Корисні продукти

Липовий чай: користь і шкода для жінок і чоловіків

Компоненти, що використовуються для приготування чаю, отримують з дерев липи, які зазвичай ростуть в помірних регіонах Європи, Азії та Північної Америки. Липа серцеподібна (лат. Tilia cordata ), також відома під назвою Липа дрібнолиста, вважається найбільш потужним видом роду Липа (1).

Липовий чай використовувався в народній медицині в різних культурах для зниження високого кров’яного тиску, заспокоєння і полегшення травлення.

Для приготування цього трав’яного чаю використовуються квіти, листя і кора, які заварюють в окропі. Також ці компоненти використовувалися і окремо в різних медичних цілях (1).

Ось 7 дивовижних корисних властивостей липового чаю і протипоказання до застосування.

Липовий чай: користь і шкода для жінок і чоловіків

Чим корисний липовий чай для організму

Ось 7 підтримуваних наукою корисних властивостей липового чаю.

1. Може сприяти розслабленню

Вживання теплою чашки чаю може бути саме по собі заспокійливим ритуалом.

Однак липовий чай здатний вийти за рамки цього, так як він заспокоює нервову систему завдяки вмісту в ньому сполук .

Заварювання солодких квітів липи використовувалося в народній медицині для полегшення розслаблення і зняття симптомів тривоги, і деякі дослідження, схоже, підтверджують ці твердження (2).

Одне дослідження на мишах показало, що екстракти з нирок липи пухнастою (лат. Tilia tomentosa ) володіють сильними седативними властивостями (2).

Дослідники прийшли до висновку, що цей екстракт липи імітує активність гамма-аміномасляної кислоти ( ГАМК) — хімічної речовини мозку, яка пригнічує збудливість в нервовій системі людини (2).

Таким чином, липовий чай може сприяти розслабленню, діючи як ГАМК. Проте, щоб дізнатися, як саме це відбувається необхідні додаткові дослідження (2).

Резюме:

Липовий чай може сприяти розслабленню, пригнічуючи вашу здатність збуджуватися. Проте дослідження цього ефекту на людях відсутні.

2. Може допомогти в боротьбі із запаленням

Хронічне запалення може сприяти розвитку багатьох захворювань, включаючи цукровий діабет 2 типу та рак (3).

Антиоксиданти — це з’єднання, які допомагають боротися із запаленням , потенційно знижуючи ризик розвитку захворювань. Флавоноїди є типом антиоксиданту в кольорах липи, тоді як тілірозід, кверцетин і кемпферол пов’язані з нирками липи (1, 3, 4, 5).

Тілірозід — це потужний антиоксидант, який видаляє вільні радикали в вашому організмі. Вільні радикали можуть викликати окисне пошкодження, яке може призвести до запалення (1, 6, 7).

Кемпферол може також боротися із запаленням. Крім того, деякі дослідження показують, що він може мати протираковими властивостями (5).

Оскільки кількість цих антиоксидантів може варіюватися в залежності від бренду і чайної суміші, щоб визначити, скільки чаю з липою вам потрібно випити, щоб зменшити запалення необхідні додаткові дослідження.

Резюме:

Липовий чай містить потужні антиоксиданти, такі як тілірозід і кемпферол, які допомагають боротися із запаленням. Хронічне запалення пов’язане з багатьма захворюваннями, включаючи цукровий діабет і рак.

3. Може зменшити помірну біль

Хронічний біль вражає мільйони людей по всьому світу. Цікаво, що деякі антиоксиданти в липовому чаї можуть полегшити біль (8).

Одне дослідження показало, що у мишей з опухлими лапами, яким давали 100 мг тілірозіда на кг маси тіла, спостерігалося зменшення набряклості і болю майже на 27% і 31% відповідно (6).

Інша 8-тижневе дослідження за участю 50 жінок з ревматоїдним артритом, для якого характерні хворобливі і тугоподвижность суглоби, показало, що прийом 500 мг кверцетину — антиоксиданту в липовому чаї — значно полегшило больові симптоми і ознаки запалення (9, 10, 11).

Однак майте на увазі, що 500 мг кверцетину це багато. Дорослі в розвинених країнах в середньому споживають 10 мг цього антиоксиданту в день, хоча це кількість сильно варіюється в залежності від вашої дієти, при цьому 80 мг в день вважається високим рівнем споживання (10, 11).

Кількість кверцетину або інших флавоноїдів в липовому чаї сильно розрізняється залежно від бренду і пропорцій нирок, листя і кори в конкретної суміші.

в результаті неможливо дізнатися, скільки з цих антиоксидантів ви можете отримати з однієї чашки чаю. Щоб визначити, скільки цього напою необхідно для полегшення болю необхідні додаткові дослідження.

Резюме:

Тілірозід і кверцетин — два антиоксиданту в липовому чаї — можуть допомогти зменшити біль. Проте, щоб визначити, скільки чаю вам потрібно випити, щоб скористатися цією потенційною користю і чи буде це кількість безпечним, необхідні додаткові дослідження.

4. Може мати сечогінну дію

Внутрішня частина кори дерева липи була пов’язана з сечогінним і потогінну дію. Сечогінний засіб — це речовина, яка спонукає ваш організм виділяти більше рідини, в той час як потогінний засіб — це речовина, яка використовується для охолодження організму при лихоманці, стимулюючи потовиділення (12, 13).

Липовий чай використовується в народній медицині для стимулювання потовиділення і продуктивного кашлю, коли виникає легка хвороба, наприклад, застуда (1).

у Німеччині 1-2 чашки (235-470 мл) чаю з липи перед сном схвалені для використання в як стимулюючий потовиділення препарату для дорослих і дітей старше 12 років (1).

Ці ефекти можуть бути викликані комбінацією рослинних сполук, зокрема кверцетину, кемпферол і п-кумаровой кислоти. В даний час наукових даних, безпосередньо пов’язують липовий чай і його хімічні властивості з сечогінною дією, недостатньо (1).

Більшість доступних даних, що стосуються цієї асоціації, є непідтвердженою, хоча вона сходить до середньовіччя. Таким чином, ця передбачувана користь для здоров’я вимагає подальшого вивчення (1).

Резюме:

Липовий чай використовується в народній медицині для стимулювання потовиділення і вважається сечогінним засобом. Проте потрібно провести ряд досліджень, щоб підтвердити ці заявлені ефекти.

5. Пов’язаний зі зниженням артеріального тиску

Вважається, що деякі з рослинних сполук в липовому чаї, такі як тілірозід, рутин і хлорогенова кислота, знижують кров’яний тиск (1, 6, 14, 15).

Одне дослідження на мишах показало, що тілірозід — антиоксидант в липовому чаї — впливає на кальцієві канали в серце. Кальцій відіграє роль в скороченні м’язів вашого серця (6, 14, 16).

Мишам вводили дози 1, 5 і 10 мг антиоксиданту на кг маси тіла. В результаті систолічний артеріальний тиск (верхнє значення) зменшилася (6, 14, 16).

Це може допомогти пояснити, чому чай з липи використовувався в народній медицині для зниження кров’яного тиску.

Проте цей ефект ще не повністю зрозумілий і вимагає подальшого наукового дослідження. Липовий чай ніколи не слід використовувати для заміни серцевих препаратів.

Резюме:

Народна медицина використовувала липовий чай для зниження кров’яного тиску. Механізм цього ефекту невідомий і вимагає подальшого вивчення.

6. Може допомогти вам спати

Якість і тривалість сну істотно впливають на ваше здоров’я.

Народна медицина також використовувала липовий чай для поліпшення сну. Його рослинні сполуки мають сильними седативними властивостями, які можуть сприяти розслабленню, що призводить до сну (1, 12, 17).

Одне дослідження на мишах показало, що екстракти мексиканських дерев липи викликали седативний ефект. Дослідники вважають, що екстракт пригнічує центральну нервову систему, викликаючи сонливість (2, 18).

Проте, щоб вивчити зв’язок між липовим чаєм і поліпшенням сну необхідні додаткові дослідження.

Резюме:

Липовий чай сприяє сну, але механізм дії до цих пір не ясний. Щоб зрозуміти взаємозв’язок, необхідно більше досліджень.

7. Заспокоює шлунково-кишковий тракт

Як і будь-який гарячий чай, липовий чай зігріває і зволожує організм. І те й інше заспокоюють шлунково-кишковий тракт, так як вода може допомогти їжі пройти через кишечник. Народна медицина рекомендує липовий чай під час дискомфорту в шлунку.

В одному невеликому дослідженні у дітей зі стійкою до антибіотиків діареєю тілірозід продемонстрував сильні антибактеріальні властивості. У той час як цей антиоксидант був витягнутий з іншої квітки, він також міститься в липовому чаї (19).

Проте немає ніяких доказів того, що сполуки, що містяться в липовому чаї, заспокоюють роздратований травний тракт.

Резюме:

Під час шлункових розладів, липовий чай може заспокоїти травну систему. Тілірозід — одне з його рослинних сполук — допомагає боротися з інфекційною діареєю. Проте необхідні додаткові дослідження липового чаю.

Як включити липовий чай в свій раціон

Липовий чай легко включити в свій раціон харчування. З огляду на, що він може сприяти розслабленню і сну, може бути гарною ідеєю випивати чашку перед сном. Ви можете насолоджуватися ним в чистому вигляді або додавати в нього часточку лимона і ложку меду.

Ви можете навіть занурити кілька пакетиків липового чаю на ніч у воду кімнатної температури і пити його з льодом влітку.

якщо це можливо, рекомендується заварювати цілісний листя і квіти липи. Дослідження показали, що це допомагає зберегти більше їх антиоксидантів (20).

Резюме:

Включення липового чаю в свій раціон може бути таким же простим, як і вживання звичайного чаю. Щоб отримати найбільше антиоксидантів з вашого чаю, використовуйте цільні листя і квіти липи.

Потенційна шкода липового чаю і протипоказання

Європейське агентство лікарських засобів вважає, що помірне споживання, яке визначається як 2-4 грами чайної суміші в день, є безпечним. Однак не слід пити чай в надлишку (1).

Типова чашка чаю з липи (235 мл) містить близько 1,5 грама розсипного чаю. Проте існує деяка різниця в тому, скільки ви можете проковтнути після того, як він залитий гарячою водою. Рекомендується обмежити споживання 3 чашками в день, не більше (1).

Хоча це, як правило, вважається безпечним, уникайте липового чаю, якщо у вас алергія на липу або її пилок.

Безпека у дітей і вагітних або жінок, що годують

Безпека липового чаю для вагітних і годуючих грудьми жінок невідома. Тому цій групі людей не рекомендується пити цей чай.

Він також не був протестований на дітях, тому не рекомендується для регулярного використання в цій групі населення.

Довгострокове використання пов’язано з хворобою серця

Липовий чай і інші продукти, отримані з дерев сімейства Липа, не повинні вживатися тими, у кого були проблеми з серцем.

Часте, тривале використання було пов’язано з серцево-судинними захворюваннями і ушкодженнями в рідкісних випадках (12, 21).

З цієї причини краще пити його в помірних кількостях. Люди з хворобами серця або іншими проблемами з серцем, перш ніж регулярно вживати цей чай повинні проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем (12).

Може взаємодіяти з певними ліками

Люди, які приймають ліки, що містять літій, не повинні пити липовий чай, так як напій може змінити те, як ваше тіло виділяє цей елемент. Це може вплинути на дозування і може мати серйозні побічні ефекти (21).

Оскільки липовий чай може сприяти виведенню рідини, не приймайте його з іншими діуретиками, щоб запобігти зневоднення (21).

Резюме:

Хоча липовий чай може принести багато користі для здоров’я, часте і тривале вживання може викликати пошкодження серця. Він не повинен використовуватися дітьми або людьми, які мають проблеми з серцем, приймають певні ліки, вагітні або годують грудьми.

Підіб’ємо підсумок

  • Липовий чай готується з інгредієнтів, що отримуються з дерева липи і використовується в народній медицині вже сотні років.
  • Хоча його квіти найбільш цінні, щоб отримати смачний і ароматний напій також можна заварити кору і листя.
  • Вживання липового чаю може сприяти розслабленню , допомагає боротися із запаленням, полегшує біль і заспокоює шлунково-кишковий тракт.
  • Однак люди, які беруть певні ліки, що мають проблеми з серцем, а також вагітні та жінки, повинні уникати його. Найкраще пити цей чай в помірній кількості, і не кожен день.
  • Включити липовий чай в свій раціон легко. Щоб витягти максимум користі зі своєї чашки, обов’язково заварювати цільні квіти і листя липи.

Читайте також

Чим корисно кукурудзяне масло? Користь і шкода

elena elena

Йогурт: користь і шкода для організму

elena elena

Кунжут: корисні властивості, склад, скільки потрібно з’їсти

elena elena

Тунець: користь і шкода для організму людини

elena elena

Білий оцет: користь і шкода для організму, склад, застосування

elena elena

Полуниця: користь і шкода для здоров’я жінки і чоловіки

elena elena

Помідор: фрукт або овоч, або ягода?

elena elena

Що таке зелений кави? Все що вам потрібно знати

elena elena

Радіккіо (радічіо): корисні властивості, склад, як їдять

elena elena

Залишити коментар