Категорії: Дієти

Як запобігти судоми в ногах на кето-дієті?

Хоча ця дієта з високим вмістом жирів і низьким вмістом вуглеводів може допомогти схуднути і навіть допомогти в лікуванні певних захворювань, вона була пов’язана з низкою побічних ефектів, включаючи судоми в ногах.

Ця стаття пояснює, чому деякі люди можуть відчувати судоми в ногах на кето-дієті, і пропонує поради по лікуванню і запобіганню цього неприємного побічного ефекту.

src=»https://kedr.org.ua/wp-content/uploads/2021/06/1623920757_Kak-predotvratit-sudorogi-v-nogah-na-keto-diete.jpg» title=»Як запобігти судоми в ногах на кето-дієті?» alt=»Як запобігти судоми в ногах на кето-дієті?» width=»768″ height=»509″ />

Що викликає судоми в ногах на кето-дієті?

Судоми — це мимовільні локалізовані скорочення м’язів, які часто бувають хворобливими. Судоми в ногах зазвичай вражають литкові м’язи, хоча вони можуть виникати і в інших частинах вашої ноги (1).

Ці скорочення зазвичай відбуваються вночі і можуть тривати від кількох секунд до кількох хвилин. Більшість судом в ногах припиняються менш ніж за кілька хвилин (1).

Хоча їх точна причина не завжди ясна, безліч факторів, у тому числі вагітність, лікування, недостатнє кровопостачання і використання певних ліків, можуть збільшити ваш ризик .

Кето-дієта може зробити вас більш сприйнятливими до судом в ногах з кількох причин (2).

Дисбаланс електролітів

Потенційна причина судом у ногах — дисбаланс електролітів.

Електроліти — це мінерали, які необхідні для критичних функцій вашого організму, таких як клітинні комунікації. До них відносяться натрій, магній, хлорид, калій, кальцій, фосфати і бікарбонати (3).

Якщо ваші рівні виснажуються, ваші нервові клітини можуть стати більш чутливими. У свою чергу це призводить до тиску на нервові закінчення, що може викликати м’язові спазми (4).

При адаптації до кето-дієті ваш організм може втрачати більше електролітів в результаті сечовипускання у відповідь на зниження рівня цукру в крові і гормону інсуліну (5).

Ця втрата, як правило, найбільша протягом перших 1-4 днів переходу на кето, тому м’язові спазми, пов’язані з електролітним дисбалансом, можуть бути більш виражені в цей період ( 5).

Дегидратация

Люди, що переходять на кето-дієту, частіше мочаться через таких факторів, як зниження рівня інсуліну і збільшення виведення натрію. У свою чергу, підвищене сечовипускання може призвести до зневоднення — ще однією потенційною причини судом у ногах (1, 5).

Зневоднення є одним з найбільш поширених побічних ефектів кето-дієти і, отже, може збільшити ризик виникнення судом в ногах (6, 7, 8).

Проте, дані неоднозначні і необхідні додаткові дослідження (9).

Інші потенційні причини

кілька інших факторів можуть також викликати судоми в ногах.

Наприклад, деякі ліки, такі як діуретики, ліки від астми і статини, пов’язані з підвищеним ризиком виникнення цього хворобливого стану (10).

Крім того, сидячий спосіб життя, похилий вік, надлишкова фізична активність і такі захворювання, як печінкова і ниркова недостатність, пов’язані з судомами в ногах (11, 12).

Резюме:

через зневоднення та дисбалансу електролітів люди на кето-дієті можуть відчувати судоми в ніг ах. Іншими причинами судом в ногах є сидячий спосіб життя і певні ліки.

Як лікувати і запобігати судоми в ногах на кето-дієті

Крім судом в ногах, ви також можете відчувати і інші симптоми, включаючи головний біль, запори і втома — все разом відомі як кето-грип.

Ці симптоми також можуть бути викликані або посилені сольовим дисбалансом електролітів, що робить профілактику ще більш важливою.

Рекомендації

Кращий спосіб запобігти і лікувати судоми в ногах на кето-дієті — переконатися, що ви їсте багаті поживними речовинами продукти, при необхідності приймаєте добавки і досить п’єте. Ось кілька порад:

  • Їжте продукти, багаті калієм . Авокадо, мангольд, шпинат, цибуля, помідори, бадилля буряка і гриби — це відповідні для кето-дієти багаті калієм продукти, які можуть допомогти збалансувати рівень електролітів (13).
  • Їжте продукти, багаті магнієм . Насіння гарбуза, бразильські горіхи, кешью, капуста, рукола, брокколі і устриці містять мало вуглеводів і багаті магнієм (14).
  • Подумайте про прийом добавок з електролітами . Прийом магнію, калію або мінеральних добавок може бути гарною ідеєю для тих, хто переходить на кето-дієту (див. 9 Кращих добавок на кето-дієті) (15).
  • Споживайте досить солі . Щоб зменшити ймовірність електролітного дисбалансу, соліть їжу і спробуйте підсолювати кістковий бульйон.
  • Пийте багато води . Правильне зволоження організму може знизити ризик виникнення судом у ногах і інших побічних ефектів на кето-дієті, таких як головні болі і запори. Блідо-жовта сеча — це ознака того, що ви правильно гідратованих (16, 17, 18, 19).
  • Скоротіть споживання або уникайте алкоголю . Алкоголь має сечогінну дію і може погіршити зневоднення. Деякі дослідження показують, що вживання алкоголю може бути пов’язано з судомами в ногах (20, 21).
  • Легка фізична активність . Спробуйте спочатку побільше ходити, розтягуватися і займатися йогою, перш ніж адаптуватися до кето. Уникайте інтенсивних вправ протягом перших кількох днів, щоб зменшити ймовірність судом в ногах (22).

Якщо у вас постійні або сильні судоми в ногах, щоб переконатися, що у вас немає симптомів більш серйозного захворювання вам слід звернутися до лікаря.

Резюме:

Вживання достатньої кількості води, споживання великої кількості електролітів і легка фізична активність можуть знизити ймовірність виникнення судом в ногах на кето-дієті.

Підіб’ємо підсумок

  • Починаючи кето-дієту, яка передбачає споживання дуже малої кількості вуглеводів і великої кількості жирів, ви можете почати відчувати неприємні симптоми, включаючи судоми в ногах.
  • Проте внесення декількох простих змін в свій раціон і спосіб життя, таких як правильна гідратація, вживання великої кількості багатих електролітами продуктів, і легка фізична активність, можуть допомогти в лікуванні і запобігли ії судом в ногах, пов’язаних з кето-дієтою.
  • Якщо у вас виникають судоми в ногах, спробуйте дотримуватися перерахованих вище рекомендацій, але не забувайте відвідувати лікаря, якщо ваші судоми носять постійний або екстремальний характер.

Останні статті

Чи варто їсти банан після тренування?

Вони зручні, легко засвоюються і містять комбінацію поживних речовин, які, як вважається, сприяють більш швидкому…

10 месяцев тому назад

Гормони і клімакс. гормональна терапія

22.08.2018 Гормони і клімакс. Гормональна терапія Гормони при клімаксі сприяють зменшенню вираженості неприємних симптомів і…

10 месяцев тому назад

Причини зниженого тестостерону у чоловіків

21.08.2018 Причини зниженого тестостерону у чоловіків Тестостерон - це основний чоловічий статевий гормон. Він виробляється…

10 месяцев тому назад

У яких продуктах міститься резистентний крохмаль?

Деякі види крохмалю стійкі (резистентні) до перетравлювання, звідси і термін "резистентний крохмаль». Однак лише деякі…

10 месяцев тому назад

Миш’як у вині: чи слід вам турбуватися?

На жаль, деякі сорти вина можуть містити небезпечний рівень цього хімічного елемента. Частково це пов'язано…

10 месяцев тому назад

Чи корисні бананові чіпси для організму?

Хоча самі банани багаті поживними речовинами, ви можете задатися питанням, чи можна те ж саме…

10 месяцев тому назад