Не всі чоловіки можуть без особливих зусиль відростити густу видатну бороду. На щастя, існує декілька способів збільшення густоти бороди з плином часу.
Одним з потенційних методів є прийом добавок біотину (вітамін B7), які, як кажуть, сприяють поліпшенню здоров’я волосся, шкіри та нігтів.
в цій статті розглядається потенціал добавок біотину в стимулюванні зростання бороди.
Що таке біотин?
біотин, також відомий як вітамін B7, грає ключову роль в метаболізмі білків, вуглеводів і жирів.
Хоча кишкові бактерії можуть виробляти невелику кількість біотину, ваш організм не може синтезувати цей вітамін сам по собі, тому важливо щодня отримувати його з їжею.
Крім того, біотин відіграє важливу роль у виробництві кератину — основного білка в волоссі, шкірі і нігтях (1).
Згідно з Інституту медицини , в даний час рекомендована добова норма споживання біотину становить 30 мкг (2).
Біотин в основному міститься в горіхах, насінні, бананах, червоному м’ясі і варених яйцях (3, 4).
Резюме:
Біотин є вітаміном групи B, який грає важливу роль в енергетичному обміні і виробництві кератину — основного білка в волоссі, шкірі і нігтях.
чи може він сприяти росту волосся на обличчі?
З огляду на, що біотин грає роль у виробництві кератину — основного білка в волоссі — ви можете задатися питанням, чи може він допомогти зростанню бороди.
Хоча дані про зростання бороди, зокрема, обмежені, деякі дослідження показують, що добавки біотину можуть поліпшити густоту волосся у людей зі статками, що впливають на ріст волосся, такими як алопеція, хоча волосся бороди окремо не згадуються (1, 5).
Проте прийом добавок біотину здоровими людьми не пов’язаний з будь-якими значними поліпшеннями росту волосся і може бути корисний тільки в тому випадку, якщо у вас раніше був дефіцит цього вітаміну (6, 7).
дефіцит біотину зустрічається рідко і зазвичай обумовлений недостатнім рів ньому ферментів, які регулюють рівні біотину, таких як біотинідази. Проте він також може бути результатом кишкової мальабсорбції через тривалого прийому антибіотиків або надмірного вживання алкоголю або сирих яєць (8, 9).
Деякими ранніми ознаками дефіциту біотину є аномальні зміни волосся, шкіри та нігтів, тоді як більш виражений дефіцит може вплинути на вашу центральну нервову систему, потенційно викликаючи напади і порушення зору (10).
Хоча прийом добавок біотину може бути необов’язковим для більшості населення, він відносно безпечний, і рівні токсичності не встановлені .
Це пов’язано з тим, що біотин є водорозчинним вітаміном, і його надлишок зазвичай виводиться з сечею.
Хоча споживання біотину цілком безпечно, необхідно більше даних для визначення довгострокової його ефективності, в зокрема в відношення зростання бороди.
Резюме:
Хоча корекція дефіциту біотину за допомогою добавок, як було виявлено, сприяє поліпшенню якості і зростання волосся, здоро ші чоловіки, швидше за все, не відчують корисного впливу від прийому добавок біотину, хоча потрібно більше даних.
Інші засоби, що містять біотин
На додаток до пероральних добавкам біотину, деякі інші засоби , такі як креми для обличчя, масла для бороди і сироватки також містять біотин.
Хоча біотин може всмоктуватися через шкіру, дослідження обмежені і застаріли. Таким чином, неясно, чи сприяє зовнішнє застосування біотину росту бороди (10, 11).
Проте інші сполуки на ринку, такі як миноксидил, виявилися ефективними для цієї мети (12).
За конкретними рекомендаціями важливо звернутися до дерматолога.
Резюме:
На ринку можна знайти кілька біотінсодержащіх кремів, масел і сироваток, хоча неясно, сприяють чи засоби зовнішнього застосування з біотином зростання бороди.
отримання біотину з раціону харчування
Прийом добавок — не єдиний спосіб отримання достатньої кількості біотину.
Наступні харчові джерела біотину можуть допомогти вам задовольнити ваші щоденні потреби (13):
- яйця
- горіхи
- насіння
- гриби
- солодка картопля (батат)
- шпинат
- кольорова капуста
- банани
- яловичина, курка, свинина
- сир і коров’яче молоко
- риба
Включення цих продуктів в в аш раціон забезпечить ваш організм достатньою кількістю біотину і в більшості випадків запобіжить необхідність в добавках.
Резюме:
Достатнє споживання біотину може бути досягнуто тільки за рахунок дієти, якщо регулярно вживати певні біотінсодержащіе продукти.
Потенційні побічні ефекти
Одним з можливих побічних ефектів прийому добавок біотину є його здатність заважати певним лабораторним тестам.
Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) попереджає, що добавки біотину можуть впливати на результати лабораторних досліджень рівня тропоніну — важливого маркера, використовуваного для діагностики інфарктів (14).
Крім того, прийом добавок біотину може вплинути на результати тесту на гормон щитовидної залози, що може призвести до помилкових результатів з виявленням високих рівнів Т4 і ТТГ (15).
Крім того, біотин може заважати деяким ліків, зокрема певним протиепілептичною і антипсихотическим препаратів (16).
Тому, перш ніж приймати біотин — особливо якщо у вас є проблеми з серцем — важливо проконсультуватися з лікарем.
Резюме:
Хоча добавки біотину досить безпечні, вони можуть заважати певним лабораторним тестам, приводячи до помилкових результатів. Вони також можуть взаємодіяти з деякими ліками.
Підіб’ємо підсумок
- Біотин є важливим вітаміном групи B, який допомагає перетворювати їжу в енергію і підтримує вироблення кератину, основного білка в волоссі, шкірі і нігтях.
- Якщо у вас є стан, пов’язаний з дефіцитом біотину, таке як алопеція або порушення засвоєння біотину в кишечнику через безліч факторів, прийом добавок цієї поживної речовини може поліпшити зростання волосся і бороди, хоча ефективність серед здорових чоловіків обмежена (9).
- У той час як добавки з цим вітаміном популярні і досить безпечні для більшості людей, достатня кількість біотину може бути отримано тільки з вашого раціону харчування.
- Зверніть увагу, що біотин може заважати певним лабораторним тестам, тому, перш ніж починати його прийом важливо проконсультуватися з вашим лікарем.