28.07.2018
Як приймають L-тироксин для схуднення? Шкода здоров’ю
Використовувати гормональні препарати для росту тироксину (T4) тільки за призначенням лікаря.
Препарати тироксин володіють багатьма побічними ефектами , зменшення маси тіла вважається одним з них.
Деякі жінки починають свідомо пити Т4 для схуднення. Також медикамент використовують його в бодібілдингу в період сушіння (для додання рельєфу).
- 1 Як працює препарат?
- 2 Прийом препарату
- 3 Побічні дії і наслідки
- 4 Протипоказання
Як працює препарат?
Один з головних гормонів щитовидної залози — тироксин. Він регулює обмін речовин в клітинах. Зокрема, прискорює реакції перетворення вуглеводів. Секреція контролюється гормоном гіпофіза — тиреотропним (або ТТГ).
Синтетичний аналог Льовотіроксин (або L-тироксин) працює як жиросжигатель. Його часто використовують в спорті в поєднанні з низьковуглеводній дієтою. Основний механізм роботи:
- нормалізація обмінних процесів.
- прискорення метаболізму за рахунок збільшення потреби тканин в кисні.
- забезпечення термногенеза (вироблення тепла), за рахунок цього посилюється потовиділення, кровотік, відбувається швидке розщеплення жирової тканини.
- слабку сечогінну дію, зняття набряклості, нормалізація гідробалансу.
- адреналіноподобних ефект, підсилює витрата жирової речовини.
- збудливу дію на нервову систему (під впливом препарату у людини підвищується сила, працездатність, знижується апетит і потребу в нічному сні).
Ендокринологи виписують L-тироксин для лікування гіпотиреозу (стан, викликаний стійким недоліком гормонів щитовидної залози). Один із симптомів цього захворювання — зайва вага . Це пов’язано з уповільненням метаболізму. Навіть при звичайному раціоні людей одужує і страждає набряком.
Схуднення — це не головний ефект, яким домагаються при терапії L-тироксином. Важливо нормалізувати гормональний фон.
Прийом препарату
Прийом тироксину для схуднення можливий тільки після консультації з лікарем . Залежно від рівня активних речовин щитовидної залози розрізняють стану організму:
- Гіпотиреоз. Маса тіла збільшується через гормонального дисбалансу: дефіцит гормонів щитовидки на тлі високої концентрації ТТГ.
- еутиреозу. Співвідношення гормонів нормальне. Збільшення ваги відбувається через надлишок калорій.
- Гіпертиреоз. Висока концентрація гормонів щитовидної залози, маса тіла стрімко знижується.
Схема лікування відрізняється в кожному окремому випадку. При гіпотиреозі зменшення маси тіла життєво необхідно . Лікар діагностує захворювання, проводить аналізи на визначення концентрації активної речовини, підбирає препарат і призначає схему лікування.
Дівчатам, які хочуть позбутися тільки від зайвої ваги, необхідно оцінити співвідношення користі і шкоди, так як є висока ймовірність зашкодить своєму організму. Обов’язково проконсультуватися з ендокринологом з питання дозування препарату і його добової норми.
Тироксин 50 Берлін-Хемі для схуднення найчастіший вибір.
Пігулка L-тироксину містить 25, 50, 100 мкг штучного аналога гормону. Звичайні схеми лікування:
- 25 мкг — половина. Прийом 2 таблеток на день.
- 50 мкг — початкова доза. Вона ділиться на 2 прийоми по 25 мкг. Таблетку приймають за 1 годину до їди або через 2 години після прийому їжі (їжа порушує процес всмоктування гормону). Вживають вдруге препарат до 18 годин. Для попередження проблем з серцевим ритмом рекомендується прийняти таблетку (25 мг) бета-блокатора Метопролола. Таку процедуру потрібно повторити, якщо в другій половині дня пульс у спокої більше 70 ударів в хвилину.
- 150-300 мкг — добова доза L-тироксину. Її ділять на три прийоми. Дозування Метопролола теж збільшують до 100 мг. Бета-блокатор приймають 2 рази на день. При значному зростанні пульсу схему прийому Метопролола підбирають індивідуально.
- Прийом максимальних доз L-тироксину вимагає постійного спостереження за пульсом, артеріальним тискам, загальним станом.
Додатково слід врахувати :
- При пропуску не можна збільшувати вживати медикамент в наступну добу.
- Курс не більше 2 місяців.
- Через місяць від початку прийому потрібно здати кров на визначення рівня ТТГ, Т4, Т3.
- Скасовувати лікарський засіб потрібно поступово, знижуючи дозу в Протягом тижня.
- 4 тижні — обов’язковий перерву між терапевтичними курсами.
- Бета-блокатори нормалізують функціональність серця і зменшують прояв інших побічних реакцій.
Під час прийому препарату необхідно скорегувати раціон, знизивши його калорійність. В основі меню нежирна риба і м’ясо, злаки, свіжі овочі і фрукти.
В раціоні повинні бути присутніми помідори, огірки, селера, листовий салат, лимони. Вони позбавляють організм від шкідливих речовин, що порушують секрецію гормонів щитовидки. Необхідно дотримуватися достатній питний режим.
Обов’язково збільшити рухову активність . Практикувати силові вправи, ранкову гімнастику, піші прогулянки.
Концентрація речовини і ефект схуднення
МалаяАктівізація синтезу білка, прискорення процесів регенерації, відновлення клітин, тканин, м’язів СредняяУсіленіе потреби тканин в кисні, активізація метаболізму, стимуляція діяльності нервової і кровоносної систем ПовишеннаяСніженіе секреції ТТГ гіпофізом, для корекції ваги не призначається
Побічні дії і наслідки
Прийом будь-яких ліків на основі гормонів викликає побічні дії. Льовотіроксин не є винятком. Для ефективного зниження ваги в організм має надійти велика кількість тироксину, тому на тлі прийому препарату розвивається стан, який називається медикаментозний тиреотоксикоз.
Збільшення рівня гормону прискорює всі обмінні процеси, тому разом з жировою тканиною руйнується м’язова (вона складається з білків). Тироксин токсично діє на серце (адреналіноподобних ефек). Патологічні зміни цього органу, що виникли на тлі прийому гормону, практично незворотні. Необхідно приймати бета-блокаторів для нівелювання наслідків.
Зафіксовані випадки смерті на тлі порушень серцевої діяльності пацієнтів, які отримували левотироксин в підвищених дозах протягом тривалого часу
Небезпека екзогенного гормону, що організм може перестати виробляти власний Т4 (резистентність).
Ще одне побічна дія, пов’язане з прийомом левотироксині — остеопороз. Надлишок гормону вимиває з кісток кальцій . Вони стають ламкими і крихкими. При невеликому навантаженні може виникнути перелом, а відновлення кісткової тканини буде проходити повільно.
Пацієнти, які брали Л-тироксин для схуднення, відзначають і інші побічні ефекти:
- занепокоєння.
- тремор.
- безсоння.
- головні болі.
- алергічні реакції (анафілактичний шок, бронхоспазм, ангіоневротичний набряк).
- аменорея.
- судоми.
- підвищене потовиділення.
- гіпертермія.
Протипоказання
Абсолютними протипоказаннями для прийому Л-тироксину є:
- гіперчутливість до основного діючої речовини.
- патології серцевого м’яза.
- інфаркт міокарда.
- гіпокортицизм (надниркових залоз).
- тиреотоксикоз.
- спадкова галактоземія (порушення вуглеводного обміну).
- лактазная недостатність (зниження активності ферменту лактази , що розщеплює молочний цукор).
- проблеми з кишковою им всмоктуванням.
Відносні протипоказання:
- цукровий діабет.
- патології серцево-судинної системи (інфаркт в анамнезі, підвищений артеріальний тиск, ішемія, атеросклероз, стенокардія, аритмія).
- тяжкі ендокринні патології
Самостійно приймати препарати на основі тироксину з метою схуднення неприпустимо. Вони мають протипоказання, важкі побічні ефекти. Гормональні засоби призначає лікар при діагностованих патологіях щитовидної залози. Схема терапії визначається індивідуально.