Харчування

Чи варто приймати риб’ячий жир в бодібілдингу?

Проте бодібілдери і інші спортсмени також використовують цю популярну добавку в зв’язку з її протизапальними властивостями. Деякі люди вважають, що він може збільшити м’язову силу, поліпшити амплітуду рухів і принести іншу користь здоров’ю.

Таким чином, ви можете задатися питанням, чи може риб’ячий жир сприяти поліпшенню ваших спортивних результатів.

у цій статті розповідається, чи варто приймати риб’ячий жир в бодібілдингу.

src=»https://kedr.org.ua/wp-content/uploads/2021/06/1623920894_Stoit-li-prinimat-rybiiy-zhir-v-bodibildinge.jpg» title=»Чи варто приймати риб’ячий жир в бодібілдингу?» alt=»Чи варто приймати риб’ячий жир в бодібілдингу?» width=»768″ height=»509″ />

Що таке риб’ячий жир?

риб’ячий жир витягується з тканин жирної риби, такий як лосось, оселедець, палтус і скумбрія (1).

В ньому багато жирних кислот омега-3, які вважаються незамінними, тому що ви повинні отримувати їх зі свого раціону. Ваш організм не може виробляти їх самостійно.

Хоча існує кілька видів омега-3, два з основних виявлені в риб’ячому жирі, а саме ейкозапентаєнова кислота (ЕПК) і докозагексаєнова кислота (ДГК) (2).

USDA рекомендує вживати в їжу не менше 230 грам риби в тиждень в зв’язку з містяться в ній жирними кислотами (3).

Ви також можете отримувати омега-3 з рослинних продуктів, таких як кедрові горіхи, волоські горіхи і насіння льону, але вони забезпечують організм менш активною формою омега-3 — альфа-ліноленової кислотою (АЛК) — чим риба (4).

резюме:

Риб’ячий жир, який отримують з жирної риби, багатий омега-3 жирними кислотами ЕПК і ДГК.

Потенційна користь риб’ячого жиру в бодібілдингу

Риб’ячий жир володіє численними корисними властивостями, і корисний для бодібілдерів в значній мірі завдяки його протизапальним властивостям.

Може зменшити біль в м’язах

Після тренувань атлети зазвичай відчувають біль у м’язах.

Фактично, деякі люди починають відчувати біль і скутість через 12-72 години після незвичних або виснажливих фізичних вправ. Це називається хворобливість м’язів з затримкою початку (БМЗН), яка може бути викликана запаленням в м’язових клітинах (5).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Куркума або куркумін: що краще приймати?

БМЗН зазвичай впливає на бодібілдерів і може перешкоджати мотивації і продуктивності під час тренувань (6).

У той час як масаж може зменшити її симптоми, риб’ячий жир також може допомогти, зменшуючи пошкодження м’язів і запалення після вправ з обтяженнями (7, 8).

В рандомізованому дослідженні 21 чоловік виконали згинання на біцепс після 8 тижнів прийому 2400 мг риб’ячого жиру (що містить 600 мг ЕПК і 260 мг ДГК) в день. Риб’ячий жир придушував розвиток БМЗН і запобігав тимчасову втрату м’язової сили в порівнянні з плацебо (9).

Аналогічно, 14-денне дослідження показало, що жінки, які щодня приймали 6000 мг риб’ячого жиру (що містить 3000 мг ЕПК і 600 мг ДГК), значно знижували виразність БМЗН після згинань на біцепс і розгинання коліна в порівнянні з плацебо (10).

Може поліпшити якість тренування

Деякі дослідження показують, що ЕПК і ДГК в риб’ячому жирі можуть поліпшити результати тренування.

Це пов’язано з тим, що їх протизапальні властивості можуть запобігати або зменшувати зниження сили і діапазону рухів в результаті інтенсивних вправ.

в одному дослідженні 16 чоловіків щодня протягом 8 тижнів брали 2400 мг риб’ячого жиру (що містить 600 мг ЕПК і 260 мг ДГК), потім виконали 5 підходів по 6 згинань на біцепс. Вони зберігали м’язову силу під час вправ і відчували менший набряк м’язів, ніж ті, хто приймав плацебо (11).

Ще одне 8-тижневе дослідження за участю 21 чоловіків виявило аналогічні результати. Щоденне вживання такої ж кількості риб’ячого жиру зменшило тимчасову втрату м’язової сили і амплітуду рухів після тренування (9).

Більш того, 6-тижневе дослідження за участю 20 чоловіків, які тренувалися на опір і слідували низькокалорійної дієти для схуднення , показало, що щоденний прийом 4000 мг риб’ячого жиру (що містить по 2000 мг ЕПК і ДГК) підтримувало або навіть збільшувало силу м’язів в нижній частині тіла (12).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Джелато і морозиво: в чому різниця?

Таким чином, риб’ячий жир може допомогти зберегти м’язову силу поряд з дієтою, яка є важливою складовою частиною тренувань бодібілдерів.

Проте необхідні додаткові дослідження впливу риб’ячого жиру на розмір і силу м’язів (13, 14).

Може допомогти здоров’ю м’язів з віком

Старіння пов’язане з прогресуючою втратою м’язової маси. Після 30 років м’язова маса зменшується на 0,1-0,5% в рік — з різким збільшенням втрати після 65 років (15).

З віком стає все важче підтримувати і нарощувати м’язи, частково через зниження реакції як на тренування з обтяженнями, так і на споживання білка (16).

Цікаво, що протизапальні властивості риб’ячого жиру можуть підвищити чутливість ваших м’язів до білка і тренуванні з обтяженнями, що дозволить збільшити приріст м’язової маси і сили в міру старіння (17).

Наприклад, 16-тижневе дослідження показало, що щоденний прийом 4200 мг омега -3 (що містять 2700 мг ЕПК і 1200 мг ДГК) значно збільшував м’язовий зростання після тренувань у літніх людей в порівнянні з більш молодими (18).

Інші дослідження також показують, що риб’ячий жир може збільшувати або підтримувати м’язову масу у літніх людей — особливо в поєднанні з тренуваннями з обтяженнями (19, 20, 21).

Хоча ці результати вказують на користь прийому риб’ячого жиру для бодібілдерів середнього і старшого віку, необхідні додаткові дослідження.

Резюме:

Завдяки своїм протизапальним властивостям риб’ячий жир може запобігати або зменшувати хворобливість м’язів, тимчасову втрату сили і діапазону рухів після тренування і покращувати м’язову чутливість у старих людей. Проте необхідні додаткові дослідження.

Чи варто приймати його?


Риб’ячий жир, мабуть, найбільш ефективний для зниження хворобливості м’язів з затримкою початку, яка є звичайним явищем для багатьох бодібілдерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дозування яблучного оцту: скільки коштує приймати в день?

Проте про його вплив на розмір або силу м’язів даних недостатньо (22, 23).

Незважаючи на це може бути доцільно приймати риб’ячий жир для вашого загального здоров’я — особливо якщо у вашому раціоні бракує дієтичних джерел омега-3 — бо цей жир пов’язаний з численними корисними ефектами, такими як поліпшення здоров’я серця і зменшення запалення (24).

якщо ви вирішите приймати його, 2000-3000 мг в день ЕПК і ДГК рекомендується для бодібілдерів.

Зміст ЕПК і ДГК в добавках з риб’ячим жиром може відрізнятися в залежності від виду риби і використовуваних методів обробки, тому обов’язково уважно читайте етикетку зі складом.

за даними Європейського агентства з безпеки тощо одуктов харчування , добавки ЕПК і ДГК, як правило, добре переносяться і можуть безпечно прийматися в комбінованих дозах до 5000 мг в день (25).

До частих побічних ефектів риб’ячого жиру відносяться: неприємний післясмак , відрижка, печія, дискомфорт в шлунку і діарея (2).

Резюме:

Хоча наукові дані, що підтверджують ефективність використання риб’ячого жиру в бодібілдингу, в нині обмежені, ви все одно можете приймати його, якщо у вашому раціоні відсутні джерела омега-3.

Підіб’ємо підсумок

  • Риб’ячий жир містить велику кількість омега-3 жирів ЕПК і ДГК.
  • Ці жирні кислоти можуть приносити бодібілдерам певну користь, таку як зменшення м’язової хворобливості і менш серйозна хворобливість м’язів з затримкою початку. Вони також можуть допомогти м’язової силі і амплітуді рухів, хоча необхідні додаткові дослідження.
  • Примітно, що добавки з риб’ячим жиром відносно безпечні і можуть поліпшити інші аспекти вашого здоров’я.

Читайте також

У яких продуктах багато сірки і як вона впливає на організм людини?

elena elena

Топ 12 продуктів, що містять пісний білок

elena elena

Скільки людей може жити без води?

elena elena

У яких продуктах міститься вітамін B12 в великій кількості

elena elena

Чи є термін придатності у креатину?

elena elena

Чи може яблучний оцет зіпсуватися?

elena elena

Що таке молочнокисле бродіння і корисно воно?

elena elena

Чи корисно морозиво? Харчова цінність і інше

elena elena

Бета-аланін: властивості, дію на організм, як приймати

elena elena

Залишити коментар