27.02.2019
Які гормони відповідає за лібідо у жінок?
Жіноче лібідо — статевий потяг, сексуальне бажання, лібідо це характеристики одного і того ж стану. Воно формується на фізіологічному і психологічному рівні.
Статева активність жінки має складну природу і характеризується крихкістю і часто нестабільністю.
Певний гормональний фон, психологічний та емоційний стан — головні чинники , які сприяють виникненню сексуального потягу. Група гормонів в організмі жінки, які впливають на лібідо:
ЕстрогениВизивают збудження, пристрасність, сильне сексуальне бажання при високому вмісті в крові. Пік концентрації припадає на овуляторную фазу менструального циклу, коли велика ймовірність зачаття. Прогестерон статеве збудження не має безпосереднього впливу, але речовина регулює менструальний цикл і вироблення інших жіночих гормонів. Зміна концентрації прогестерону викликає погіршення лібідо ТестостеронПовишает якість сексуального життя ФоллікулостімулірующійАктівізірует діяльність яєчників, контролює менструальний цикл Пролактин Сприяє формуванню материнського інстинкту, стимулює статеву активність
Більш детально в статті «Гормони любові»
Гормональний збій і лібідо
Для забезпечення лібідо важливо не тільки присутність перерахованих гормонів в певній концентрації, але і баланс між ними. Іншими словами — статевий потяг безпосередньо залежить від гормонального фону в організмі жінки.
На статевий потяг, в першу чергу, впливають естрогени. Кількість активних речовин змінюється в залежності від фази менструального циклу. Максимальна підвищення лібідо в овуляторную фазу передбачено природою для забезпечення зачаття.
В лютеиновую фазу циклу рівень естрогену падає, і статевий потяг слабшає. У багатьох жінок в цей період проявляються симптоми передменструального синдрому. Статева активність знижується в період клімаксу , коли секреторна активність яєчників згасає, і кількість естрогенів різко падає.
Сексуальність і привабливість жінки забезпечує прогестерон. Цей гормон переважає в лютеїнову фазу, він регулює матковий цикл. При високому вмісті речовини лібідо знижується.
Величезний вплив на сексуальне бажання надає тестостерон. Цей гормон виробляється жіночим організмом в невеликій кількості залозами, але зміна його концентрації призводить до дисбалансу інших статевих гормонів.
При низькому вмісті тестостерону під час статевого акту жінка відчуває дискомфорт, у неї відсутній статевий потяг. Надлишок речовини підвищує лібідо, але порушує менструальний цикл, сприяє прояву у жінки чоловічих ознак (облисіння, збільшення маси тіла, огрубіння голосу).
Нормальний рівень фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) — одне з головних умов статевої активності жінки. Від концентрації речовини залежить вміст естрогену. Відсутність місячних або кровотечі в ході циклу — головні ознаки нестачі ФСГ. Таке порушення гормонального фону призводить до зниження лібідо.
Відхилення рівня пролактину від нормальних значень викликає в організмі жінки патологічні процеси. Основна функція гормону — забезпечення розвитку та функціональності молочних залоз, вплив на менструальний цикл. Статеве розлад виникає при високій концентрації речовини.
Психологічна природа лібідо
За формування лібідо у чоловіків відповідає тестостерон . Гормон виробляється постійно і його концентрація відносно стабільна. Цим пояснюється сексуальна активність чоловіків. Гормональний фон жінки постійно змінюється, а разом з ним — емоційний стан.
Сексуальне бажання жінки безпосередньо залежить від психологічних факторів:
- стреси;
- хронічна втома;
- незадоволеність;
- шкідливі звички.
При тривалій відсутності природного сексуального бажання необхідно звернутися до фахівця. Якщо порушення лібідо пов’язано із зовнішніми факторами, потрібна допомога психотерапевта. Зміна способу життя, вправи на мотивацію, використання арт-терапії, підвищення самооцінки — деякі техніки, які входять в комплексне лікування.
Зміна гормонального фону відбивається на лібідо жінки. Здорова сексуальна активність проявляється при нормальних значеннях гормонів, які здійснюють прямий або опосередкований вплив на потяг до протилежної статі.
Формування статевої поведінки жінки в основному залежить від її емоційного стану та психологічних чинників, які найчастіше впливають на гормональний фон.