08.08.2018
Гормональне безпліддя — це неможливість зачати дитину через неправильну вироблення гормонів, що відповідають за реалізацію репродуктивної функції. У жінок цей стан пов’язаний з ановуляцією, у чоловіків часто йде разом з еректильною дисфункцією .
Не виключена поєднана форма безпліддя, коли порушення виявляються у обох партнерів. Своєчасне виявлення і корекція гормональних відхилень істотно підвищує шанси на зачаття дитини в такій парі.
Фолликулостимулирующий гормон (ФСГ) У жінок: стимулює розвиток фолікулів , впливає на синтез естрадіолу і тестостерону.
У чоловіків: підсилює вироблення тестостерону, впливати на дозрівання сперматозоїдів і потенцію Лютеинизирующий гормон (ЛГ) У жінок: запускає овуляцію, ініціює утворення жовтого тіла і продукування прогестерону, сприяє виробленню естрадіолу і андрогенів.
У чоловіків: впливає на синтез тестостерону і сперматогенез пролактину жінок: знижує рівень естрогену, перешкоджає овуляції, забезпечує вироблення молока в молочних залозах.
У чоловіків: зменшує синтез тестостерону естрадіолу жінок: регулює менструальний цикл і наступ овуляції, надає фемінізірующее вплив на організм.
У чоловіків: впливає на обмін речовин прогестерону жінок: готує матку до імплантації, впливає на запуск менструації. Під час вагітності забезпечує виношування плоду: знижує тонус матки, гальмує імунну реакцію.
У чоловіків: впливає на обмін речовин
тестостерону жінок: впливає на синтез естрогенів.
У чоловіків: регулює сперматогенез і впливає на статеву поведінку ДГЕАСВліяет на вироблення естрогену і андрогенів Антимюллерів гормон (АМГ) Маркер овариального резерву у жінок і якості сперми у чоловіків Гормони щитовидної залози (ТТГ, T4, T3) Впливають на функціонування статевих залоз і вироблення гормонів
Гормональне безпліддя пов’язане з недостатньою або надмірною виробленням певних гормонів, які впливають на функціонування статевих залоз.
Причини жіночого безпліддя
Недостатність гіпоталамо-гіпофізарної системи:
Недостатність яєчників:
Поразка інших органів:
Причини чоловічого безпліддя
Ключові фактори:
Безпосереднім вражаючим чинником у чоловіків і жінок може бути одне з наступних станів:
Провідною ознакою гормонального безпліддя у жінок є ановуляція . Фолікули НЕ дозрівають в яєчниках, овуляція не трапляється, зачаття дитини стає неможливим. При хронічній ановуляції безпліддя часто є змішаним і пов’язано не тільки з гормональними порушеннями, а й іншими факторами.
Дисбаланс гормонів веде до патології тонусу маткових труб, впливає на стан ендометрію і слизу і створює додаткові перешкоди для зачаття дитини .
Гормональне безпліддя у чоловіків нерідко поєднується зі зміною статевої поведінки, знижуючи лібідо і еректильною дисфункцією . Не виключено суміщення з іншими формами безпліддя.
І у чоловіків, і у жінок можливо безсимптомний перебіг патології. Єдиною скаргою в цьому випадку стає неможливість зачати дитину за рік і більше регулярного статевого життя без використання засобів контрацепції.
Багато форм гормонального безпліддя поєднуються з порушенням розвитку статевих органів і вторинних статевих ознак. Уточнити діагноз допомагає загальні дослідження, спеціальний огляд гінеколога / андролога і УЗД.
Для виявлення причини патології визначають гормональний профіль:
Правила здачі гормону у жінок:
Чоловіки здають аналізи в будь-який зручний день.
Діагностика гормонального безпліддя проводиться одночасно з пошуком інших причин такого стану . Нерідко виявляються поєднані форми безпліддя і у чоловіків, і у жінок.
Терапія включає кілька етапів:
У жінок головною метою терапії є відновлення менструального циклу і овуляції . Призначаються гормональні засоби на основі естрогенів і гестагенів курсом на кілька місяців. Далі проводиться контроль дозрівання фолікулів.
При відсутності ефекту показана медикаментозна стимуляція овуляції. Якщо протягом року досягти зачаття дитини не вдається, проводиться діагностична лапароскопія. Найчастіше безпліддя обумовлено поєднанням ендокринних і трубно-перитонеальних факторів. Можливе проведення ЕКЗ.
У чоловіків основною метою терапії є відновлення нормального сперматогенезу . Призначаються гормональні препарати з урахуванням виявленої причини безпліддя і рівня власних гормонів. За свідченнями проводиться хірургічна корекція. Якщо безпліддя не піддається терапії, показано ЕКО + ІКСІ або ЕКЗ зі спермою донора.
Вони зручні, легко засвоюються і містять комбінацію поживних речовин, які, як вважається, сприяють більш швидкому…
22.08.2018 Гормони і клімакс. Гормональна терапія Гормони при клімаксі сприяють зменшенню вираженості неприємних симптомів і…
21.08.2018 Причини зниженого тестостерону у чоловіків Тестостерон - це основний чоловічий статевий гормон. Він виробляється…
Деякі види крохмалю стійкі (резистентні) до перетравлювання, звідси і термін "резистентний крохмаль». Однак лише деякі…
На жаль, деякі сорти вина можуть містити небезпечний рівень цього хімічного елемента. Частково це пов'язано…
Хоча самі банани багаті поживними речовинами, ви можете задатися питанням, чи можна те ж саме…