11.09.2017
Естроген — це група стероїдних статевих гормонів. До них відноситься естрадіол, естріол і естрон. Найбільшою фізіологічною активністю володіє естрадіол. Вплив двох інших видів на організм незначно.
Вони так само можуть позначатися як е1 (естрон), е2 (естрадіол) і є3 (естріол) за кількістю гідроксильних груп. Коли проводять аналіз на естроген у жінок, в основному, перевіряють рівень естрадіолу. Але оскільки естрогенні інші гормони за функціями мало відмінні від нього, прийнято маркувати тест загальною назвою «естроген».
ЖенщіниБеременние жінки Місце сінтезаЯічнікі, кора надпочечніковПлацента Дія
на організмОтвечает за дозрівання яйцеклітини, овуляцію, готує матку до імплантації заплідненої яйцеклітини, регулює менструальний цикл. Регулює роботу кровоносної системи, діяльність сечового міхура, перистальтику кишечника, роботу скелетних м’язів. Забезпечує міцність скелета, знімає нервову напругу, бере участь в метаболічних процессахПрінімает участь у формуванні плаценти, контролює стан матки, забезпечує нормальний кровообіг органів малого таза. Від його концентрації залежить згортання крові, що надзвичайно важливо для профілактики кровотечі під час пологів Норма вмісту в кровіФоллікулярная фаза —
12,5-166,0 пг / мл
Овуляторная фаза —
85,8 -498,0 пг / мл
Лютеиновая фаза —
43,8-211,0 пг / мл
Постменопауза —
до 54,7 пг / мл
Вагітність І триместр — 215,0-4300,0 пг / мл
Вагітність ІІ триместр — 800,0-5760,0 пг / мл
Вагітність ІІІ триместр — 1810,0-13900,0 пг / мл
Причини дефіцітаСтрессовие ситуації, різке зниження ваги, вік після 40 років, порушення діяльності яєчників, порушення на генетичному рівні, тривалий прийом деяких лікарських средствПереутомленіе, втрата маси тіла, неправильне харчування, вживання алкоголю, куріння, дисфункція гіпофіза, підвищений рівень пролактину, затримка розвитку плода, хронічні запалення сечостатевої системи, прийом лікарських засобів Симптоми дефіцітаНерегулярность менструального циклу, болісні ме місячний і виражений ПМС, дискомфортні відчуття в піхві (сухість, печіння), відсутність бажання інтимної близькості, занепад сил, перепади артеріального тиску, мігрені, зниження маси тіла, проблеми з опорно-рухової сістемойПлохое стан плаценти, загроза викидня (на ранніх термінах), затримка родової діяльності (на пізніх строках), переношування плоду Причини ізбиткаУпотребленіе спиртних напоїв, тривалий прийом деяких медикаментів, надлишковий весОжіреніе, захворювання печінки, ендометріоз, естрогенпродуцірующіе пухлини в матці і яєчниках, дисфункція щитовидної залози, прийом препаратів з групи анаболічних стероїдів, гормональних лікарських і інших ліків Симптоми ізбиткаРаннее статеве дозрівання, гіперфункція щитовидної залози, кровотечі під час менопаузи, захворювання печінки, кісти і пухлини яєчників і маткіНестабільное емоційний стан, набряклість тканин
ЖенщіниБеременние жінки Місце сінтезаЯічнікі, кора надниркових залоз, жирова тканьПродуціруется жировими клітинами, розташованими в підшкірній клітковині живота. Дія на організмСпособствует прояву вторинних статевих ознак, має визначальне значення в правильному формуванні матки- Норма вмісту в кровіФоллікулярная фаза —
37,2-138,0 пг / мл
Овуляторная фаза —
59,9 -229,0 пг / мл
Лютеиновая фаза —
49,8-114,0 пг / мл
Постменопауза —
14,1-103,0 пг / мл
— Причини дефіцітаОстеопороз, дисфункція яєчників, безплідність, менопауза- Симптоми дефіцітаНарушенія менструального циклу, неможливість завагітніти, затримка статевого розвитку-Причини ізбиткаКісти, пухлини яєчників, дисфункція щитовидної залози, ожиріння, в’язка кров і тромбоутворення, онкологічні захворювання грудей, шийки матки — Симптоми ізбиткаУтомляемость, нервозність, загальне погіршення фізичного здоров’я, клімакс-
ЖенщіниБеременние жінки Місце сінтезаЯічнікіПлацента Дія на організм небеременной жінки виводиться з організмаВирабативается під час вагітності, по ддержівает функціональність плаценти, життєдіяльність плода, його нормальний розвиток Норма вмісту в кровіСінтезіруется в невеликому колічествеБеременность І триместр — 0,45-3,42 нмоль / л
Вагітність ІІ триместр — 8,0-30,0 нмоль / л
Вагітність ІІІ триместр — 25,0-42,0 нмоль / л
Причини дефіциту-Загроза передчасних пологів, ризик викидня, дисфункція плаценти, патології розвитку плода, внутрішньоутробна інфекція, прийом антибіотиків та інших лікарських засобів Симптоми дефіциту-Недостатність плаценти, уповільнений ріст плода, гіпоксія або загибель плода, аненцефалія, хромосомні мутації, резус конфлікт Причини надлишку-Крупний плід, багатоплідна вагітність, захворювання печінки Симптоми надлишку-Двійнята, трійня (і більша кількість ембріонів), підвищення рівня окситоцину, початок пологів
Місце сінтезаЯічкі, кора надниркових залоз Дія на організмОпределяет якість життя — стимулює метаболічні процеси, підтримує нормальне функціонування нервової системи, регулює вироблення гормонів гіпофіза, знижує ризик розвитку захворювань серця і судинної системи, підсилює здатність сперматозоїдів до запліднення, збільшує здатність крові до згортання, підтримує основні статеві функції, є важливою речовиною для профілактики остеопорозу, запобігає облисіння Норма вмісту в крові7,63-42,6 пг / мл Причини дефіцітаІнтенсівние фізичні навантаження , нераціональне харчування (відсутність достатньої кількості білкової їжі, норма жирів знижена, кількість вуглеводів значне), вегетаріанство, куріння, дисфункція гіпофіза і інші порушення діяльності ендокринної системи, різке зниження маси тіла, запалення статевих залоз, неправильний прийом медикаментів Симптоми дефіцітаРазвітіе остеопорозу, захворювань серцево-судинної системи, хронічний простатит, проблеми із зачаттям дитини Причини ізбиткаОпухоль яєчок, цироз печінки, ожиріння, вік Симптоми ізбиткаОтекі, втрата м’язової маси і неможливість її нарощування, зниження сексуального потягу, зменшення у лосяного покриву на тілі, у фігурі з’являються округлості за жіночим типом — на животі, грудях, сідницях, стегнах
Місце сінтезаЯічкі, кора надниркових залоз Дія на організмНеактівний естроген, може перетворюватися в естрадіол. У комплексі з естрадіолом впливає на дітородну функцію, підтримує роботу системи гіпоталамус-гіпофіз-статеві залози, запобігає розвитку гінекомастії, пухлин яєчок, остеопорозу
Місце сінтезаЯічкі Дія на організм.
Норма вмісту в кровіВиводітся з організму. Синтезується в невеликій кількості.
Поза періодом вагітності, в першу фазу циклу естрогени виробляються фолікулярними клітинами зростаючого фолікула . У лютеїнову фазу виробляються клітинами жовтого тіла.
Естроген секретується дещо більше при вагітності. Його виробляє плацента і жовте тіло. У першому триместрі основним джерелом служить жовте тіло і менше плацента. З настанням другого триместру плацента буде секретировать гормон до кінця виношування, оскільки жовте тіло вже атрофується і не функціонує.
В період зростання фолікул регулювання естрогенів відбувається ними самостійно за принципом позитивного зворотного зв’язку. Естроген стимулює формування самих фолікулів , які виробляють жіночі статеві гормони.
Фолликулостимулирующий гормон (ФГС) слабо активує безпосередньо зростання естрогенів, але істотно впливає на синтез андрогенів, з яких утворюється естроген у жінок.
Також естрогени секретуються корою наднирників і деякими іншими системами організму (включаючи мозок і жирові клітини) у обох гендерів в істотно меншій кількості. У чоловіків основна вироблення здійснюється яєчками .
Менше естрогенів виробляється при посилених фізичних навантаженнях. Але при хорошому рівні тренованості гіпоестрогенія незначна або її зовсім немає.
Естрон і естріол синтезуються іншими тканинами організму з андрогенів, і печінкою з естрадіолу.
В клітинах органів-мішеней — первинні і вторинні статеві органи, мозок — естрогени утворюють комплекс з рецепторами. Тому при впливі одного гормону на різні органи виникає різний фізіологічний ефект.
Жіночий гормон естроген робить сильні фемінізірующіе впливу на організм. Фізіологічний вплив естрогенів в період статевого дозрівання:
Функції поза вагітності:
На організм в цілому:
гіперестрогенією — це стан організму при якому кількість естрогенів перевищує вікову норму. Вона може виникати і як результат захворювання і як причина дисфункції організму. Гіперестрогенія зазвичай виявляється:
Зниження рівня естрогенів в організмі супроводжується у жінки хиткістю терморегуляції ( «припливи»), безсонням, ризиком гіпертонічних захворювань, погіршенням роботи сечостатевої системи. Може розвиватися остеопороз , в основному, хребта, в період постменопаузи.
Естроген у жінок є важливим елементом позитивної роботи організму, але при порушенні їх обміну можуть виникати несприятливі симптоми. Тому індивідуальний підбір гормональних препаратів фахівцем надзвичайно важливий.
Вони зручні, легко засвоюються і містять комбінацію поживних речовин, які, як вважається, сприяють більш швидкому…
22.08.2018 Гормони і клімакс. Гормональна терапія Гормони при клімаксі сприяють зменшенню вираженості неприємних симптомів і…
21.08.2018 Причини зниженого тестостерону у чоловіків Тестостерон - це основний чоловічий статевий гормон. Він виробляється…
Деякі види крохмалю стійкі (резистентні) до перетравлювання, звідси і термін "резистентний крохмаль». Однак лише деякі…
На жаль, деякі сорти вина можуть містити небезпечний рівень цього хімічного елемента. Частково це пов'язано…
Хоча самі банани багаті поживними речовинами, ви можете задатися питанням, чи можна те ж саме…