Категорії: Дієти

Чи допомагає дієта Файнгольда при СДУГ?

Незважаючи на безліч історій успіху, ця дієта піддалася широкій критиці з боку медичної спільноти за відсутність наукових доказів, строгих правил і небезпек. Таким чином, ви можете задатися питанням, чи ефективна вона і чи варто спробувати її для вас або вашої дитини.

В цій статті розповідається все, що вам потрібно знати про дієту Файнгольда, включаючи її ефективність, недоліки і рекомендовані продукти.

src=»https://kedr.org.ua/wp-content/uploads/2021/06/1623920607_Pomogaet-li-dieta-Faiyngol-da-pri-SDVG.jpg» title=»Чи допомагає дієта Файнгольда при СДУГ?» alt=»Чи допомагає дієта Файнгольда при СДУГ?» width=»768″ height=»509″ />

Що таке дієта Файнгольда?

дієта Файнгольда була створена доктором Бенджаміном Файнгольдом, каліфорнійським педіатром і алергологом.

Спочатку він розробив режим харчування для своїх маленьких пацієнтів з симптомами алергії, такими як кропив’янка, астма і екзема. Помітивши поліпшення в поведінці, він почав використовувати дієту для допомоги дітям з СДУГ, аутизмом, дислексією та іншими поведінковими проблемами.

Дієта виключає штучні барвники, підсолоджувачі, речовини, відомі як саліцилати, і три консерванту — бутилгідроксіанізол (Е320 ), бутилгідрокситолуол (E321) і трет-бутілгідрохінон (E319).

Файнгольд вважав, що відмова від цих інгредієнтів, а також деяких продуктів харчування покращує увагу і поведінку.

Саліцилати природним чином містяться в харчових продуктах і містяться в аспирине. Файнгольд вважав, що люди, які страждають алергією або чутливістю до аспірину, також можуть мати непереносимість які містять саліцилову кислоту продуктів.

Хоча чутливість до саліцилатів дійсно існує, немає доказів того, що існує міцний зв’язок між цією чутливістю і поведінковими проблемами.

Незважаючи на непідтверджені повідомлення деяких прихильників, доказів того, що ця дієта покращує поведінкові проблеми у дітей з СДУГ або іншими захворюваннями, недостатньо. Більш того, ніякі дослідження не пов’язують будь-які інгредієнти або продукти з погіршенням поведінки.

Резюме:

Дієта Файнгольда спрямована на поліпшення поведінкових проблем у дітей за рахунок відмови від харчових консервантів, барвників, підсолоджувачів і продуктів, які містять саліцилову кислоту.

Як дотримуватися дієти

Щоб дотримуватися дієти, ваша дитина буде їсти тільки з суворого списку дозволених продуктів, повністю уникаючи інших. Після закінчення встановленого періоду ви можете поступово повертати певні продукти, щоб побачити, чи повернуться симптоми вашої дитини.

Є два основних етапи дієти:

  1. Видалення потенційних тригерів . Уникайте всіх продуктів, які можуть викликати проблеми з поведінкою, включаючи штучні ароматизатори, барвники, консерванти, підсолоджувачі та продукти, що містять саліцилати.
  2. Тест на саліцилати . Після виключення цих продуктів та інгредієнтів на якийсь час спробуйте знову включити саліцилатів раціон. Якщо поведінкові проблеми повторюються, поверніться до першої фази.

Хоча конкретні терміни не вказані, Файнгольд заявив, що ваша дитина повинна побачити результати через 1-6 тижнів.

У той час як деякі люди можуть поступово повертати продукти та інгредієнти, що містять саліцилати, іншим може знадобитися залишатися на першому етапі на невизначений термін. Штучні фарбники, ароматизатори, консерванти та підсолоджувачі повністю заборонені і ніколи не повертаються.

Файнгольд рекомендував готувати всі страви в домашніх умовах, щоб дитина випадково не з’їв той заборонені інгредієнти. Він стверджував, що етикетки на продуктах харчування часто невірні або вводять в оману, і їм не можна довіряти.

Незважаючи на ці заяви, етикетки на харчових продуктах суворо регулюються і контролюються на предмет точності (1).

Крім того, майте на увазі, що більшість умов дієти призначені для виконання все життя. Навмисне обмеження споживання поживних речовин вашою дитиною викликає безліч етичних і медичних проблем, і його ніколи не слід робити без попередньої консультації з фахівцем в галузі охорони здоров’я.

Резюме:

Дієта Файнгольда виключає з раціону вашої дитини численні продукти і добавки. Після закінчення встановленого періоду ви можете повторно ввести в раціон містять саліцилати продукти, щоб визначити, чи впливають вони на поведінку.

Речовини і продукти, яких слід уникати

Дієта Файнгольда виключає великий список продуктів і речовин, по крайней мере, тимчасово.

Речовини, яких слід уникати

  • ліки, що містять саліцилати (аспірин)
  • консерванти, в тому числі:
    • бутилгідроксіанізол (Е320)
    • бутилгідрокситолуол (E321)
    • трет-бутілгідрохінон (E319)
  • все штучні барвники, такі як:
    • синій 1 (E133)
    • синій 2 (E132)
    • зелений S (E142)
    • помаранчевий B
    • цитрусовий червоний 2 (E121)
    • еритрозин (E127)
    • червоний чарівний АС (E129)
    • тартразин (E102)
    • жовтий «сонячний захід» (E110)
  • штучні ароматизатори, такі як:
    • ваніль
    • м’ята перцева (включаючи зубну пасту зі смаком м’яти і рідина для полоскання рота)
    • полуниця, малина
  • штучні підсолоджувачі, такі як:
    • аспартам
    • сукралоза
    • сахарин
    • ацесульфам-К
  • синтетичні пестициди
  • духи і запашні речовини

продукти, яких слід уникати

Наступні продукти з високим вмістом саліцилатів повинні бути виключені на першому етапі дієти:

  • Фрукти : яблука, яблучне пюре (забарвлене або штучно підсолоджене), аб рікос, ягоди, вишня, черешня, смородина, виноград, нектарини, апельсини, персики, сливи, чорнослив, родзинки, мандарини і помідори.
  • Овочі : паростки люцерни, броколі, цикорій , огірки, баклажани, ендивій, окра, перець, солоні огірки, редис, гарбуз, батат, шпинат, крес-салат і кабачки.
  • Горіхи і насіння : мигдаль, каштани і інші горіхи і насіння.
  • Зернові : сухі сніданки (за винятком тих, які не містять консервантів і барвників) і оброблені крекери.
  • Приправи : запашний перець, насіння анісу, кайенский перець, кориця, гвоздика, карі, тмин, кріп, імбир, гірчиця, орегано, перець, розмарин, естрагон, чебрець і куркума.
  • напої : кава, чай, дієтичні газовані напої і фруктові соки.
  • Інші продукти : джеми, желе, м’ятний ароматизатор, жувальна гумка і будь-які продукти з харчовими барвниками або добавками.

Крім тог о, може знадобитися виключити продукти, що містять глютен або молочний білок казеїн, хоча, перш ніж видаляти будь-яку з’єднання з раціону вашої дитини Файнгольд рекомендував відвідати алерголога.

Резюме:

Ви повинні виключити з раціону вашої дитини будь-які продукти, що містять штучні барвники, ароматизатори, консерванти, підсолоджувачі або саліцилати.

Речовини і продукти, які слід їсти

Крім заборонених продуктів, в дієті дозволені всі продукти.

Хоча Файнгольд пропонував обмежити споживання цукру, він не бачив причин повністю уникати його. Допускаються стевія і цукрові спирти, такі як ксиліт і сорбіт.

Стевія — це натуральний підсолоджувач рослинного походження. Тим часом, цукрові спирти мають хімічну структуру, аналогічну такої як цукру, так і спирту. Незважаючи на назву, вони не містять етанолу — сполуки, що викликає інтоксикацію.

В раціоні використовуються свіжі цільні продукти з низьким вмістом саліцилатів, такі як:

  • Фрукти : банани, диня, фініки, грейпфрут, ківі, лимони, манго, папайя, груші, ананас і кавун.
  • Овочі : паростки квасолі, буряк, брюссельська капуста, капуста, морква, цвітна капуста, селера, кучерява капуста, салат-латук, гриби, цибуля, горох, картопля і солодка кукурудза.
  • Джерела білка : квасоля і сочевиця.

Резюме:

Вітаються фрукти і овочі з низьким вмістом саліцилатів, а все незаборонені продукти технічно дозволені. До них відносяться продукти, що містять цукор, цукрові спирти і стевію.

Чи ефективна дієта Файнгольда?


Незважаючи на безліч особистих історій успіху, більшість досліджень 1980-х і 1990-х років не змогли продемонструвати ефективність дієти Файнгольда (2, 3, 4, 5).

в результаті протягом останніх декількох десятиліть дієті приділялося мало фінансування і досліджень. Проте деякі вчені розкритикували структуру цих старіших досліджень і закликали до додаткових досліджень (6).

Дослідження харчових добавок

Більшість сучасних досліджень дієти і гіперактивності включає вивчення впливу штучних харчових добавок і барвників. Хоча натуральні харчові барвники існують, більшість з них виготовляються штучно через їх чудовою консистенції, яскравості і вартості (7).

В недавніх оглядах було виявлено мало доказів того, що саліцилати або штучні харчові добавки викликають або погіршують гіперактивність, СДУГ або аутизм у дітей або дорослих (8, 9, 10).

Хоча деякі поліпшення в поведінці можуть спостерігатися у невеликої підгрупи дітей з харчовою чутливістю, дієта Файнгольда не повинна замінювати лікування, що проводиться вашим лікарем (8, 9, 11).

Вчені закликають до додаткових досліджень

Багато вчених закликають до додаткових досліджень харчових добавок і поведінки через великої кількості методологічних недоліків або невідповідностей в наявних дослідженнях (7, 8, 9, 11).

Наприклад, в деяких дослідженнях вивчалися поведінкові проблеми у маленьких дітей, в той час як в інших вивчалися підлітки .

Крім того, оскільки існує більше 3000 натуральних і штучних харчових добавок, важко вивчити зв’язок кожної з них з гіперактивністю. Крім того, багато досліджень спиралися на звіти батьків, що може привести до упередженості і / або неточностей (1, 7).

Нарешті, гіперактивність, аутизм та інші поведінкові розлади є складними і дуже індивідуальними, а це означає , що, то, що може погіршити симптоми у однієї людини, може не погіршитися в іншого. Тому важливо ставитися до кожної людини індивідуально (12, 13).

Безпека харчових добавок

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA ) вважає харчові добавки та барвники безпечними для вживання на основі наявних наукових даних. Дозволені лише дев’ять штучних харчових барвників, і жоден з них не був безпосередньо пов’язаний з гіперактивністю або поведінковими розладами (14).

Для дітей з підозрою на чутливість тест на усунення, що проводиться навченим фахівцем в області охорони здоров’я, наприклад дипломованим дієтологом, може перевірити цю чутливість, забезпечуючи при цьому повноцінне харчування (8, 9, 10).

Хоча штучні добавки і харчові барвники не пов’язані з гіперактивністю у дітей, батькам все ж слід зосередитися на забезпеченні збалансованої дієти , що складається з цільних продуктів з мінімальною обробкою.

Резюме:

Немає доказів того, що дієта Файнгольда запобігає, лікує або повністю зцілює СДУГ або інші поведінкові проблеми у дітей або дорослих. Проте дітям з чутливістю до певних харчових добавок краще уникати їх.

Можливі недоліки дієти Файнгольда

Крім відсутності доказів, що підтверджують ефективність дієти Файнгольда, у неї є багато недоліків.

Дуже обмежувальна

Дієта Файнгольда обмежує вживання багатьох корисних для здоров’я продуктів, включаючи певні горіхи, фрукти і овочі. Вона також забороняє будь-які продукти, що містять синтетичні добавки або барвники.

Такі обмеження можуть не тільки ускладнити покупку продуктів, особливо для батьків, які планують сімейне харчування, але і демонізувати продукти харчування, починаючи з раннього віку, що може сприяти негативному ставленню до їжі в більш пізньому віці (15, 16, 17).

Більшість медичних працівників згодні з тим, що дітям не слід дотримуватися обмежувальної дієти, за винятком рідкісних випадків, пов’язаних з такими захворюваннями, як фенілкетонурія , целіакія, харчова алергія або епілепсія, і тільки під наглядом лікаря (15, 16, 17).

Важко слідувати

Більшість оброблених харчових продуктів містять добавки для запобігання псуванню, поліпшення смаку або зовнішнього вигляду, і підтримки якості. Дієта Файнгольда не допускає жодного з цих продуктів, навіть в якості рідкісного частування.

Крім того, батьки повинні готувати безліч страв з нуля, щоб діти випадково не з’їли заборонений інгредієнт. Таким чином, це може виснажити фінансові ресурси і збільшити час приготування їжі, особливо якщо іншим членам сім’ї потрібно інше харчування (18).

Нарешті, дієта може посилити неспокій про їжу, особливо в ресторанах, школах або на святкуваннях , таких як дні народження, оскільки на таких заходах, як правило, дуже мало їжі, яку можна вашій дитині (18).

Може привести до дефіциту поживних речовин

Дієта Файнгольда забороняє багато здорові продукти, такі як певні фрукти, овочі, горіхи, насіння і пластівці для сніданку, що може привести до дефіциту поживних речовин.

Хоча ваша дитина може отримати достатню кількість поживних речовин з раціону при ретельному плануванні, батькам може бути складно приготувати їжу, яка відповідає обмеженням дієти, забезпечує достатню кількість поживних речовин і приносить задоволення.

Якщо ваша дитина вибагливий у їжі, що частіше зустрічається у дітей з гіп ерактівностью, це створює додатковий ризик дефіциту поживних речовин. Це пов’язано з тим, що ваша дитина може віддавати перевагу тільки комерційним продуктам, які не дозволені в раціоні (19, 20).

Резюме:

Дієта Файнгольда дуже сувора, і їй важко слідувати. Таким чином, вона може привести до дефіциту поживних речовин і неспокою про їжу, що особливо небезпечно для дітей.

Підіб’ємо підсумок

  • Немає даних, що свідчать про те, що дієта Файнгольда запобігає або лікує СДУГ, аутизм або інші поведінкові розлади у дітей або дорослих. Крім того, вона занадто обмежувальна, вимагає багато часу і може привести до дефіциту поживних речовин.
  • Проте, після виключення певних харчових добавок з їх раціону у невеликого відсотка дітей з гіперактивністю можуть спостерігатися поліпшення в поведінці.
  • Якщо ви підозрюєте, що у вашої дитини чутливість до добавкам або іншим продуктам харчування, тісно співпрацюйте з фахівцем в області охорони здоров’я, який зможе безпечно провести вас через тест на виключення.
  • Однак ні в жодному разі не можна замінювати лікування дієтою.

Останні статті

Чи варто їсти банан після тренування?

Вони зручні, легко засвоюються і містять комбінацію поживних речовин, які, як вважається, сприяють більш швидкому…

10 месяцев тому назад

Гормони і клімакс. гормональна терапія

22.08.2018 Гормони і клімакс. Гормональна терапія Гормони при клімаксі сприяють зменшенню вираженості неприємних симптомів і…

10 месяцев тому назад

Причини зниженого тестостерону у чоловіків

21.08.2018 Причини зниженого тестостерону у чоловіків Тестостерон - це основний чоловічий статевий гормон. Він виробляється…

10 месяцев тому назад

У яких продуктах міститься резистентний крохмаль?

Деякі види крохмалю стійкі (резистентні) до перетравлювання, звідси і термін "резистентний крохмаль». Однак лише деякі…

10 месяцев тому назад

Миш’як у вині: чи слід вам турбуватися?

На жаль, деякі сорти вина можуть містити небезпечний рівень цього хімічного елемента. Частково це пов'язано…

10 месяцев тому назад

Чи корисні бананові чіпси для організму?

Хоча самі банани багаті поживними речовинами, ви можете задатися питанням, чи можна те ж саме…

10 месяцев тому назад