31.05.2018
Дзвонити місячні за допомогою прогестерону
Гормон прогестерон і місячні — пов’язані поняття. Активна речовина секретується статевими залозами жінки для забезпечення репродуктивної функції, нормального перебігу вагітності та інших біологічних реакцій.
- 1 Чому буває затримка менструації
- 2 Коли потрібні уколи
- 3 Як робити ін’єкції
- 4 Рекомендоване дозування
- 5 Протипоказання
- 6 Таблетки з прогестероном для виклику місячних
- 7 реакція організму
Чому буває затримка менструації
Затримка місячних відбувається у жінки з різних причин:
- несприятливі кліматичні умови.
- тривала депресія.
- постійні нервові потрясіння.
- тривалі жорсткі дієти.
- патології органів репродуктивної системи.
- наступила вагітність.
Регулярне відсутність виділень в перші дні циклу при нормальному способі життя — це серйозний симптом для звернення до гінеколога. Недолік прогестерону призводить до порушення діяльності яєчників і збою менструального і циклу.
Коли потрібні уколи
Уколи прогестерону в якості гормональної терапії призначає тільки лікар . Вони використовуються в наступних випадках:
- відсутність менструації протягом декількох місяців (років).
- ановуляторні маткові цикли (дозрівання яйцеклітини не відбувається).
- кровотечі між регулами.
- тривалі або короткі місячні.
- рясні менструальні виділення.
- хворобливі менструації.
Щоб місячні після прогестерону нормалізувалися, лікування проводиться на основі лабораторних досліджень рівня гормону в крові.
Як робити ін’єкції
ЗадержкаВторая половина ціклаПосле результатів аналізу на рівень гестагену Вишкрібання після аборту (викидень) Через 18-20 після проведення процедуриДля подальшої діагностики стану Зупинка кровотечі-Виділення присутні ще 3-5 днів Нормалізація циклу- При низькому ге моглобіне необхідно нормалізувати показник, через 6-8 днів починати робити уколи починати робити уколи
Проблема з розвитком статевих органів-Уколи роблять в поєднанні з прийомом естрогенів Хворобливі месячниеЗа 6-8 днів до початку менструаціі-
Рекомендоване дозування
Уколи прогестерону для виклику місячних виробляють внутрішньовенно і внутрішньом’язово. Рекомендації, як вводити гормон, повинен лікар. Перед процедурою ампулу з ліками потрібно зігріти в руці, щоб знизити больові відчуття.
При виявленні кристалів в масляному розчині гормону, його підігрівають на водяній бані до повного їх розчинення. У більшості пацієнток місячні починаються через 3-5 днів після закінчення введення медикаменту.
Дозування гормонального препарату залежить від результатів лабораторних досліджень крові на рівень прогестіна, причини відсутності місячних і ступеня її вираженості:
Кровотечі, регулювання кількості виделеній0,5-1,5 мл в суткі6-8 днів Хворобливі месячние0,5-1,5 мл на добу 1% розчину за тиждень до початку критичних днейНесколько місяців Затримка 1%, 2%, 2,5% розчин, дозування залежить від концентрації веществаСхема встановлюється лікарем
При діагностованому дефіциті прогестіна схеми введення гормону наступні:
- незначне відхилення від норми — 1% розчин вводять 4-5 днів 1 раз на добу.
- серйозний гормональний збій — роблять 6-10 ін’єкцій.
Концентрація гормону підбирається лікарем . Максимальне значення становить 2,5%, в цьому випадку разове введення не повинне перевищувати 1 мл. Більш низька концентрація (1%, 2%) передбачає укол лікарського засобу в кількості 0,5-2,5 мл.
Протипоказання
Хімічний склад прогестерону для ін’єкцій подібний до природного гормону. І все ж терапія з використанням гестагену має протипоказання:
- злоякісні пухлини грудей і репродуктивних органів.
- порушення функцій печінки, гепатит.
- дисфункція нирок.
- патології серця і судин.
- цукровий діабет.
- алергічні реакції.
- бронхіальна астма.
- гіпертонія .
- мігрені.
- епілепсія.
- депресія.
Обмежити використання прогестерону потрібно жінкам, які планують вагітність. Гормональна терапія несумісна з вживанням алкогольних напоїв.
Таблетки з прогестероном для виклику місячних
Таблетки, як і ін’єкції з прогестероном, призначає лікар з урахуванням причини затримки місячних. Найпопулярнішими таблетованими препаратами з прогестероном є:
- Дюфастон. Якщо порушення маткового циклу викликане гормональним збоєм і пов’язане з дефіцитом прогестерону, цей лікарський препарат призначають найчастіше. До складу входить штучний аналог гормону вагітності — дидрогестерон. Таблетки приймають з 11 по 25 день циклу. Активна речовина розпушує внутрішню оболонку матки (ендометрій). Місячні наступають через 2-3 після закінчення терапевтичного курсу.
Схема прийому Дюфастона змінюється, якщо відсутня овуляція. Лікувальний курс тривалий — 2-3 місяці. За цей час яєчники встигають відпочити, їх робота нормалізується, а стан ендометрію відповідає закінченню циклу.
- Норколут. Діюча речовина норетістерон впливає на гіпофіз, блокує секрецію його гормонів, перешкоджає овуляції, знижує матковий тонус. Для виклику менструації лікарський засіб приймають 5 днів по 2 таблетки. Місячні починаються відразу після закінчення прийому. У препарату велику кількість протипоказань та побічних ефектів.
- Утрожестан. Діюча речовина — прогестерон. Фармакологічна дія спрямована на придушення секреції естрогенів і активізацію природного вироблення прогестерону. Лікарський засіб стимулює розвиток внутрішньої слизової оболонки матки. Для виклику місячних лікувальний курс триває з 16 по 25 день циклу. Добова доза 200-400 мг ділиться на 2 прийоми. Після скасування ліки менструація починається на 3-4 день.
Реакція організму
Небажані реакції виникають при самолікуванні, порушення терапевтичних доз, гіперчутливості до прогестерону. В цьому випадку коригується кількість препарату або робиться перерва в лікуванні. Відомі такі побічні реакції:
- скачки кров’яного тиску.
- нудота, блювота.
- зміна кольору шкірних покривів.
- збільшення маси тіла (якщо препарат вводиться щомісячними курсами).
- зниження сексуального потягу.
- погіршення психоемоційного стану.
- головні болі.
- мажуть виділення.
Побічні реакції мають місце і після завершення гормональної терапії:
Місячні скудниеГормональний фон нормалізувався не в повній мірі, ендометрій потовщується недостатньо, тому менструації мізерні. Менструації обільниеРедкое явище. Відбувається в результаті надмірного розростання ендометрія. Гормональний розлад збереглося через недостатню дозування лікарського засобу. Місячні болезненниеПроблема не пов’язана із застосуванням гормону, мають місце патології органів репродуктивної системи. Менструація не началасьУ деяких пацієнтів після уколів прогестерону місячні не наступають протягом 2-3 циклів. Така реакція організму розглядається, як побічне явище, яке потребує проведення УЗД і додаткового дослідження гормонального статусу.
Призначення ін’єкцій призначає лікар з урахуванням протипоказань, він же визначає схему лікування. При введенні препарату є побічні реакції.
Уколи прогестерону, щоб викликати місячні, широко застосовуються в гінекологічній практиці . Вони дозволяють нормалізувати діяльність яєчників і відновлюють репродуктивну функцію.