Лікувальні засоби

Арогьявардхіні: властивості, застосування, як приймати, протипоказання

Аюрведа — це традиційна медична система Індії, яка для догляду за психічним і фізичним здоров’ям використовує холістичні або натуральні методи лікування, включаючи добавку на основі рослин арогьявардхіні.

Однак опубліковано лише кілька клінічних досліджень безпеки та ефективності аюрведичні методів лікування (1, 2).

Крім того, арогьявардхіні оточує безліч проблем зі здоров’ям.

В цій статті представлений огляд добавок арогьявардхіні, пояснюється, для чого вони зазвичай використовуються, і розповідається, чи безпечні вони.

Арогьявардхіні: властивості, застосування, як приймати, протипоказання

Що таке арогьявардхіні?

Арогьявардхіні має кілька різних назв, в тому числі:

  • арогьявардхіні вати
  • арогьявардхіні гутіка
  • арогьявардхіні раса
  • сарврогхар вати

Добавка зазвичай являє собою суміш таких інгредієнтів (3, 4):
Аюрведичне назву Наукова назва Ті п інгредієнта Пропорція Харитаки Terminalia chebula Сушеная цедра фруктів 1 частина Бібхітака Terminalia bellerica Сушеная цедра фруктів 1 частина Амалакі Phyllanthus emblica Сушеная цедра фруктів 1 частина Шуддха Шиладжит Asphaltum punjabianum Оброблений чорний бітум 3 частини Шуддха гуггул Commiphora wightii Смола чагарнику гуггул 4 частини Чітрака мула Plumbago zeylanica linn Сушений корінь рослини 4 частини катука (Кутаки) Picrorrhiza kurroa Сушені кореневища рослини 22 частини Шуддха раса Parada Очищена ртуть 1 частина Шуддха гандхака Gandhaka сірка очищена 1 частина Лаухе бхасма Залізо З’єднання золи 1 частина Абхарака бхасма Слюда З’єднання золи 1 частина Тамра бхасма Мідь З’єднання золи 1 частина Німба Ним Екстракт соку листя При необхідності
Ці інгредієнти в формі порошків або рідких екстрактів змішуються в пасту, яка утримується разом зі сполучною агентом, таким як крохмаль. В результаті виходить темно-чорний колір і гіркий смак (5).

Дослідження 2016 року, присвячене аналізу фармацевтичних властивостей арогьявардхіні, показало, що цей засіб містить поживні речовини, такі як вуглеводи, білки, амінокислоти, крохмалі і стероїди, на додаток до рослинних сполук, таким як флавоноїди, алкалоїди, дубильні речовини і феноли (4).

Резюме:

Арогьявардхіні — суміш трав, використовувана в традиційній аюрведичній медицині. Вона складається з 13 інгредієнтів, включаючи сухофрукти, екстракти рослин, оброблені метали і мінерали.

Можливі корисні властивості і застосування

Незважаючи на довгу історію використання цієї добавки в аюрведичній медицині, ви повинні пам’ятати, що наукові дослідження арогьявардхіні дуже обмежені. В цілому існуючі дослідження були погано сплановані і демонструють лише слабкі докази.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Екстракт кореня кудзу: лікувальні властивості і протипоказання

Таким чином, ви повинні розглядати традиційні способи застосування як недоведені — і навіть розглядаючи наукові дані про корисні властивості необхідно зважувати всі за і проти.

Традиційне застосування

Основне переконання традиційної аюрведичної медицини полягає в тому, що оптимальне здоров’я досягається за рахунок врівноваження трьох життєвих енергій в тілі, також відомих як доши.

Три доши — це вата, пітта і капха.

Навпаки, вважається, що дисбаланс цих енергій може привести до багатьох захворювань.

вважається, що арогьявардхіні врівноважує три доши. Таким чином, в Аюрведе це засіб використовується для лікування безлічі захворювань і станів, в тому числі (4, 5, 6):

  • висока температура
  • ожиріння
  • вугрі і прищі
  • екзема
  • дерматит
  • набряк
  • жовтяниця, що представляє собою скупчення жовтуватих пігментів в крові
  • захворювання печінки
  • хвороби шлунка
  • відсутність апетиту
  • нерегулярні дефекації

Оскільки складно з наукової точки зору виміряти вплив арогьявардхіні на доши, натомість інші дослідження вивчали, як рослинна формула впливає на певні стани і захворювання.

Може підтримувати здоров’я печінки

Стверджується, що арогьявардхіні лікує захворювання печінки. У кількох дослідженнях вчені вивчали цей передбачуваний ефект як на людях, так і на тварин.

В одному дослідженні вимірювалося захисну дію суміші на пошкодження печінки у щурів, яким вводили токсична сполука.

Одна група щодня протягом 1 тижня отримувала 90 мг арогьявардхіні на кг маси тіла, в той час як інші групи отримували або стандартні ліки, або не отримували лікування взагалі (7).

У щурів, які отримували арогьявардхіні, спостерігалося менше збільшення вмісту жиру в крові, рівнів сечовини і аланінамінотрансферази (АЛТ) в порівнянні з групою, що одержувала тільки токсичну з’єднання, що вказує на часткову захист функції печінки (7).

У дослідженні за участю 32 осіб з ознаками ожиріння печінки, такими як підвищений рівень АЛТ, одна група приймала аюрведичний формулу під назвою Трифала гуггул, а також трави арогьявардхіні, дотримуючись дієти і виконуючи фізичні вправи (8).

у порівнянні з людьми, які тільки дотримувалися дієти і робили фізичні вправи, група, яка також брала аюрведические формули, показала значне поліпшення функціональних тестів печінки, рівня жиру в крові і зменшення симптомів, включаючи біль у животі і нудоту (8).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Куркума або куркумін: що краще приймати?

Проте неясно, які ефекти арогьявардхіні зробила б сама по собі.

Може допомогти нормалізувати рівень жиру в крові

Додаткові дослідження а рогьявардіні на людях і тваринах показують, що ця трав’яна формула може поліпшити рівень жиру в крові і, таким чином, знизити ризик розвитку хвороб серця.

Одне дослідження за участю 96 осіб з аномальним рівнем жиру в крові давало учасникам 5 грамів аюрведического кошти під назвою порошок кори Арджуни, протягом 3 тижнів, а потім 500 мг арогьявардхіні протягом 4 тижнів (3).

в учасників спостерігалося значне поліпшення рівня жиру в крові, включаючи рівні тригліцеридів і холестерину ЛПНЩ (поганий).

Однак, оскільки використовувався також порошок кори Арджуни, неясно, чи були ці корисні ефекти пов’язані тільки з арогьявардхіні. Крім того, в дослідженні не використовувалася контрольна група (3).

Нарешті, дослідження на щурах також показало, що арогьявардхіні значно поліпшив рівень тригліцеридів і рівень холестерину ЛПНЩ (поганий) і ЛПВЩ (хороший) через 1 тиждень ( 9).

Може лікувати симптоми захворювань шлунка

В аюрведичній медицині арогьявардхіні часто використовується для лікування хронічних захворювань шлунка, таких як діарея, запор і нетравлення шлунка.

у більш ранньому дослідженні 45,5 грама суміші вводили протягом 31 дня учасникам, які страждають від дефіциту поживних речовин через хронічних захворювань шлунка, що призвело до поліпшення статусу поживних речовин (10).

Однак, оскільки застосування арогьявардхіні не було єдиною аюрведической терапією, використаної в цьому дослідженні, результати не можна приписати тільки цій добавці.

Таким чином, необхідні подальші рандомізовані контрольовані дослідження здатності арогьявардхіні л ечіть хронічні захворювання шлунка.

Резюме:

В аюрведичній медицині арогьявардхіні часто застосовують для лікування багатьох захворювань. Ця рослинна формула демонструє здатність покращувати стан при захворюваннях печінки і нормалізувати рівень жиру в крові, хоча необхідні додаткові дослідження.

Можливі побічні ефекти і протипоказання

Арогьявардхіні пов’язана з деякими побоюваннями з приводу отруєння важкими металами.

Одна з найбільших проблем з безпекою аюрведической терапії — це зміст в них певних металів і мінералів.

Таким чином, важливо купувати трав’яні аюрведичні формули у надійного виробника, приймати тільки вказане виробником кількість і завжди спочатку консультуватися зі своїм лікарем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке мати-й-мачуха і перевищує її користь шкоду?

Це підтверджується деякими дослідженнями, які виявили підвищений рівень свинцю і ртуті в крові у людей, які приймають аюрведические препарати (2).

Тим Проте інші дослідження, спеціально присвячені арогьявардхіні, визначили, що трав’яна формула безпечна для людей і тварин (3).

Згідно з двох і сследованія на щурах, ртуть і мідь в рослинній формулі не представляють небезпеки.

Перше дослідження показало скупчення ртуті в нирках, але не скупчення металів у печінці або мозку. Тим часом, друге дослідження не виявило значних змін в поведінці, функції печінки або нирок (1, 11).

Проте важкі метали, такі як ртуть, дуже отруйні і ніколи не повинні потрапляти всередину.

через відсутність довгострокових досліджень на людях прийом арогьявардхіні не можна рекомендувати, поки не буде доступна додаткова інформація про безпеку.

Резюме:

через відсутність всебічних досліджень на людях арогьявардхіні не рахується безпечною. Є побоювання з приводу містяться в цьому засобі важких металів.

Як приймати

Оскільки дослідження з безпеки і побічних ефектів арогьявардхіні відсутні, точна інформація про дозування невідома.

Певним групам населення, включаючи дітей, вагітних або жінок, що годують, а також людей з певними захворюваннями або які приймають певні ліки, слід взагалі уникати арогьявардхіні.

Історично в аюрведической літературі пропонувалося щодня приймати від 500 мг до 1 грами арогьявардхіні (5).

Однак використання цієї добавки зазвичай не рекомендується з міркувань безпеки, особливо пов’язаних з утриманням в ній важких металів.

Резюме:

через відсутність досліджень безпеки точна інформація про дозування невідома. Застосування арогьявардхіні не рекомендується.

Підіб’ємо підсумок

  • Арогьявардхіні — це трав’яна формула, яка часто використовується для лікування захворювань в традиційній аюрведичній медицині.
  • До сих пір не всі з цих застосувань були науково вивчені.
  • Проте деякі з передбачуваних корисних властивостей цього кошти, такі як його здатність нормалізувати рівень жиру в крові і лікувати захворювання печінки, демонструють деякий потенціал для створення дуже обмеженому кількості досліджень.
  • Однак, як правило, вам слід уникати цієї добавки, особливо тому, що вона може містити важкі метали, які можуть накопичуватися в вашому організмі. Перш ніж можна буде рекомендувати арогьявардхіні, необхідні подальші дослідження безпеки.

Читайте також

Побічні ефекти полівітамінів: все що вам потрібно знати

elena elena

Чи допомагають добавки колагену суглобам, шкірі та ін.?

elena elena

Вітамін В12: для чого потрібен організму, симптоми нестачі, джерела

elena elena

Кора магнолії: властивості, застосування і побічні ефекти

elena elena

Брак омега-3 в організмі: ознаки і симптоми у жінок і чоловіків

elena elena

Фолієва кислота: користь, продукти, симптоми дефіциту

elena elena

Імбир: користь і шкода для здоров’я після 50 років

elena elena

Папаин: що це таке, властивості, застосування, побічні ефекти

elena elena

Котячий кіготь: корисні властивості та протипоказання

elena elena

Залишити коментар