Біотин необхідний для оптимального здоров’я, і, з огляду на, що ваш організм не виробляє його, важливо отримувати його достатню кількість з їжі або добавок.
Це поживна речовина давно відоме своєю роллю в підтримці здорової шкіри, волосся і нігтів. Фактично, спочатку він був названий вітаміном H в честь німецьких слів «haar» і «haut», що означає «волосся» і «шкіра» відповідно.
Проте ви можливо також чули, що регулярний прийом добавок біотину може викликати появу прищів.
В цій статті дається огляд добавок біотину і пояснюється, лікують вони прищі і вугровий висип або інші стани шкіри.
Важливість біотину
Біотин є важливою частиною деяких ферментів, які необхідні для метаболізму жирів, білків і вуглеводів. Таким чином, цей вітамін сприяє травленню і виробленню енергії, які необхідні для росту і розвитку людини (1, 2, 3).
Крім того, більш нові дослідження показали, що біотин, ймовірно, грає набагато більшу роль в експресії генів і неврологічному здоров’я, ніж передбачалося спочатку (4, 5, 6).
дефіцит
Незалежно від того, чи викликаний дефіцит біотину недостатнім споживанням або генетичним дефектом, він, мабуть, сприяє виникненню деяких запальних і імунологічних порушень (3, 7).
Хоча дефіцит рідкісний, жінки, які вагітні або годують грудьми, піддаються більш високому ризику через зміни в метаболізмі біотину (8, 9).
Ось ознаки і симптоми дефіциту біотину (1):
- випадання або витончення волосся
- червона луската висип навколо очей, носа або рота
- ламкі нігті
- депресія
- втома
- припадки
Помітно, що деякі з цих симптомів впливають на волосся, шкіру і нігті. Це одна з причин, чому біотин придбав репутацію корисного для цих частин тіла речовини.
Резюме:
Біотин відіграє важливу роль в експресії генів, травленні і обміні речовин. Деякі симптоми дефіциту включають випадання волосся, висип на обличчі і ламкі нігті.
Вплив на здоров’я шкіри
Біотин часто рекламується як засіб від дерматиту і спосіб поліпшити здоров’я шкіри. Проте тільки обмежені тематичні дослідження — в основному за участю дітей — підтверджують ці корисні ефекти (10).
Таким чином, щоб визначити, чи можуть добавки біотину поліпшити здоров’я шкіри у дорослих, які не відчувають дефіциту цього вітаміну, необхідні додаткові дослідження.
Добавки біотину і акне
В даний час існує мінімальне доказ того, що прийом добавок біотину викликає поява акне (прищів і вугрової висипки).
Логіка таких тверджень більше пов’язана з пантотенової кислотою або вітаміном B5, ніж з біотином.
Пантотеновакислота грає важливу роль у функції епідермального шкірного бар’єру, який є самим зовнішнім шаром вашої шкіри (11).
Цей факт, поряд з доказом того, що деякі засоби на основі пантотенової кислоти можуть пом’якшувати шкіру, є причиною того, що деякі люди вважають, що пантотенова кислота відіграє важливу роль у виникненні і лікуванні прищів.
Крім того, деякі люди припускають, що добавки біотину можуть викликати прищі, заважаючи абсорбції пантотенової кислоти, оскільки ваш організм використовує один і той же шлях для засвоєння обох поживних речовин (12).
Проте ніякі дослідження не показали, що прийом добавок біотину або дефіцит пантотенової кислоти викликає поява акне. Навпаки, дослідження показують, що біотин і пантотенова кислота можуть допомогти в лікуванні цього захворювання.
Резюме:
Біотин має репутацію як засіб, що поліпшує стан шкіри, так вітаміну, який викликає акне. Для підтримки цих тверджень необхідні додаткові дослідження за цими темами.
Як лікувати прищі вітамінами групи B
Хоча вважається, що біотин викликає появу прищів, деякі дослідження показали, що він може поліпшити комедональние акне, яке характеризуються такими симптомами, як вугрі і білі вугри на лобі і підборідді (13).
Крім того, цей вітамін може бути особливо корисний в боротьбі з лущенням і повторним роздратуванням від акне, яке викликало червону , що лущиться висип на шкірі (13).
Одне 12-тижневе дослідження серед дорослих з акне легкого та середнього ступеня тяжкості показало, що ті, хто використовував як зовнішній крем, так і пероральну добавку, що містить біотин та інші вітаміни, зазнали значних поліпшення, засновані на глобальній системі оцінки акне (14).
Хоча це дослідження показує потенціал у використанні біотину для лікування прищів, важливо відзначити, що результати не можуть бути віднесені до одного біотину, так як інші вітаміни і поживні речовини також були присутні в лікуванні.
На додаток до біотину, як засіб від прищів був вивчений також вітамін B5.
Наприклад, 12-тижневе дослідження за участю 41 дорослого з акне легкого та середнього ступеня тяжкості показало значне зменшення запалених поразок у тих, хто приймав добавки на основі пантотенової кислоти, в порівнянні з групою плацебо (11 ).
В даний час не існує офіційних рекомендацій з дозування біотину або вітаміну B5 для лікування прищів, тому щоб визначити безпечний підхід краще проконсультуватися з дерматологом або лікарем.
Резюме:
і біотин, і вітамін B5, який також відомий як пантотенова кислота, мають потенціал в лікуванні прищів. Однак офіційні рекомендації з дозувань ще не встановлені.
Чи можуть добавки біотину викликати побічні ефекти?
До тих пір, поки добавки біотину приймаються відповідно до рекомендацій лікаря, вони, як видається , не мають будь-яких серйозних побічних ефектів.
Однак при прийомі цих добавок важливо пам’ятати про наступні можливі ефекти.
Може заважати лабораторним дослідженням
У 2017 році Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) випустило офіційне повідомлення про безпеку, інформує медичних працівників і споживачів про можливість того, що добавки біотину можуть вплинути на різні лабораторні аналізи і привести до помилкових результатів (15, 16).
Тому якщо ви приймаєте ці добавки, до того, як здасте кров на аналіз ви повинні повідомити про це своєму лікареві.
Може взаємодіяти з певними ліками
Добавки біотину можуть п овліять на те, як ваша печінка обробляє певні ліки.
Крім того, деякі ліки можуть знизити рівень біотину, збільшуючи розщеплення вітаміну в організмі і зменшуючи кількість, що поглинається в кишечнику.
До них відносяться такі, а також інші протисудомні препарати, які використовуються для лікування епілепсії (1):
- карбамазепін
- примидон
- фенітоїн
- фенобарбітал
Може зменшити поглинання інших поживних речовин
Ваш організм використовує той же шлях для засвоєння біотину, як і для інших поживних речовин, таких як альфа-ліпоєва кислота і вітамін B5. Це означає, що їх спільне використання може зменшити поглинання будь-якого з них (12).
Крім того, білок авидин, який міститься в сирих яєчних білках, має тенденцію зв’язуватися з біотином в тонкій кишці, знижуючи засвоєння вітаміну. Таким чином, вживання двох або більше сирих або недоварених яєчних білків кожен день може викликати дефіцит біотину (17).
Резюме:
В цілому, добавки біотину вважаються безпечними, якщо приймати їх за призначенням. Можливі побічні ефекти включають взаємодію з деякими ліками, зниження засвоєння інших вітамінів і помилкові результати лабораторних досліджень.
Підіб’ємо підсумок
- Біотин є незамінним водорозчинним вітаміном, який організм не може виробляти самостійно . Таким чином, щоб забезпечити оптимальний метаболізм, ріст і розвиток, ви повинні споживати достатню кількість цього вітаміну з їжею або у формі добавок.
- Дефіцит цього вітаміну може вплинути на волосся і шкіру і навіть викликати екстремальні симптоми, такі як депресія і напади.
- Хоча добавки біотину допомагають запобігти дефіциту, деякі вважають, що вони можуть викликати або посилити акне (прищі і вугровий висип). Проте нові дослідження показують, що біотин і інші вітаміни групи B можуть допомогти в лікуванні цього захворювання.
- Якщо ви вирішили використовувати біотин для лікування прищів, обов’язково проконсультуйтеся з дерматологом або іншим медичним працівником, щоб переконатися, що ви приймаєте безпечну дозу. При покупці добавок шукайте ті, які мають сторонню сертифікацію.