Категорії: Медицина

АМГ гормон — норма для ЕКО

19.11.2017

АМГ гормон — норма для ЕКО

Складнощі з зачаттям дитини часто пов’язані з антімюллерова гормоном у жінок. Це показник кількості жіночих статевих клітин і антральних фолікулів. Норма АМГ у жінок залежить від віку і вихідного овариального запасу, отриманого з моменту народження:

Вік Норма в нг / мл

20-24 года1,88-7, 29 25-29 лет1,83-7,53 30-34 года0,946-6,70 35-39 лет0,777-5,24 40-44 года0,097-2,96 45-50 лет0,046-2, 06 ЕКО0,6-0,8

  • 1 Низький АМГ і зачаття
  • 2 Концентрація АМГ і ЕКО
  • 3 Особливості проведення ЕКО

Виявлені відхилення кількісних показників гормону вказують на серйозні проблеми з репродуктивною функцією, але успішне ЕКО при низькому АМГ цілком можливо.

Efort-Тест

при виявленому низькому антімюллерова гормоне є медичні показання для проведення розширеного дослідження (Efort-Тест):

  • тривалий час вагітність не настає при регулярному статевому житті.
  • безпліддя з невстановлених причин.
  • кілька невдалих процедур ЕКЗ (екстракорпорального запліднення).
  • високі по ники фолікулостимулюючого гормону (ФСГ).
  • патологічні зміни в яєчниках (кісти, ущільнення).

Для отримання точних результатів до тесту потрібно правильно підготуватися. За кілька днів:

  • звести до мінімуму фізичні навантаження.
  • уникати емоційних потрясінь і стресів.
  • виключити вживання алкогольних напоїв.

За годину до забору крові не можна палити. Здавати аналіз потрібно вранці на худий шлунок. Протипоказанням є гострі вірусні інфекції.

На третій день циклу здають венозну кров. Процедура займає всього кілька хвилин. Кількість антимюлерівського гормону визначається за допомогою спеціальної речовини (сироватки).

Низький АМГ і зачаття

АМГ виробляють зрілі фолікули (їх розмір 3-4 мм) . Кількість активної речовини не залежить від дня маточного циклу і концентрації інших гормонів. Здача крові для проведення Efort-Тесту на третій день циклу пов’язана з одночасним визначенням концентрації ФСГ. Цей показник не менш важливий для успішного проведення ЕКО .

Якщо тест виявив кількість зрілих статевих клітин нижче норми, існують допустимий рівень АМГ для ЕКО у жінок дітородного віку. При концентрації антімюллерова гормону менше 1,0 нг / мл шанси зачати дитину, навіть після ЕКЗ, невеликі. Протоколи ЕКО фіксують причини негативних результатів, серед яких:

  • вік після 40 років.
  • обсяг яєчників менше 3 см.
  • кількість антральних фолікулів (їх розмір 2-8 мм) менше 10-15 штук.

Вивчення овариального резерву дає можливість спрогнозувати доцільність проведення ЕКО, його успішний результат, вибір протоколу екстракорпорального запліднення, використання материнських або донорських яйцеклітин.

Концентрація АМГ і ЕКО

Норма АМГ для ЕКЗ складає 0,6-2,4 нг / мл. Показники нижче 1,1 нг / мл свідчать про недостатню кількість зрілих яйцеклітин, які можна запліднити. Важливо пам’ятати, що це тільки показник. Необхідно діагностувати причину зниження рівня гормону і пройти відповідне лікування. Відхилення показників, що значно відрізняються від норми, у жінок пов’язані з наступними станами:

  • менопауза.
  • низький оваріальний запас.
  • недостатній розвиток яєчників.
  • уповільнене або прискорене статеве дозрівання.
  • дисфункція гіпофіза і гіпоталамуса.
  • неправильний жировий обмін.

Якщо низька концентрація АМГ пов’язана не з віком, а причина в патологіях репродуктивних органів, спочатку займаються лікуванням виявленого захворювання, а потім проводиться екстракорпоральне запліднення.

Антимюллерів гормон і ЕКО, а точніше позитивний результат процедури, взаємообумовлені. При малих показниках зачаття дитини надовго відкладати не можна. ЕКО з низьким АМГ провести можна за умови:
  1. Концентрація антимюлерівського гормону повинна бути не нижче 0,6 нг / мл (це крайній показник, при якому можна відібрати достатню кількість генетичного матеріалу для успішного запліднення).
  2. Рівень ФСГ в нормі (при високому ФСГ і низькому АМГ ймовірність настання вагітності мізерно мала). У цьому випадку жінці, яка не відмовляється від можливості мати дитину, рекомендується використання донорських яйцеклітин.

Особливості проведення ЕКО

На підготовчому етапі призначається гормональна терапія. Її мета — збільшення зрілих яйцеклітин. Дозування препаратів високі, але така терапія не представляє небезпеки , вона проводиться під постійним медичним контролем. Якщо стимуляція яєчників не дала потрібних результатів, терапевтичні заходи переглядаються.

Після успішного завершення лікувальних заходів у жінок для ЕКЗ беруть яйцеклітини і проводять їх запліднення . Якщо все вийшло, ембріон переносять в матку. Після цього за перебігом вагітності та формуванням плода постійно спостерігає лікар.

Низький АМГ не є показником того, чи приживеться ембріон. Головна процедура — виділити достатню кількість здорових клітин для запліднення. На ЕКО з низьким антімюллерова гормоном робляться кілька стимульованих протоколів — довгий або короткий.

Довгий починають за тиждень до початку менструації. Він передбачає спостереження за загальним рівнем гормонів пацієнтки протягом 30, 40 днів. За цей час вдається виділити близько 20 зрілих яйцеклітин. Стимуляція овуляції в даному випадку проводиться більш ретельно і є можливість для отримання повноцінних дітородних клітин. Головний недолік довгого протоколу — ризик виникнення гіперстимуляції яєчників, що призводить до тяжких ускладнень.

Короткий протокол починається стимуляцією яєчників на другий або третій день менструального циклу. За цей період вдається виділити невелику кількість жіночих статевих клітин. Серед них може не виявитися якісного генетичного матеріалу для отримання життєздатного ембріона. Цей метод підходить для жінок, у яких немає захворювань статевих залоз.

Проблеми з репродуктивною функцією викликає безліч чинників. Низький АМГ не завжди показник того, що вагітність неможлива. Важливо діагностувати причини порушення репродуктивної функції, здати повторно аналізи, пройти відповідне лікування. Сучасна медицина має у своєму розпорядженні достатній арсенал засобів, щоб подарувати радість материнства . Головне — дбайливе і уважне ставлення жінки до свого репродуктивного здоров’я.

Норма, гормон

Використання йодинола для лікування молочниці

Препарат Йодинол при молочниці можна застосовувати без жодного ризику для здоров’я. Лікарський засіб м’яко впливає на організм. Медикамент не викликає опіки слизової оболонки піхви. Внаслідок цього лікування молочниці йодинола не супроводжується неприємними відчуттями.

Зміст

  • Корисні властивості медикаменту
  • Ефективність лікування хронічного кандидозу йодинола
  • Як проводити спринцювання йодинола
  • Використання при лікуванні інших хвороб
  • Протипоказання до використання ліків

Корисні властивості медикаменту

Йодинол при молочниці у жінок має виражену антисептичну дію. У складі ліки присутні наступні компоненти:

  • йодид калію.
  • спирт.
  • молекулярний йод.

Активні речовини медикаменту впливають на збудників захворювання, тим самим попереджаючи подальше поширення грибкової інфекції. Лікарський засіб сприяє зміцненню імунітету, покращуючи самопочуття жінки в цілому.

Йодинол, що допомагає від молочниці у жінок, дозволяється використовувати не тільки для спринцювань. Можна вставляти в піхву тампони, просочені лікарським розчином.

Ефективність лікування хронічного кандидозу йодинола

При наявності у представниці прекрасної статі легкої форми молочниці ймовірність повного одужання складає більше 70%. При цьому лікування треба починати відразу ж після виникнення перших симптомів недуги. При хронічній формі кандидозу подолати хворобу за допомогою одного йодинола не вдасться . У такому випадку необхідна комплексна терапія.

Хронічна форма захворювання характеризується наступними ознаками:

  • поява виділень з піхви творожистой консистенції.
  • виникнення печіння і свербіння в районі геніталій.
  • дискомфорт при сечовипусканні.
  • почервоніння статевих органів.

в деяких випадках з’являються невеликі тріщини в районі геніталій.

При лікуванні хронічної форми молочниці, крім лікарських препаратів, застосовують і лікувальні рослини:

  • ромашка лікарська.
  • звіробій.
  • кора дуба.
  • календула.

Як проводити спринцювання йодинола

Перед проведенням спринцювання препарат рекомендується розводити водою в пропорції 1: 1. Рідина повинна бути теплою.

При наявності виділень, що супроводжуються різким запахом, потрібно залити 10 грамів лікарського засобу 250 мілілітрах чистої води. При дотриманні правил приготування розчину ризик пошкодження слизової оболонки піхви зводиться до мінімуму.

Опис процесу:

  1. Безпосередньо перед проведенням спринцювання статеві органи акуратно промивають із застосуванням косметичних засобів, призначених для інтимної гігієни.
  2. Процедуру слід робити в положенні сидячи, при цьому жінка повинна широко розставити ноги.
  3. Після цього треба взяти спринцовку. У неї наливають приблизно 0,3 л лікарського розчину.
  4. Потім наконечник груші акуратно вводять в піхву. Це потрібно робити обережно, щоб не порушити цілісність слизової оболонки.
  5. Грушу вводять на глибину 6 см. При появі больових відчуттів процедуру рекомендується припинити. Жінці не слід робити необережних рухів. Інакше можна пошкодити ніжні тканини піхви.
  6. Після спринцювання необхідно лягти і відпочити протягом 30 хвилин. У більшості випадків тривалість лікувального курсу становить приблизно 7 днів.

Існує й інший спосіб: у піхву вставляють невеликі тампони з марлі. Їх попередньо змочують в лікарському розчині, виготовленому на основі йодинола. Медикамент потрібно розвести водою у співвідношенні 1: 1.

Використання при лікуванні інших хвороб

До йодинола є інструкція із застосування при молочниці. З однаковим успіхом медикамент використовують при лікуванні молочниці, трофічних виразок, гнійного отиту, хімічних опіків, хронічного тонзиліту.

При виготовленні розчину для полоскання горла потрібно 25 грамів ліки розчинити в 0,2 л води. Напій застосовують двічі на день.

Йодинол активно застосовується і при лікуванні гострого та хронічного отиту. Ліки закопують в хворе вухо по сім крапель двічі на добу. Засіб дозволяється використовувати тривалий час (протягом 30 днів). Розводити медикамент в такому разі не слід.

Протипоказання до використання ліків

Від застосування лікарського засобу рекомендується відмовитися при наявності

Останні статті

Чи варто їсти банан після тренування?

Вони зручні, легко засвоюються і містять комбінацію поживних речовин, які, як вважається, сприяють більш швидкому…

10 месяцев тому назад

Гормони і клімакс. гормональна терапія

22.08.2018 Гормони і клімакс. Гормональна терапія Гормони при клімаксі сприяють зменшенню вираженості неприємних симптомів і…

10 месяцев тому назад

Причини зниженого тестостерону у чоловіків

21.08.2018 Причини зниженого тестостерону у чоловіків Тестостерон - це основний чоловічий статевий гормон. Він виробляється…

10 месяцев тому назад

У яких продуктах міститься резистентний крохмаль?

Деякі види крохмалю стійкі (резистентні) до перетравлювання, звідси і термін "резистентний крохмаль». Однак лише деякі…

10 месяцев тому назад

Миш’як у вині: чи слід вам турбуватися?

На жаль, деякі сорти вина можуть містити небезпечний рівень цього хімічного елемента. Частково це пов'язано…

10 месяцев тому назад

Чи корисні бананові чіпси для організму?

Хоча самі банани багаті поживними речовинами, ви можете задатися питанням, чи можна те ж саме…

10 месяцев тому назад