Лікувальні засоби

Вербена лікарська: користь і шкода, застосування

Рослина відноситься до сімейства Вербенові.Сорту і має лопатеві, зубчасті листя і шовковисте, блідо-фіолетові квіти. У зв’язку з містяться в вербені лікарської корисними сполуками, вона використовується в усьому світі в якості рослинного лікарського засобу (1).

В цій статті розглядаються лікувальні властивості і протипоказання до застосування вербени лікарської.

src=»https://kedr.org.ua/wp-content/uploads/2021/06/1623920796_Verbena-lekarstvennaya-pol-za-i-vred-primenenie.jpg» title=»Вербена лікарська: користь і шкода, застосування» alt=»Вербена лікарська: користь і шкода, застосування» width=»768″ height=»509″ />

Потенційні корисні властивості

Вербена лікарська містить більше 20 корисних рослинних сполук, включаючи ірідоідние глікозиди, флавоноїди і трітерпеноїди, які можуть бути відповідальні за її передбачувані лікувальні властивості (2).

Може мати протипухлинні властивості

Дослідження в пробірці і на тваринах свідчать, що глікозиди, трітерпеноїди і ефірні масла вербени можуть допомогти пригнічувати ріст пухлини і викликати загибель ракових клітин (3, 4).

В дослідженні на мишах високі дози екстракту вербени, складові 40 грам на кг маси тіла, інгібували зростання пухлини більш ніж на 30% в порівнянні з контрольною групою.

Дослідники пов’язують цю протипухлинну активність з вербенозідамі A і B — двома типами глікозидів — і Тритерпеноїди (3).

Крім того, цитраль — ключове з’єднання ефірної олії вербени — володіє доведеними протираковими властивостями, які викликають запрограмовану загибель клітин (5).

Одне дослідження в пробірці показало, що концентрація 0,01% ефірного масла вербени збільшувала загибель імунних клітин, отриманих від клітин на хронічний лімфолейкоз, на 15-52%, що дозволяє припустити, що воно може бути корисним для розробки нових терапевтичних агентів (4).

Проте для підтвердження цих тверджень необхідні дослідження на людях.

може захистити нервові клітини

Екстракт вербени може допомогти при певних неврологічних або пов’язаних з мозком захворюваннях.

Дослідження на щурах показують, що вербеновий глікозид вербеналін — також відомий як корнин — може значно зменшити пошкодження головного мозку після інсульту (6, 7, 8).

Дослідження пояснюють, що це з’єднання сприяє розвитку нових кровоносних судин у мозку, які постачають його киснем, і покращує його мітохондріальну функцію.

Мітохондрії відповідають за вироблення енергії в ваших клітинах, і для цього їм необхідний кисень. Без кисню вироблення енергії знижується, що призводить до проблем в клітинній активності і потенційно до розвитку багатьох захворювань нервової системи (9).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Тріска: користь і шкода для організму людини

Таким чином, вербеналін забезпечує достатню енергію і кровопостачання мозку, поліпшуючи функції мозку після інсульту.

Більш того, екстракт може захистити від втрати клітин мозку або нейронів при хворобі Альцгеймера.

Дослідження показують, що він може знизити токсичність бета-амілоїду. Накопичення цього з’єднання є важливим токсичним фактором, що беруть участь в розвитку захворювання (10).

Може допомогти зменшити занепокоєння і напади

Вербена лікарська давно використовується в народній медицині як розслабляючого тоніка, і дослідження на тваринах в даний час підтверджують це.

дослідження на щурах показало, що дози 0,1-0,5 грама на кг маси тіла екстракту вербени надають зменшує тривогу дію, порівнянне з диазепамом, популярним препаратом, використовуваним для зменшення тривоги (11).

Дослідники пов’язують це з містяться в рослині флавоноїди і дубильні речовини, які, як відомо, мають заспокійливі і седативними властивостями.

Інші дослідження на щурах привели до висновку, що екстракт може допомогти впоратися з конвульсіями або припадками у пацієнтів з неврологічними захворюваннями, такими як епілепсія, шляхом збільшення часу між нападами і скорочення їх тривалості (11, 12).

Це зв’язали з вербеніном — важливим з’єднанням в вербені. Вербенін навіть воліли бромиду — з’єднанню, зазвичай використовується при лікуванні епілепсії (11).

Може мати антимікробну активність

Стійкість до антибіотиків є зростаючою глобальною проблемою. Багатообіцяючі дослідження показують, що вербена лікарська може захищати від стійких до антибіотиків бактерій і грибків.

В одному дослідженні у пробірці ефірне масло вербени було протестовано проти двох грибів і семи бактерій. Воно інгібувати ріст всіх мікроорганізмів дозозалежним чином, тобто чим вище доза, тим вище антимікробний ефект (13).

Аналогічним чином, інше дослідження в пробірці продемонструвало антибактеріальну дію екстракту вербени проти Staphylococcus aureus , Escherichia coli і Salmonella typhi , які відповідальні за множинні інфекційні захворювання (14).

Відомо, що сполуки в ефірному маслі вербени, такі як цитраль, мають антимікробну дію. Крім того, інші корисні сполуки, такі як флавоноїди, які присутні в рослині, можуть посилити ці ефекти (15).

Дослідження показують, що флавоноїди здатні пригнічувати прикріплення бактерій до господаря і нейтралізувати токсичність по відношенню до клітин людини. Проте все ще необхідні дослідження на людях (16).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке насичені жири і шкідливі вони?

Інші корисні властивості

Екстракт і ефірні масла вербени лікарської можуть володіти також іншими потенційними лікувальними властивостями, такими як:

  • Протизапальна активність . Зовнішнє застосування екстракту вербени лікарської має протизапальну дію на набряки, викликані затримкою рідини (17).
  • Підтримує здоров’я ясен . Одне з досліджень за участю 260 осіб показало, що відвар вербени (трав’яний настій) може допомогти в лікуванні хронічного гінгівіту або запалення ясен (18).
  • Підтримує здоров’я серця . Дослідження на щурах показало, що лікування вербеналіном або Корнин зменшує загибель серцевої тканини і пошкодження від недостатнього кровопостачання (19).
  • антидіарейного активність . Одне дослідження на тваринах показало, що екстракт кореня вербени значно затримував обсяг і частоту діареї в порівнянні з контрольною групою (20).

Резюме:

Вербена лікарська є популярним засобом у зв’язку з її численними корисними рослинними з’єднаннями. Деякі з її лікувальних властивостей включають протипухлинну активність, захист нервових клітин, зменшення занепокоєння і нападів, а також протимікробну активність.

Застосування

Багато з корисних властивостей вербени лікарської підкріплені наукою, але рослина також використовується в народній медицині для лікування інших захворювань без клінічних доказів, що підтверджують її ефективність.

Наприклад, в Ефіопії листя використовуються для лікування вушних інфекцій, а корінь — для лікування запалення мигдалин і аскаридозу, захворювання, викликаного паразитом Ascaris lumbricoides , який може привести до болю в животі і діарею (21).

Ціла рослина також використовується для лікування болю в животі і для захисту від пристріту, який, як вважається, викликає нещастя або травму (21).

Вербена лікарська також традиційно використовується як засіб, що стимулює лактацію у годуючих жінок. Однак це ще одне застосування, не підтверджене науковими даними (22).

Ви можете знайти вербену лікарську у вигляді настоянки, у вигляді порошку або мазі. Ви також можете пити її в якості трав’яного настою, хоча кажуть, що він має гіркий смак.

Квіти також використовуються в якості гарніру в коктейлях і алкогольних напоях.

Резюме:

Вербена лікарська використовується в народній медицині для лікування інфекцій і болю в животі, а також для стимулювання виробництва молока у годуючих жінок. Однак жодне з цих застосувань не підтримує наукою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чи можна приймати перекис водню всередину?

Побічні ефекти і протипоказання

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) визнало Вербень лікарську як безпечну (GRAS). Хоча зазвичай вона добре переноситься, були повідомлення про побічні ефекти (22).

Дослідження на тваринах свідчать, що прийом екстракту вербени під час вагітності може призвести до недостатнього збільшення ваги і аномалій у плода, таким як окостеніння або затвердіння кісток. Таким чином, вагітні жінки повинні уникати всіх засобів, що містять вербену (23).

Крім того, невідомо, чи можуть сполуки рослини виділятися в грудне молоко. Тому годувальниці можуть захотіти уникати споживання рослини для того, щоб убезпечити себе і своїх дітей (22).

Більш того, старіші дослідження показують, що вживання вербенових чаю під час їди може пригнічувати засвоєння заліза на 59% . Це означає, що люди з анемією або дефіцитом заліза повинні триматися подалі від рослини (24).

Нарешті — і, знову ж таки, згідно з більш ранніми дослідженнями — вміст вітаміну K в вербені може привести до взаємодії з лікарськими препаратами і погіршити ефект розріджують кров препаратів (25).

Отже, перед тим як спробувати нову добавку завжди корисно поговорити з вашим лікарем.

Резюме:

Вербена лікарська визнана FDA безпечною. Проте вагітним і годуючим жінкам, людям з дефіцитом заліза і тим, хто приймає препарати для розрідження крові, слід уникати вживання вербенових чаю або прийому будь-яких засобів, що містять вербену.

Підіб’ємо підсумок

  • Вербена лікарська є популярним рослинним лікарським засобом, використовуваним в усьому світі для лікування безлічі захворювань. Вона може споживатися в формі чаю, настойки, порошку або відвару.
  • Вона володіє численними доведеними наукою корисними властивостями, в тому числі має протипухлинну активність, захищає нервові клітини, а також зменшує занепокоєння і припадки, серед інших.
  • Просто майте на увазі, що багато хто з її передбачуваних лікувальних властивостей і застосувань не підтримуються наукою, включаючи її використання для збільшення виробництва грудного молока або для лікування вушних інфекцій.
  • Нарешті, в той час як FDA визнає її безпечною, вагітні жінки, люди з анемією і ті, хто приймає препарати для розрідження крові, щоб уникнути небажаних побічних ефектів не повинні приймати вербену лікарську.

Читайте також

Вітаміни дітям: чи потрібно давати (і які)?

elena elena

Що таке магнію малат і чи володіє він корисними властивостями?

elena elena

Чи можна приймати перекис водню всередину?

elena elena

9 ознак і симптомів дефіциту вітаміну B6

elena elena

10 способів, як підвищити рівень глутатіону в організмі

elena elena

Чай з календулою і екстракт: лікувальні властивості і протипоказання

elena elena

9 найважливіших вітамінів для очей для поліпшення зору: список

elena elena

Чим корисні добавки кальцій-магній-цинк?

elena elena

Іглиця колючий: лікувальні властивості, побічні ефекти, дозування

elena elena

Залишити коментар