допомагає зміцнити кістки. Так, ваші зуби є кістковою тканиною. Підтримка зубів здоровими, на додаток до підтримки здоров’я ясен, має вирішальне значення. Мінеральна рідина містить відмінні антиоксиданти, які допомагають відновлювати пошкоджені клітини (3, 4).
Потім додайте ефірні масла. Ефірна олія м’яти перцевої забезпечує свіжий подих, а також пригнічує бактеріальний ріст в роті. А ефірне масло м’яти колосистої, будучи родичем м’яти перцевої, робить те ж саме, надаючи приємний смак розчину для полоскання рота. М’ята також допомагає боротися з гінгівітом.
Ефірна олія чайного дерева є відмінним засобом для гарного здоров’я порожнини рота, оскільки воно допомагає боротися з бактеріями і гінгівітом. Воно також полегшує будь-яке запалення, яке може бути присутнім в роті, що в кінцевому підсумку допомагає прискорити процес загоєння.
Ефірна олія лимона допомагає додати відбілюючий блиск вашим зубам. Хоча не слід з ним сильно старатися, воно є відмінним засобом, що допомагає зберегти зуби білими, не вдаючись до хімічних варіантів. Якщо вам потрібно трохи солодощі, ви можете додати рідку стевію. Закрийте банку або флакон кришкою і добре струсіть його.
Наберіть трохи засобу в рот, потім полощіть його, періодично обполіскуючи горло протягом 20-30 секунд. Потім сплюньте. Чи не ковтайте. Ви можете зберігати його в темному місці або в холодильнику.