Також званий «левовим хвостом», пустирник — це рослина з темно-зеленим листям і пухнастими фіолетовими або рожевими квітами (1).
Батьківщиною пустирника вважаються Азія і Південно Східна Європа, але тепер його можна знайти по всьому світу (2).
на відміну від деяких інших рослин сімейства Ясноткові, він має неприємний запах і гіркий смак.
В цій статті розглядається пустирник, в тому числі його потенційні лікувальні властивості і протипоказання.
Собача використовувався протягом тисяч років для лікування різних захворювань, в тому числі хвороб серця, тривоги і нерегулярних менструацій (1).
Хоча багато хто з його традиційних застосувань були науково вивчені, дослідження показують, що трава володіє деякими потенційними лікувальними властивостями.
Собача містить численні рослинні сполуки, що мають антиоксидантні свій ствами, в тому числі флавоноїди, стерини, трітерпени і дубильні речовини (3, 4, 5, 6).
Антиоксиданти — це з’єднання, які захищають ваші клітини від ушкоджень, викликаних потенційно шкідливими молекулами, відомими як вільні радикали (7).
Дослідження показують, що антиоксиданти можуть допомогти захистити від декількох захворювань, включаючи рак, артрит, хвороби серця, хвороба Альцгеймера і хвороба Паркінсона (7).
Одне з традиційних застосувань пустирника — зменшення частоти серцевих скорочень і лікування аритмії, викликаних стресом або занепокоєнням.
в дослідженнях в пробірках і на тварин екстракт пустирника виявляв антиаритмічний ефект, що дозволяє припустити, що він може допомогти знизити частоту серцевих скорочень. Проте ці ефекти не досліджувалася на людях (8).
В одному 28-денному дослідженні з участю 50 дорослих з високим кров’яним тиском і тривогою було відзначено, що прийом екстракту пустирника знижує частоту серцевих скорочень, але це зміна було незначним (9).
Проте результати відзначають значне поліпшення рівня артеріального тиску. Однак варто зауважити, що дослідження було досить невеликим, і подібні результати ще не були відтворені (9).
Незважаючи на обмежені дослідження, деякі європейські країни схвалили використання пустирника для підтримки здоров’я серця і лікування гіпертиреозу, стресу і тривоги (10).
Урсолова кислота, леонурін і флавоноїди є присутніми в пустирника сполуками, які проявляють захисну дію на серце в дослідженнях на щурах. Проте ці результати не були підтверджені на людях (11, 12, 13, 14).
Незважаючи на те, що наглядові дослідження на людях не були спрямовані на вивчення флавоноїдів пустирника, вони показали зв’язок між загальним споживанням флавоноїдів і зниженням ризику розвитку і смерті від хвороб серця (15, 16).
Хоча дослідження обмежені, пустирник може мати додаткові лікувальними властивостями, в тому числі:
Резюме:
Собача містить кілька антиоксидантів і був пов’язаний з різними лікувальними властивостями. До них відносяться зниження ризику розвитку серцево-судинних захворювань, а також зниження артеріального тиску і частоти серцевих скорочень, викликаних стресом або тривогою.
Поточні дослідження впливу пустирника на людини обмежені. В результаті безпеку і можливі побічні ефекти від прийому цієї трави в формі таблеток, настоянки або чаїв в повному обсязі зрозумілі.
Грунтуючись на недавніх результатах, надлишковий прийом пустирника може викликати такі побічні ефекти, як діарея, маткові кровотечі і болю в животі (10, 19).
З огляду на, що пустирник може впливати на частоту серцевих скорочень і серцевий ритм, ті, хто приймає ліки для нормалізації серцевого ритму, такі як бета-адреноблокатори, і люди з низьким кров’яним тиском, повинні перед прийомом пустирника проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем (19).
Крім того , було виявлено, що трава взаємодіє з розріджують кров препаратами, і люди, які беруть цей тип ліків не повинні пити пустирник, якщо тільки це не схвалено їх лікарем (21).
Нарешті, через відсутність досліджень і його здатності стимулювати скорочення матки, жінкам, які вагітні або годують грудьми, також рекомендується уникати пустирника (10).
Резюме:
Високі дози пустирника можуть привести до діареї, маткових кровотеч і болів в животі. Вагітним і годуючим жінкам, а також людям, які приймають ліки для нормалізації серцевого ритму або розріджують кров препарати, слід уникати пустирника, якщо тільки лікар не дав на це дозвіл.
Оскільки дослідження на людях обмежені, в даний час не існує встановленої рекомендованої дози пустирника.
Однак Європейське агентство лікарських засобів (EMA) рекомендує приймати менше 3 грам порошкоподібного екстракту в день, щоб уникнути можливих побічних ефектів (10, 19).
Собача можна купити у вигляді чаю або у формі настоянки, капсул і таблеток.
При вживанні в якості чаю пустирник часто поєднується з медом, імбиром, лимоном, цукром або іншими сильними добавками, щоб допомогти в боротьбі з гіркотою.
Резюме:
з огляду на, що кількість досліджень про вплив пустирника на людину обмежено, рекомендацій по оптимальному дозуванні НЕ су ществует. Щоб уникнути можливих побічних ефектів, чинне керівництво рекомендує приймати менше 3 грам порошкоподібного екстракту в день.
Вони зручні, легко засвоюються і містять комбінацію поживних речовин, які, як вважається, сприяють більш швидкому…
22.08.2018 Гормони і клімакс. Гормональна терапія Гормони при клімаксі сприяють зменшенню вираженості неприємних симптомів і…
21.08.2018 Причини зниженого тестостерону у чоловіків Тестостерон - це основний чоловічий статевий гормон. Він виробляється…
Деякі види крохмалю стійкі (резистентні) до перетравлювання, звідси і термін "резистентний крохмаль». Однак лише деякі…
На жаль, деякі сорти вина можуть містити небезпечний рівень цього хімічного елемента. Частково це пов'язано…
Хоча самі банани багаті поживними речовинами, ви можете задатися питанням, чи можна те ж саме…