І кошерна, і халяльна дієта встановлюють суворі правила щодо того, які продукти дозволені, а які обмежені на основі релігійних навчань.
Проте багато людей не знають, чим саме ці дві дієти відрізняються один від одного.
В цій статті більш детально розглядаються деякі ключові подібності та відмінності між халяльної і кошерної дієтами.
Основи кожної дієти
Кошерний — це термін, який використовується для опису продуктів, приготованих у відповідності з традиційними єврейськими законами щодо харчування.
При кошерної дієті заборонені кілька певних комбінацій продуктів, і можна їсти тільки певні продукти тваринного походження ( 1).
з іншого боку, термін халяль використовується для опису продуктів харчування, дозволених відповідно до ісламським законодавством, як це визначено Кораном, який є релігійним текстом ісламу.
халяльної дієти встановлюють строгі правила в від носінні вирощування, забою і підготовки худоби перед вживанням в їжу (2).
Деякі продукти відзначені як сертифіковані кошерні або сертифіковані халяльні — це означає, що вони відповідають правилам, встановленим кожної дієтою.
Резюме:
Кошерні страви готуються відповідно до традиційних єврейськими законами. Халяльні продукти — це інгредієнти, дозволені ісламським законодавством, як це визначено в Корані.
Кошерна дієта обмежує поєднання продуктів
При кошерної дієті продукти діляться на три категорії: м’ясо (флейшіг), молочні продукти (мілчіг) і парве, що відноситься до інгредієнтів без м’яса або молочних продуктів.
Згідно з кошерним рекомендацій, будь-які продукти, що класифікуються як м’ясо, не можна вживати разом з продуктами, що класифікуються як молочні (3).
Крім того, посуд і кухонне обладнання, які використовуються для приготування м’яса і молочних продуктів, слід зберігати окремо.
З іншого боку, халяльні дієти не мають ніяких правил або розпоряджень щодо сполучень продуктів.
Резюме:
При кошерної дієті продукти, що класифікуються як м’ясо, не можуть подаватися разом з продуктами, що класифікуються як молочні. У халяльних дієтах немає ніяких правил щодо поєднання продуктів.
У обох є обмеження в відношення їжі
Деякі продукти заборонені як для халяльної, так і для кошерної дієти.
халяльної дієти забороняють продукти, що містять кров, алкоголь і продукти, приготовлені з них, а також певні види м’яса, включаючи свинину, більшість рептилій, хижого птаха і м’ясоїдних тварин (2).
Точно так же певні види м’яса обмежені кошерної дієтою, включаючи м’ясо свиней, коней, кроликів, кенгуру, верблюдів і білок.
Молюски, хижі птахи або птахи-падальщики, такі як яструби і орли, також заборонені.
Крім того, задні кінцівки великої рогатої худоби часто не зважають кошерними. Це включає в себе певні шматки яловичини, такі як філе, вирізка, раунд-стейки і стейки з рульки (4).
Резюме:
халяльної дієти обмежують вживання алкоголю, свинини, продуктів, що містять кров, і м’яса певних видів тварин. Кошерні дієти також обмежують свинину, молюсків і м’ясо певних тварин і їх частин.
Обидва регулюють забій тварин
Як в халяльної, так і в кошерної дієті є правила забою тварин перед вживанням.
щоб м’ясо вважалося кошерним, його повинен обробляти Шохет — людина, навчений вбивати тварин відповідно до єврейських законів.
м’ясо також необхідно замочувати, щоб перед приготуванням видалити всю кров (5).
Згідно з правилами халяль, тварини повинні бути здоровими на момент забою і вбиті з використанням певного методу, який включає розрізання яремної вени.
Щоб м’ясо вважалося халяльним, під час забою також має вимовлятися ім’я Аллаха (2, 6).
В деяких випадках кошерне м’ясо може вважатися халяльним через схожість методів забою.
Резюме:
Кошерное м’ясо повинно бути оброблене Шохет і вимочене перед приготуванням. М’ясо халяль має бути розділене певним чином і тварина має бути здоровим під час забою. Щоб м’ясо вважалося халяльним, також необхідно звертатися до імені Аллаха.
Підіб’ємо підсумок
- Кошерна і халяльна дієти встановлюють суворі правила щодо того, які продукти дозволені відповідно до єврейських і ісламськими законами, відповідно.
- обидві дієти мають певні правила щодо забою тварин, і обидві також обмежують певні види м’яса.
- Однак халяльні дієти забороняють і інші продукти, в тому числі продукти, що містять алкоголь або кров, в той час як кошерні дієти обмежують певні поєднання продуктів.