Лікувальні засоби

Кора магнолії: властивості, застосування і побічні ефекти

Один вид — магнолія лікарська — іноді називають просто «кора магнолії».

Батьківщиною дерева магнолія лікарська є Китай, де воно протягом тисячоліть використовувалося в традиційній китайській медицині як лікувальний засіб.

Хоча використання кори магнолії широко поширене в традиційній китайській медицині, ви можете задатися питанням, що говорять сучасні дослідження про цей засіб.

в цій статті розглядаються науково обґрунтовані корисні властивості і побічні ефекти кори магнолії.

Кора магнолії: властивості, застосування і побічні ефекти

Що таке кора магнолії?

Як правило, кора магнолії — це кора дерева Магнолія лікарська (лат. Magnolia officinalis ), яка була відокремлена від її гілок і стебел для приготування добавок.

Іноді також використовуються листя і квіти цього дерева.

Кора особливо багата двома неолігнанамі — магнололом і хонокіол — які, як вважається, відповідальні за її лікувальні властивості (1, 2).

Неолігн ани — це різновид поліфенольних мікроелементів в рослинах. Поліфеноли високо цінуються за їх антиоксидантні властивості, і вважається, що вони приносять багато користі для здоров’я.

Кора магнолії традиційно використовується для лікування таких станів і захворювань, як астма, занепокоєння, депресія, розлади шлунка і запалення (3 , 4).

Резюме:

Кора, листя і квіти магнолії лікарської використовуються в народній медицині для лікування тривоги, депресії і багато чого іншого. Багато корисні властивості кори магнолії можна віднести до двох потужним поліфенолам — магнололу і хонокіол.

Потенційні лікувальні властивості

Крім неолігнанов, з дерева було виділено понад 200 хімічних сполук (5).

Ці сполуки, в тому числі магнолол і хонокіол, в останні роки широко вивчалися на предмет їх протизапальних, протипухлинних, протимікробних і антиоксидантних властивостей (1, 2, 4, 6, 7, 8).

Важливо відзначити, що точні механізми, за допомогою яких виділені сполуки сприяють цим ефектам, все ще вивчаються.

Ось більш уважний погляд на деякі з потенційних корисних властивостей кори магнолії.

Може захищати від окисного стресу і запалення

Окислювальний стрес і подальше запалення є однією з причин хронічних захворювань, таких як цукровий діабет, рак, хвороби серця і нейродегенеративні захворювання, такі як хвороба Альцгеймера (9, 10).

Окислювальний стрес також, мабуть, грає важливу роль в багатьох змінах тіла і розуму, які супроводжують старіння (11).

Поліфеноли, такі як знайдені в корі магнолії, були запропоновані в якості потенційної терапії для боротьби з впливом окисного стресу і запалення (12).

Грунтуючись на дослідженнях на мишах, деякі вчені вважають, що хонокіол може допомогти в боротьбі зі старінням за рахунок збільшення кількості антиоксидантних ферментів і зниження рівня метану дикарбонових альдегіду (13).

в дослідженнях зміни рівня метану дикарбонових альдегіду часто інтерпретуються як ознака антиоксидантної активності.

Дослідження хонокіола показали, що він може зменшувати запалення в головному і спинному мозку, зокрема, частково завдяки його здатності долати гематоенцефалічний бар’єр (14).

Це говорить про те, що він має потенціал в якості терапевтичного агента для нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Трансглютаміназа (м'ясний клей): що це таке і чи безпечна вона

Крім того, широко поширена думка, що окислювальний стрес сприяє розвитку цукрового діабету і пов’язаних з ним ускладнень. В огляді 2016 року був виявлено, що кора магнолії покращує рівень цукру в крові і зменшує ризик ускладнень при цукровому діабеті у тварин (15).

Проте необхідні додаткові дослідження на людях.

Може мати протираковими властивостями

Різні дослідження хонокіола підтверджують ефективність використання цього, що міститься в корі магнолії поліфенолу в лікуванні і профілактиці раку.

Одним із способів боротьби з раком хонокіола є допомога в регулюванні клітинних сигнальних шляхів. З огляду на, що рак є захворюванням, що характеризується аномальним розподілом і зростанням клітин, здатність регулювати клітинні шляху є корисною (16).

Оглядове дослідження 2019 року показало, що хонокіол показав здатність запобігати зростання пухлини в головному мозку, молочній залозі , товстій кишці, печінці і шкірі, а також в інших органах (17).

Крім того, хонокіол може не тільки володіти протипухлинні властивості, а й сприятиме підвищенню ефективності інших протиракових препаратів і променевої терапії (18, 19 ).

Хоча цей поліфенол показує перспективи при використанні в якості протипухлинної терапії у людей, необхідні більш ретельні дослідження на людях (20).

Більш того, магнолол також володіє протираковими властивостями.

Дослідження на тваринах показали, що подібно хонокіол магнолол може допомогти контролювати і пригнічувати ріст пухлини в різних органах. Крім того, дослідження в пробірці показало, що магнолол ингибировал ріст клітин раку легенів (21, 22).

Ще раз, повинні бути проведені клінічні дослідження на людях.

Може зняти стрес і занепокоєння

як уже згадувалося, екстракт кори магнолії має захисну дію проти багатьох неврологічних станів.

До них відносяться не тільки захворювання головного мозку, такі як хвороба Альцгеймера, але і такі стани, як стрес, занепокоєння, розлади настрою і депресія (23).

Дослідження за участю 40 жінок у віці 20-50 років показало, що прийом 250 мг екстракту кори магнолії і бархара (лат. Phellod endron ) 3 рази в день, призводить до більшого полегшення короткочасної і тимчасової тривоги, ніж при прийомі плацебо (24).

Друге дослідження того ж самого екстракту кори магнолії і оксамиту за участю 56 дорослих спостерігало, що прийом 500 мг екстракту в день приводив до значно більш низьких рівнів кортизолу і поліпшенню настрою (25).

Кортизол є основним гормоном стресу у вашому організмі. Коли рівень кортизолу знижується, це говорить про те, що загальний стрес також зменшився.

Однак добавка, використана в цих дослідженнях, містила сполуки, відмінні від кори магнолії. Отже, ефекти не можуть бути віднесені до однієї тільки корі дерева.

Нарешті, дослідження на гризунах показало, що суміш хонокіола і магнолола викликала антідепрессантоподобние ефекти, включаючи поліпшення рівня серотоніну в мозку і зниження рівня кортикостерону в крові (26 ).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Масло чорного кмину: користь і шкода, як приймати

Кортикостерон і серотонін грають важливу роль в регуляції тривоги, настрою і депресії.

Може поліпшити сон

Було виявлено, що поліфеноли в корі магнолії — хонокіол і магнолол — допомагають стимулювати і покращувати сон.

Таким чином, кора магнолії може бути використана як засіб від безсоння або просто для загального поліпшення сну.

Дослідження на мишах показало, що доза магнолола 5-25 мг на кг маси тіла значно знижувала затримку сну або кількість часу, який потрібен для засипання (27).

в тому ж дослідженні відзначалося, що в одній і тій самій дозі збільшувалася фаза швидкого сну БДГ (швидкий рух очей) і сон без БДГ.

Крім того, магнолол, мабуть, збільшує кількість пробуджень мишей під час сну, але зменшує тривалість їх неспання.

У другому дослідженні на мишах спостерігалися подібні результати після введення хонокіола, що також зменшувало кількість часу, який буде потрібний мишам для засипання і переходу в не-БДГ-сон (28).

Вплив кори магнолії на сон тісно пов’язане з активністю ГАМК-рецепторів у центральній нервовій системі. Це має сенс, оскільки відомо, що активність ГАМК-рецепторів тісно пов’язана зі сном (29).

Може полегшити симптоми менопаузи

Деякі з корисних властивостей кори магнолії, такі як поліпшення сну і настрою, можуть бути особливо корисні для жінок під час менопаузи (30).

24-тижневе дослідження за участю 89 жінок в період менопаузи, які відчувають симптоми порушення сну і настрою, отримували добавку, що містить 60 мг екстракту кори магнолії і 50 мг магнію в день.

Жінки зазнали значних поліпшення в безсонні, неспокої, настрої і дратівливості (31).

Проте екстракт кори магнолії був не єдиним з’єднанням, дослідженим в цьому дослідженні. Таким чином, не можна з упевненістю сказати, що ефекти були викликані виключно корою магнолії.

Аналогічне дослідження за участю більше ніж 600 жінок в період менопаузи показало, що щоденний прийом добавки з кори магнолії протягом 12 тижнів полегшував безсоння, дратівливість і неспокій (32).

Інше дослідження, проведене на 180 жінках в період менопаузи, показало, що добавки, що містять кору магнолії, ізофлавони сої і лактобацили, більш ефективно знижують тяжкість і частоту припливів, ніж добавки, містять тільки ізофлавони сої (33).

Знову ж, зверніть увагу, що екстракт кори магнолії був не єдиною добавкою, використовуваної в цьому дослідженні.

Проте кора магнолії є безпечним засобом , яке може допомогти в лікуванні симптомів менопаузи.

Резюме:

Кора магнолії, мабуть, володіє багатьма потенційними корисними властивостями, включаючи протипухлинні властивості, поліпшення сну, лікування симптомів менопаузи, зняття стресу і тривоги і захист від окислювального стресу і запалення.

Як приймати кору магнолії

У традиційній китайській медицині кору магнолії часто збирають шляхом очищення або зрізання з дерева. Потім кора піддається процесу сушіння і кип’ятіння, перш ніж її наполягають для перорального прийому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Екстракт соснової кори: властивості, застосування, побічні ефекти

Сьогодні екстракт кори магнолії легко доступний в формі таблеток і капсул. Добавку можна знайти в багатьох онлайн і роздрібних магазинах.

В даний час немає офіційних рекомендацій з дозування кори магнолії.

Якщо ви вирішили приймати кору магнолії, уважно прочитайте інструкцію виробника, щоб дізнатися, скільки і як часто приймати.

Крім того, перш ніж приймати добавки з кори магнолії найкраще поговорити з лікарем, особливо якщо ви в даний час використовуєте інші добавки або ліки.

Резюме:

Екстракт кори магнолії широко доступний у вигляді таблеток. Якщо ви вирішили приймати добавки кори магнолії, слідуйте інструкціям виробника щодо того, скільки приймати і як часто.

Чи є у кори магнолії побічні ефекти?


В огляді 2018 року, присвяченому 44 статей про безпеку і токсичності містяться в корі магнолії з’єднань хонокіола і магнолола, встановлено, що ці речовини безпечні для споживання людиною (1).

в деяких дослідженнях концентровані екстракти кори магнолії приймалися протягом до 1 року без будь -або спостережень побічних ефектів (1).

Крім того, дослідження, проведені як в пробірках, так і в живих організмах, показали, що екстракт кори магнолії не володіє мутагенними або генотоксичними властивостями — це означає, що при прийомі кори магнолії ризик генетичних мутацій дуже низький (1).

Тому, поки кора магнолії використовується відповідально, схоже, не існує великої кількості ризиків, пов’язаних з її використанням.

Однією з під Зможний проблем є її здатність взаємодіяти з іншими добавками або ліками.

Наприклад, оскільки добавки з кори магнолії можуть сприяти сну у деяких людей, ймовірно, краще не приймати добавки в поєднанні з будь-яким іншим типом седативного засобу або снотворного.

Ось чому, перш ніж приймати кору магнолії окремо або в поєднанні з іншими добавками і ліками краще поговорити з вашим лікарем.

Резюме:

Кора магнолії вважається безпечною добавкою для споживання людиною. Ніяких побічних ефектів, пов’язаних з корою магнолії або містяться в ній сполуками, не спостерігалося.

Підіб’ємо підсумок

  • Кора магнолії — це потужна добавка, приготовлена ​​з кори, листя і квітів дерева магнолії лікарської.
  • Ця добавка протягом тисячоліть використовувалася в традиційній китайській медицині, і поточні дослідження підтвердили, що кора магнолії володіє багатьма потенційними корисними властивостями.
  • добавка може не тільки допомогти поліпшити сон , зняти стрес і занепокоєння, і полегшити симптоми менопаузи, але також може мати протираковими і антиоксидантними властивостями.
  • Екстракт кори магнолії можна знайти в більшості магазинів добавок.
  • Перед прийомом кори магнолії проконсультуйтеся з вашим лікарем, щоб обговорити правильні рівні доз і переконайтеся, що немає ризику потенційної взаємодії з будь-якими ліками, які ви приймаєте.

Читайте також

Кора білої верби: користь і шкода для здоров’я

elena elena

Чи можна їсти алое в сирому вигляді?

elena elena

9 Корисних властивостей і застосувань масла орегано

elena elena

9 Кращих добавок на кето-дієті

elena elena

Чи допомагає Оціллококцінум при грипі? об’єктивний огляд

elena elena

Клітковина: що це таке і для чого потрібна

elena elena

Скільки грам колагену потрібно приймати в день?

elena elena

Кардамон: корисні властивості та протипоказання

elena elena

Горець багатоквітковий (Фо-Ті): властивості, дозування, побічні ефекти

elena elena

Залишити коментар