За даними Інституту інтегративної медицини в Віттенском університеті в Німеччині, закваска капусти є одним з найбільш поширених і найстаріших способів її приготування, використовуваних ще в четвертому столітті до нашої ери (1 ).
Що такого особливого в ферментованих овочах та інших продуктах? Ферментація просто відноситься до стародавнього методу заготівлі продуктів, який, природно змінює їх хімію. Подібно кисломолочним продуктам, таким як йогурт і кефір, процес ферментації капусти дає корисні пробіотики, дія яких вчені пов’язали з поліпшенням імунної, когнітивної, травної та ендокринної функцій.
Люди використовують ферментацію для збереження цінних овочів і інших швидкопсувних продуктів протягом тривалого періоду часу без використання сучасних холодильників, морозильників або консервних машин. Ферментація є метаболічний процес перетворення вуглеводів, таких як цукру, в спирти і вуглекислий газ або в органічні кислоти. Для цього потрібна наявність джерела вуглеводів (наприклад, молока або овочів, що містять молекули цукру), а також дріжджів і бактерій.
Мікробна ферментація відбувається, коли бактерії або дріжджові організми позбавлені кисню (саме тому ферментація спочатку була описана як «дихання без повітря» ранніми французькими микробиологами). Тип ферментації, який робить більшість продуктів «пробиотическими» (багатим корисними бактеріями), називається ферментацією молочної кислоти. Молочна кислота є природним консервантом, який пригнічує ріст шкідливих бактерій (2).
Перш за все, живі і активні пробіотики, присутні в квашеної капусті роблять благотворний вплив на здоров’я вашого травного тракту — і, отже, на іншу частину вашого організму. Це пов’язано з тим, що дуже велика частина вашої імунної системи дійсно живе в вашому кишечнику і управляється бактеріальними організмами, що живуть у вашій кишкової флори. Мікробні дисбаланси пов’язані з підвищеними ризиками розвитку різних захворювань, але, на щастя, отримання корисних мікроорганізмів з пробіотичних продуктів неодноразово демонструвало всебічну користь для здоров’я в клінічних умовах (3).
Після вживання таких продуктів, як квашена капуста, які забезпечують організм пробіотиками, ці корисні бактерії займають місце на слизовій оболонці і в складках стінок кишечника, де вони спілкуються з вашим мозком через блукаючий нерв. Вони також діють як ваша перша лінія захисту від різних шкідливих бактерій або токсинів, які потрапляють в ваше тіло. Деякі корисні пробіотичні бактерії, виявлені в квашеній капусті та інших культурних овочах, є більш-менш постійними мешканцями, тому що вони утворюють тривалі колонії. Інші приходять і йдуть швидше, але все ж надають важливі протизапальні впливу.
Як описано в звіті 2009 року, опублікованому в The Indian Journal of Medical Microbiology , «використання антибіотиків, імунодепресантів і опромінення, серед інших способів лікування, може викликати зміни в складі кишечника і впливати на його мікрофлору. Таким чином, введення корисних бактеріальних видів в шлунково-кишковий тракт може бути дуже привабливим варіантом для відновлення мікробного рівноваги і запобігання захворювання »(4).
в доповіді 2006 року, опублікованому в Journal of Applied Microbiology , то кажуть, що користь для здоров’я від вживання продуктів, що містять пробіотики включає: ( 5)
Це пов’язано з прямим і непрямим впливом пробіотиків на різні органи і системи, особливо з тим, як ваш організм виробляє запалення і контролює вироблення гормонів. «Хороші бактерії» і інші організми, що мешкають в вашому кишечнику, також можуть вважатися самим органом, тому що вони критично важливі для здоров’я вашого мозку, гормонів, серця, легенів, печінки і органів травлення (і, врешті-решт, містять велику частину вашої імунної системи).
Квашена капуста є дуже низькокалорійним продуктом, але, як ви можете бачити, вона володіє протизапальними властивостями і різнобічно корисна для організму людини. Окрім наявності прибутків, квашена капуста є хорошим джерелом антиоксидантів і клітковини, завдяки своєму основному інгредієнту — капусті. Навіть вживання невеликої кількості на щоденній основі (всього кілька столових ложок в день) забезпечує організм значною кількістю поживних речовин, включаючи вітамін К, вітамін С, кальцій, калій і фосфор — і, звичайно ж, пробіотики. В якості додаткового бонусу, розмноження мікроорганізмів в ферментованих овочах підвищує їх засвоюваність і збільшує засвоєння їх різних поживних речовин.
Одна з причин, по якій ви, можливо, захочете дотримуватися менших порцій цього продукту — це трохи високий рівень натрію (приблизно 28% від рекомендованої добової норми споживання на 100 грамів продукту), враховуючи, що їдальня сіль є одним з основних інгредієнтів.
в 100 грамах квашеної капусти міститься (у% від рекомендованої добової норми споживання) (5 ):
Вживання квашеної капусти допомагає поліпшити травлення, покращує імунну функцію, зменшує запалення і алергію, підтримує здоров’я мозку і настрій, допомагає схуднути, а також забезпечує організм антиоксидантами , що допомагають боротися з раковими захворюваннями.
Нам ще багато чого належить дізнатися про ті типах корисних бактерій, які ростуть в ферментованих продуктах, але в перший раз в доповіді 2003 року, опублікованому в Journal of Applied Environmental Microbiology , продемонстровані складні процеси, що відбуваються в процесі ферментації квашеної капусти (7).
оскільки корисні бактерії можуть допомогти знизити присутність токсинів, запалень і поганих бактерій, що живуть у вашому травному тракті, пробіотичні бактерії корисні для зниження симптомів таких захворювань і станів, як синдром роздратованого кишечника (СРК), запор, діарея, здуття живота, харчова чутливість і порушення травлення.
Ми часто чуємо, що пробіотичний йогурт є одним з найкращих продуктів для поліпшення травлення і запобігання хворобам, але незважаючи на те, що квашена капуста не є кисломолочним продуктом, вона також надає аналогічний вплив.
В процесі, квашена капуста та інші ферментовані продукти допомагають вам краще засвоювати живильні речовини з їжі, яку ви їсте, сприяють регулярному випорожненню кишечника і навіть допомагають контролювати апетит, завдяки їх впливу на гормони.
Недавні наукові дослідження підтвердили важливу роль пробіотиків в зміцненні природного бар’єру проти багатьох типів мікробних інфекцій. Дослідження показали, що пробіотики можуть бути ефективними в боротьбі з діареєю, бактеріями клострідіум діффіціле (головний збудник псевдомембранозного коліту), різними інфекціями, запальними захворюваннями кишечника, запорами і навіть рак. Лактобактерии рамнозус виявилися корисними для імунітету кишечника і можуть збільшити кількість IgA і інших імуноглобулінів у слизовій оболонці кишечника.
Корисні пробіотики в квашеній капусті допомагають збільшити і регулювати NK-клітини, які називаються «природними клітинами-вбивцями», контролюючими запальні шляху організму і приймають заходи проти інфекцій або реакцій харчової алергії (9). Це, в свою чергу, може знизити ризик розвитку практично кожного хронічного захворювання, від серцево-судинних захворювань до раку.
Все це можливо через блукаючого нерва, одного з 12 черепних нервів, який допомагає сформувати первинний канал інформації між нервовими клітинами в кишкової нервовій системі і вашої центральною нервовою системою в вашому мозку. Зв’язок через блукаючий нерв відбувається за допомогою різних популяцій бактерій в кишечнику. Залежно від того, які бактерії присутні в різних пропорціях всередині кишечника, можуть виникати різні хімічні повідомлення, які впливають на вашу здатність вивчати, запам’ятовувати і сортувати інформацію.
Прибуток є одним з натуральних засобів для лікування розладів настрою, таких як депресія. У численних випробуваннях на людях додавання в раціон харчування пробіотичних продуктів, таких як квашена капуста, призвело до поліпшення настрою і зменшення симптомів депресії, що зробило цей продукт цінним доповненням в терапії депресії (10, 11, 12).
У дослідженнях на тваринах було також виявлено, що пробіотичні продукти, такі як квашена капуста, зменшували деякі симптоми тривоги і покращували маркери аутизму (13, 14).
Одна з причин, по якій капуста та інші хрестоцвіті овочі мають протиракові властивості, полягає в тому, що вони містять різні антиоксиданти та харчові волокна. Капуста містить фітонутрієнти, включаючи ізотіоціанати і індол (16, 17). У лабораторних умовах вони продемонстрували захисний ефект від утворення ракових клітин і роблять позитивний вплив на зменшення запалення (18).
Сульфорафан — особливо сильнодіючий член сімейства ізотіоціанатів, здатний збільшувати виробництво ферментів фази II, які можуть допомогти боротися з вільними радикалами (19). Це з’єднання міститься в капусті, хоча воно ще більш поширене в брокколі і паростках брокколі (20).
Хоча в більшості випадків квашена капуста готується з білокачанної капусти, деякі також використовують краснокочанную. Червонокачанна капуста містить в своєму складі свій клас спеціальних антиоксидантних під назвою антоціани (21). Ці флавоноїдні фітонутрієнти, що надають чорниці і провину їх глибокі кольори, мають сильну антиоксидантну активність, яка допомагає боротися з серцево-судинними захворюваннями, раковими захворюваннями і когнітивними порушеннями (22, 23, 24).
Це частково пов’язано з тим, що квашена капуста, як і більшість овочів, має низьке кількість калорій і високу вміст клітковини. Раціон харчування з високим вмістом клітковини забезпечує більш тривале відчуття насичення, що може допомогти вам природним чином зменшити кількість споживаних вами калорій щодня (25, 26, 27, 28).
Високий вміст прибутків у квашеній капусті може також допомогти вам привести в порядок свою талію. Точні причини ще не повністю зрозумілі, але вчені вважають, що пробіотики можуть мати здатність зменшувати кількість жиру, яке ваше тіло засвоює з вашого раціону (29, 30).
В різних дослідженнях повідомляється, що учасники, які одержували пробіотичні продукти або добавки, втрачали більше у вазі, ніж учасники, які одержували плацебо (31, 32, 33).
Недавнє дослідження навіть повідомляє, що учасники, яких навмисно перегодовували і давали пробіотики, набирали приблизно на 50% менше жирової маси, в порівнянні з перегодовувати випробуваними, не отримували прибутків. Це говорить про те, що багата пробіотиками дієта може навіть допомогти запобігти набір маси тіла ваги (34).
Однак ці результати не є універсальними. Крім того, різні пробіотичні штами можуть мати різні ефекти. Таким чином, необхідно провести додаткові дослідження, щоб визначити ефективність в відношення схуднення пробіотичних штамів, присутніх у квашеній капусті (35, 36).
Прибуток, такі, як ті, які містяться в квашеній капусті, також можуть допомогти знизити кров’яний тиск. Здається, що люди домагаються кращих результатів, коли вони отримують з їжею або приймають у формі добавок не менше 10 мільйонів КУО в день довше восьми тижнів (41).
Крім того, квашена капуста є одним з рідкісних рослинних джерел менахінон, більш відомого як вітамін К2. Вважається, що вітамін K2 допомагає зменшити серцеві захворювання, запобігаючи накопиченню кальцію в артеріях (42).
В одному дослідженні регулярне споживання багатих вітаміном К2 продуктів було пов’язано з 57% зменшимо ризиком смерті від серцевих захворювань протягом 7 10-річного періоду дослідження (43).
в іншому випадку жінки знижували ризик серцевих захворювань на 9% на кожні 10 мкг вітаміну К2, споживаного в день (44).
Вважається, що це сприяє більш сильним, здоровим кісткам. Фактично, кілька досліджень показали, що вітамін K2 може принести користь здоров’ю кісток. Наприклад, трирічне дослідження, проведене за участю жінок в постменопаузі, показало, що у тих, хто приймав добавки вітаміну K2, спостерігалося зниження пов’язаної з віком втрати мінеральної щільності кістки (47).
Аналогічним чином, в декількох інших дослідженнях повідомлялося, що прийом вітаміну K2 знижує ризик переломів хребта і стегна на 60-81% (48).
Однак в деяких з цих досліджень були використані добавки, що забезпечують дуже високі дози вітаміну K2. Таким чином, невідомо, чи приносить вітамін K2, присутній у квашеній капусті таку ж користь.
Чим шкідлива квашена капуста і в яких випадках її вживання має протипоказання? Незважаючи на те, що квашена капуста містить багато корисних поживних речовин, надмірне її споживання може викликати короткочасні побічні ефекти і дискомфорт.
Процес закваски, який використовується для отримання квашеної капусти, вимагає додавання солі, яка залишається в кінцевому продукті. Всього в 100 грамах квашеної капусти міститься 661 мг натрію. Ця кількість одно 28% від рекомендованої добової норми споживання натрію (якщо звичайно ви здорові і молодше 50 років). Якщо у вас високий кров’яний тиск або ви схильні до чинників ризику його розвитку, вам слід споживати помірна кількість квашеної капусти. Надмірне споживання цього продукту може викликати короткочасну затримку води в організмі, підвищення артеріального тиску або і те, і інше, особливо якщо у вас вже є захворювання нирок або високий кров’яний тиск. В цьому випадку краще віддавати перевагу квашеній капусті з низьким вмістом солі (приблизно 435 мг натрію на порцію) — це допоможе зменшити отримання солі з цього продукту.
Капуста містить рафінозу — рослинний цукор, який ваш тонкий кишечник не може розщепити. Коли рафіноза з квашеної капусти доходить до вашої товстої кишки, присутні там бактерії ферментують цукор, в результаті чого утворюються гази. Вживання великої кількості квашеної капусти може привести до значного збільшення кількості кишкового газу і здуття живота. Ці неприємні побічні ефекти вирішуються через день або два після того, як квашена капуста повністю проходить через ваш шлунково-кишковий тракт.
Препарати ферменту альфа-галактозидази зменшують кількість газу, що утворюється у вашій товстій кишці після вживання квашеної капусти та інших овочів, багатих раффинозу.
При вживанні занадто великої кількості квашеної капусти в ваших калових масах може залишатися велика кількість неферментованого рафінози, якщо обсяг цукру перевищує ферментаційне здатність бактерій у вашій товстій кишці. Неперетравлена рафіноза викликає збільшення кількості води в вашому товстому кишечнику, що може привести до появи частих нападів діареї. Ви можете відчувати болючі судоми в животі разом з діареєю.
Якщо ви їсте велику кількість квашеної капусти, за винятком інших продуктів, ви не можете споживати достатню кількість необхідних вітамінів, мінералів та інших поживних речовин, які не містяться в квашеній капусті. Самим здоровим способом вживання квашеної капусти є її включення до складу збалансованого плану харчування, який включає в себе різноманітні овочі, фрукти, цільні зерна, знежирені молочні продукти і пісний білок.
квашена капуста — це ферментований продукт, багатий корисними пробіотиками, які сприяють поліпшенню здоров’я не тільки вашого шлунково-кишкового тракту, а й вашої імунної системи, мозку, кісток та ін. Ферментовані продукти, такі як квашена капуста, можуть навіть допомогти вашому організму запобігти розвитку ракових захворювань.
Однак варто знати міру в її вживанні, так як надмірне споживання квашеної капусти може привести до підвищення кров’яного тиску (особливо у осіб, які страждають на гіпертонію), метеоризму і здуття живота, діареї і черевним судом, і дефіциту деяких поживних речовин (якщо квашена капуста переважає в раціоні харчування).
Вони зручні, легко засвоюються і містять комбінацію поживних речовин, які, як вважається, сприяють більш швидкому…
22.08.2018 Гормони і клімакс. Гормональна терапія Гормони при клімаксі сприяють зменшенню вираженості неприємних симптомів і…
21.08.2018 Причини зниженого тестостерону у чоловіків Тестостерон - це основний чоловічий статевий гормон. Він виробляється…
Деякі види крохмалю стійкі (резистентні) до перетравлювання, звідси і термін "резистентний крохмаль». Однак лише деякі…
На жаль, деякі сорти вина можуть містити небезпечний рівень цього хімічного елемента. Частково це пов'язано…
Хоча самі банани багаті поживними речовинами, ви можете задатися питанням, чи можна те ж саме…