Птоз верхньої повіки лікування без операції — фото
Незважаючи на те, що зазвичай птоз є результатом природного старіння , цей стан може бути ознакою більш серйозного неврологічного або м’язового захворювання. Тому якщо ви помітили опущення століття на одному або обох очах, настійно рекомендується проконсультуватися з лікарем. Це особливо важливо, якщо обидва ваших століття опустилися відразу.
Цей стан може вразити будь-яку людину в будь-якому віці, і практично немає відмінностей в поширеності між статями або етнічними групами. У деяких, опущення повік може бути ледь помітним, але у інших повіку може опускатися на зіницю, блокуючи зір.
Це захворювання також може виникати у дітей, іноді з народження. У таких випадках необхідні регулярні огляди очей, щоб цей стан не надавало негативного впливу на життя дитини.
Як для дітей, так і для дорослих, схоже, не існує способу запобігти цьому захворюванню, але як стандартні, так і природні методи лікування птозу можуть допомогти. Доступні як хірургічні, так і не хірургічні варіанти лікування (без операції), і кращий план лікування повинен бути адаптований до потреб кожної людини. Важливо регулярно проходити огляди очей і вирішувати будь-які основні захворювання, які можуть викликати птоз, оскільки підтримка хорошого здоров’я очей є ключем до нашого якості життя.
Що таке птоз?
Птоз (від давньогрецького — «падіння») — це стан, при якому одне або обидва верхніх століття опускаються. Опущення може бути незначним і ледь помітним, або воно може бути серйозним, в результаті чого ускладнюється або блокується зір. Опущення верхніх повік відбувається тому, що м’яз леватор (м’яз, що відповідає за підняття і опускання вік) з якоїсь причини не функціонує належним чином. Існує шість визнаних типів птозу:
- Апоневротичний птоз : найбільш поширений і пов’язаний зі старінням. Розвивається в результаті ослаблення м’яза леватора. Стан може бути викликано надмірним протиранием очей або тривалим використанням контактних лінз.
- Нейрогенний птоз : виникає, коли нервові шляхи, які контролюють рух століття, порушені. Цей стан може бути викликано синдромом Горнера, паралічем окорухового нерва або міастенією.
- Міогенний птоз : деякі типи системних захворювань, які викликають м’язову слабкість, такі як м’язова дистрофія, можуть викликати цей тип птозу, оскільки інші м’язи в організмі продовжують слабшати, іноді включаючи м’яз леватор.
- механічний птоз : якщо повіки обтяжені будь-яким новоутворенням, набряком або зайвої шкірою, може виникнути механічний птоз.
- Травматичний птоз : птоз століття також може бути результатом травми століття або очі. Носіння необхідних захисних пристосувань для очей при заняттях спортом і роботі з травмонебезпечними інструментами необхідно для гарного здоров’я очей.
- Вроджений птоз : діти можуть народитися з опущеними століття. Це відбувається, коли м’яз леватор не розвивається належним чином в матці. Для забезпечення правильного зору часто рекомендується хірургічна операція. Відсутність лікування може призвести до амбліопії ( «ледачому оці») і поганого зору. Діти з птозом верхніх повік, навіть в слабовираженних формах, повинні щорічно проходити обстеження в окуліста. У ранні роки життя очі змінюють форму у міру зростання дитини, в зв’язку з чим птоз верхньої повіки може посилюватися.
Симптоми і ознаки птозу верхньої повіки
Існує сім основних симптомів птозу, серед яких:
- Опущення верхньої повіки, яке можна помітити при смотрении в дзеркало.
- Нахил голови назад, щоб краще бачити предмети перед собою (через який закриває зіницю століття).
- Підняття брів в спробі підняти опущені повіки для кращого зору.
- Сухі очі.
- сльозяться очі.
- Тупа біль в очах і в області очей.
- Втома.
Птоз може виглядати і виявлятися подібно дерматохалазісу — розладу сполучної тканини, яке призводить до виникнення складок і обвисання очних повік . Це найчастіше пов’язано з утворенням менш еластичних тканин шкіри і м’язів верхньої повіки. Якщо ви помітили у себе опущення повік, поговоріть з вашим офтальмологом якомога швидше (1).
Причини і фактори ризику
Хоча найчастіше причиною птозу верхньої повіки є старіння. Однак існує безліч основних захворювань та інших ускладнень, які можуть викликати цей стан (2).
- Вік.
- Пошкодження або травма.
- Інфекція або пухлина століття.
- Пухлина всередині очниці.
- Побічна дія хірургії катаракти.
- Побічний ефект хірургічної корекції зору, такий як LASIK, PRK, LASEK, RLE і інші.
- Проблеми з м’язами леваторов.
- Пухлина очі.
- Цукровий діабет.
- Міастенія — рідкісне і прогресуюче аутоімунне нервово-м’язову захворювання. Опущення повік часто є першою ознакою цього захворювання.
- М’язова хвороба, така як м’язова дистрофія.
- Пухлина головного мозку.
- Інсульт.
- Аневризма мозку.
- Синдром Горнера.
- Рак нервів.
- Параліч Белла.
- Побічна дія ін’єкції ботокса.
Стандартне лікування та діагностика
Перш ніж почати курс лікування, необхідний правильний діагноз. Оскільки існує багато потенційно небезпечних основоположних причин птозу, необхідно пройти фізичне обстеження, обговорити з лікарем вашу історію хвороби, комплексне обстеження очей, здати аналізи крові і можливо пройти КТ-сканування і МРТ. Ці тести можуть допомогти виключити неврологічні і м’язові захворювання, такі як міастенія і деякі аутоімунні розлади.
При огляді очей використовується щілинна лампа і може знадобитися провести розширення зіниці (зіниць) в порушеному оці (очах). Крім того, ваш лікар може провести тест для визначення м’язової сили і реакції шляхом ін’єкції едрофонія (фірмове найменування: Тензілон). Будьте готові розповісти лікаря про те, як довго триває опущення століття, що по-вашому викликало це, і про будь-яких інших ознаках або симптомах, які ви відчуваєте, наприклад, головні болі, м’язову слабкість, оніміння, поколювання, а також будь-які зміни в мові або ковтанні (3).
Якщо основне захворювання, таке як цукровий діабет, є першопричиною птозу, то лікування часто буде проводитися до того, як будуть розглянуті хірургічні варіанти корекції опускається століття.
якщо птоз верхньої повіки має важку форму, а опущення століття блокує або обмежує зір, може знадобитися хірургічне втручання. Операція — це амбулаторна процедура, коли хірург підтягує м’язи леватори, щоб підняти повіки. Це покращує як зір, так і зовнішній вигляд століття.
Як і у всіх хірургічних процедурах, існують ризики. Після цієї операції повіки можуть стати асиметричними, і в рідкісних випадках рухливість століття може бути втрачена. До іншим рідкісним ускладнень відносяться пошкодження рогівки і гематома. Вкрай важливо, щоб ви вибрали офтальмолога або пластичного хірурга зі значним досвідом корекції птозу для досягнення найкращих результатів (4).
Одним з найбільш ефективних нехірургіческіх варіантів є носіння окулярів з утримує повіку прикріпленим «милицею», щоб забезпечити належне зір. Офтальмолог прикріплює милиці до внутрішньої частини рамок, і вони рідко помітні. Вони вважаються ефективними і безпечними, але правильна підгонка може зайняти певний терпіння. Можливо, що у вас може виникнути сухість очей, тому що милиці тримають повіки постійно відкритими. Обов’язково дотримуйтесь вказівок свого очного лікаря в відношення правильної змащення очей (5).
Лікування птозу без операції: 8 природних способів контролю симптомів
Для поліпшення вашого стану ви можете використовувати наступні вісім природних способів лікування птозу верхньої повіки:
1. Компреси і ромашковий чай
Лікування народними засобами передбачає використання ромашкового чаю. Щоб полегшити біль і дискомфорт, пов’язані з птозом, замочіть чайні пакети ромашкового чаю в гарячій воді, а потім дайте їм охолонути до кімнатної температури. Видавіть зайвий чай, приляжте, покладіть чайні пакетики до закритих очей і розслабтеся. Оскільки чай може забруднити диван або ліжко, обов’язково помістіть рушник за голову, щоб будь-які краплі, що стікають по вашому обличчю вбралися в рушник.
Згідно з дослідженнями, проведеними в Університеті Кейс Вестерн Резерв , ромашковий чай бореться із запаленням, заспокоює нерви і особливо корисний при боротьбі із запаленням очей завдяки різним фітохімічним речовин, які він містить. При зовнішньому застосуванні він ефективний для боротьби з очними інфекціями і певними порушеннями зору, включаючи закупорку слізних проток і інші запальні стану.
При вживанні ромашкового чаю всередину, він надає протипухлинну активність, допомагає боротися із застудою, заспокоює шлунково кишковий тракт, а людям з цукровим діабетом допомагає знизити рівень цукру в крові. Робіть примочки до хворих століть + пийте ромашковий чай один або два рази на день для досягнення найкращих результатів (6).
2. Голковколювання
Якщо птоз викликаний певними нервово-м’язовими станами, такими як параліч Белла або в результаті удару, вам може допомогти акупунктура. Голкотерапевт, що володіє досвідом в лікуванні нервово-м’язових захворювань, буде розміщувати голки в певних м’язах обличчя і голови. Це робиться з метою допомогти повторно іннервувати м’язи обличчя і стимулювати атрофовані м’язи. Можливо, вам знадобиться відвідувати свого голкотерапевта два рази в тиждень протягом декількох місяців, поки симптоми не зникнуть (7).
3. Вітамін B12
Цей вітамін життєво важливий для нервово-м’язової функції. Якщо ви веган або вегетаріанець, швидше за все, ви будете відчувати дефіцит вітаміну B12. За даними National Institutes of Health (NIH) , рекомендована добова норма споживання вітаміну B12 становить 2,4 мкг для дорослих. Якщо ви не їсте рибу або яловичину, прийом високоякісних добавок може допомогти зберегти рівні цього вітаміну в оптимальному діапазоні.
Збільшення споживання вітаміну B12 легко досягти. Споживайте більше дикої холодноводного риби, такої як лосось, тунець і скумбрія, а також органічну яловичину і курячий бульйон.
Докладно про вітамін B12 ви можете дізнатися на цій сторінці — Вітамін В12: для чого потрібен організму , симптоми нестачі, джерела.
4. Аюрведа
Лікування птозу верхньої повіки без операції також проводять аюрведичні лікарі. Аюрведическая медицина датується тисячами років і заснована на приведення в баланс раціону харчування і способу життя, і використанні рослинних засобів для лікування широкого спектру захворювань. Стандартне лікування птозу є комбінацією підігрітого топленого масла, солі і певних масел, акуратно вилитих на очі фахівцем з аюрведичній медицині. Ця практика не тільки заспокоює, але і зміцнює нерви і м’язи очей. Знайдіть практикуючого Аюрведу в вашому районі і запитаєте, чи є у нього досвід в лікуванні птозу (8).
5. Зміцнення століття
Якщо птоз викликаний старінням або зменшенням м’язової сили, вправи для повік можуть допомогти поліпшити зовнішній вигляд і зменшити опущення.
В якості першого вправи виконайте наступне:
- закрийте обидва ока.
- помістіть палець в основу кожного століття.
- спробуйте відкрити очі, піднявши брови якомога вище.
- зробіть 10- 15 повторень.
Друга вправа по зміцненню століття вимагає, щоб ви були перед дзеркалом:
- помістіть вказівні пальці трохи нижче брів.
- потім підніміть їх на надбрівну дугу, відтягнувши повіку вгору.
- потім закрийте очі.
- поморгайте п’ять-сім разів, а потім з силою зажмурте очі на 5 секунд.
- повторюйте все вправу 10 разів в день. (9)
6. Їжте корисні для очей продукти
Бета-каротин і інші каротиноїди пов’язані з хорошим здоров’ям очей. Крім того, для пацієнтів з птозом, продукти, багаті бета-каротином корисні завдяки їх здатності знімати запалення, захищати від певних видів раку, підвищувати імунну систему і допомагати захистити шкіру від пошкоджень.
Їх легко ідентифікувати, оскільки вони яскраво забарвлені і дуже смачні. Шукайте фрукти і овочі з яскраво-жовтого, помаранчевого чи червоною м’якоттю, наприклад, червоний перець, папайя, солодка картопля (батат), гарбуз, морква і помідори.
7. Лютеїн
Дослідниками з Гарвардської медичної школи було виявлено, що всього 6 мг лютеїну в день, а також здоровий спосіб життя і раціон харчування, що включає продукти, багаті антиоксидантами і жирними кислотами, знижують ризик вікової макулярної дегенерації в середньому на 43% і можуть допомогти захистити від катаракти (10).
Лютеїн — потужний каротиноид, а кращий його джерело браунколь. Інші темні зелені листові овочі також містять лютеїн. Однак, кучерява капуста містить більше ніж в два рази більше лютеїну, в порівнянні з зеленню ріпи, іншими видами капусти і шпинатом.
8. Уникайте надмірного напруження очей
Надмірне напруження очей — справжня проблема в сучасному світі. Ми проводимо так багато часу, дивлячись на екрани комп’ютерів або телефонів, фокусуючись на одній відстані (з аномальним світлом), тим самим дуже напружуючи свої очі. Коли ви дивитеся на електронний пристрій, важливо дивитися в бік від екрану, блимати і фокусувати зір на віддалених предметах (наприклад, в 3 метрах від вас) кожні 10 хвилин хоча б на 30 секунд.
Коли слід терміново звернутися до лікаря
Якщо одне або обидва очних століття несподівано обвисли або птоз верхньої повіки супроводжується одним або декількома з наступних симптомів, негайно зверніться за невідкладною медичною допомогою:
- Мігрень
- М’язова слабкість в особі, руках або ногах
- двоїння в очах
- Труднощі ковтання
- Очна інфекція
- Випинання очей
- Лихоманка (висока температура, озноб)
- Біль в оці або очниці
Ключові моменти про птоз верхньої повіки
- Опущення верхньої повіки , або птоз, зазвичай це пов’язано з старінням. однак, якщо цей стан виникло раптово, негайно зверніться до лікаря, оскільки це може бути ознакою серйозного стану.
- Птоз може бути викликаний інсультом, певними типами раку, пухлиною головного мозку або аневризмою, цукровий діабет і рідкісними хворобами м’язів .
- птоз може зачіпати одне око або обидва ока, а в деяких випадках опущення повік може бути настільки серйозним, що це несприятливо впливає на зір.
- Діти можуть мати птоз з народження. відмова від лікування може призвести до довічного поганого зору.
- Звичайні методи лікування включають як хірургічні, так і не хірургічні варіанти.
8 Природних методів лікування птозу
- Використовуйте чайні пакети ромашкового чаю в якості компресів і регулярно пийте чай з ромашки, щоб зменшити запалення і полегшити симптоми птозу.
- Голковколювання може бути ефективним, якщо першопричиною є нервово-м’язову стан.
- Вітамін B12 необхідний для здорової нервово-м’язової функції.
- Аюрведическая терапія птозу верхньої повіки, що включає зовнішнє використання теплого топленого масла, солі і лікувальних масел, може зміцнити м’язи і нерви.
- Щодня робіть вправи по зміцненню століття.
- Їжте багаті бета-каротином продукти.
- Їжте багаті лютеїн продукти.
- Уникайте надмірного напруження очей.