Категорії: Медицина

Причини зниженого тестостерону у чоловіків

21.08.2018

Причини зниженого тестостерону у чоловіків

Тестостерон — це основний чоловічий статевий гормон. Він виробляється переважно в яєчках, клітинами Лейдіга. У невеликій кількості — в корі надниркових залоз.

  • 1 Причини зниження тестостерону у чоловіків
  • 2 Симптоми низького тестостерону
  • 3 Методи лікування

Тестостерон впливає на розвиток чоловічих статевих органів, регулює сперматогенез і статеву поведінку, а також бере участь в деяких ланках обміну речовин. Низький тестостерон у чоловіків веде до зниження лібідо, еректильної дисфункції, психічних розладів.

Причини зниження тестостерону у чоловіків

Виділяють кілька станів, що впливають на вироблення тестостерону у чоловіків. Можливі причини та фактори ризику представлені в таблиці.

Причини зниження тестостерону Додаткова інформація

ВозрастПік концентрації вільного тестостерону — 17-21 рік, загального тестостерону — 35-45 років. Рівень гормону знижується з віком і може опускатися нижче нормальних величин Шкідливі прівичкіДлітельное куріння сприяє зниженню рівня тестостерону. Прийом алкоголю веде до зменшення продукції гормону СтрессДлітельний стрес веде до підвищення синтезу кортизолу і зниження рівня тестостерону ПітаніеНехватка селену, магнію і цинку веде до нестачі елементів для вироблення тестостерону Невідповідна фізична актівностьНізкая або надмірна фізична активність порушує синтез тестостерону Патологія яєчок і надпочечніковПораженіе гонад і надниркових залоз порушує вироблення тестостерону і веде до зниження його концентрації в крові Патологія гіпофіза і гіпоталамусаІзбиток пролактину, ФСГ і ЛГ призводить до зниження тестостерону Метаболічні нарушеніяІзбиточная маса тіла і ожиріння ведуть до зменшення вироблення тестостерону, посилюється синтез естрогенів Прийом лікарських препаратовПоніжают тестостерон деякі гормональні засоби, протигрибкові, протиепілептичні препарати, стероїди, статини та ін. Високий ГСПГ (Глобулін Зв’язуючий Статеві Гормони) При високому ГСПГ, наприклад через патологію щитовидної залози, своб одний тестостерон буде низький навіть при нормальному рівні загального гормону. Симптоматика, як при нестачі тестостерону.

Симптоми низького тестостерону

Ознаки низького тестостерону у чоловіків:

  • Відсутність або зниження лібідо. Тестостерон відіграє ключову роль у визначенні статевої поведінки і сексуального потягу.
  • Еректильна дисфункція. При низькому рівні тестостерону виникають труднощі з досягненням ерекції і оргазму під час сексу. Зменшується частота спонтанних ранкових ерекцій.
  • Зменшення обсягу сперми. Брак тестостерону веде до гальмування сперматогенезу.
  • Безпричинна втому. Чоловіки з низькою концентрацією тестостерону частіше скаржаться на занепад сил і відсутність мотивації до будь-якої діяльності.
  • Втрата м’язової маси. Сила м’язів при цьому не страждає.
  • Остеопороз. Зниження частки кісткової тканини підвищує схильність до переломів.
  • Збільшення частки жирової тканини. Відзначається розвиток гінекомастії — збільшення грудних залоз. Цей феномен пояснюється надмірною виробленням естрогену на тлі зниження тестостерону.
  • Метаболічні порушення. Низький рівень тестостерону пов’язаний з розвитком ожиріння і цукрового діабету.
  • Порушення сну. Чоловіки з низьким рівнем тестостерону частіше скаржаться на безсоння.
  • Зміна настрою. Зниження тестостерону веде дратівливості і депресії.

На тлі нестачі тестостерону розвивається еректильна дисфункція , яка пов’язана з недостатнім кровопостачанням статевого члена. Порушення припливу артеріальної і відтоку венозної крові свідчить про початок патології судин. При цьому судини, що живлять статевий член, мають менший просвіт, ніж коронарні артерії, що живлять серце. Вони швидше реагують на виникає патологію.

Еректильна дисфункція є лише першим симптомом судинних порушень. Якщо попередити прогресування хвороби, можна не тільки повернути чоловікові повноцінне статеве життя, але і уникнути розвитку серцевої патології (в тому числі інфаркту міокарда).

Симптоми зниження тестостерону неспецифічні і зустрічаються при інших станах. Достовірно підтвердити падіння рівня гормону можна тільки за допомогою аналізу крові.

Додаткова лабораторна оцінка статусу до визначення загального тестостерону призначається спільно з вимірюванням концентрації ГЗСГ (патологія щитовидної залози, ожиріння, цироз, захворювання печінки, вікові зміни)

Норма тестостерону у чоловіків 18-55 років:
  • Вільний тестостерон — 1-28 пг / мл.
  • Загальний тестостерон — 9-42 нмоль / л.

Методи лікування

Немедикаментозні методи підвищення тестостерону у чоловіків:

  • Нормалізація сну. Відновлення організму відбувається в фазі глибокого сну. Поверхневий і переривчастий сон перешкоджає адекватній роботі внутрішніх органів і вироблення статевих гормонів. Рекомендується спати 7-8 годин на добу. Критерієм нормальної тривалості нічного сну є гарне самопочуття після пробудження.
  • Раціональне харчування. Виробленню тестостерону сприяють продукти, багаті цинком, селеном і магнієм. Їжа повинна бути збалансованою за основними поживними речовинами.
  • Прийом вітамінів. Г ормональний фон стабілізують вітаміни B, C, D, E . На користь піде прийом омега 3 і омега 6 жирних кислот.
  • Питний режим. Рекомендується пити не менше 1,5 літрів води на добу. При інтенсивному фізичному навантаженні обсяг рідини збільшується.
  • Відмова від шкідливих звичок. Рекомендується кинути палити. Слід зменшити частку спиртних напоїв або припинити прийом алкоголю. Виключається прийом наркотиків.
  • Нормалізація ваги. Зменшення частки жирової тканини веде до зниження частки естрогенів і підвищенню рівня тестостерону.
  • Фізична активність. Підвищують тестостерон тренування в тренажерному залі, в тому числі вправи з обтяженням. Тренування повинні бути регулярними. На користь також піде ходьба і спринтерський біг. Важливо уникати перевантаження — фізичне виснаження негативно позначається на гормональному балансі організму.
  • Сексуальна активність. Флірт і інтимна близькість ведуть до підвищення тестостерону.
  • Обмеження стресових ситуацій. При тривалому або повторюваному стресі посилюється вироблення кортизолу, що веде до зниження тестостерону. Гарний настрій сприяє посиленню вироблення тестостерону.
  • Сонячні ванни. Знаходження під сонцем збільшує синтез вітаміну D і сприяє підвищенню рівня тестостерону.
  • Загартовування. Обливання водою веде до короткочасного зростання тестостерону і сприятливо позначається на функціонуванні організму.

Медикаментозна терапія передбачає прийом гормональних засобів, здатних компенсувати нестачу тестостерону . Використовуються ін’єкційні, пероральні і трансдермальні форми препаратів. Дозування і тривалість прийому визначаються перебігом патології.

Замісна гормональна терапія призначається тільки лікарем-андрологів після повного обстеження і встановлення точного діагнозу. Безконтрольний прийом гормональних препаратів загрожує порушенням вироблення власного тестостерону і розвитком небезпечних ускладнень.

Останні статті

Чи варто їсти банан після тренування?

Вони зручні, легко засвоюються і містять комбінацію поживних речовин, які, як вважається, сприяють більш швидкому…

10 месяцев тому назад

Гормони і клімакс. гормональна терапія

22.08.2018 Гормони і клімакс. Гормональна терапія Гормони при клімаксі сприяють зменшенню вираженості неприємних симптомів і…

10 месяцев тому назад

У яких продуктах міститься резистентний крохмаль?

Деякі види крохмалю стійкі (резистентні) до перетравлювання, звідси і термін "резистентний крохмаль». Однак лише деякі…

10 месяцев тому назад

Миш’як у вині: чи слід вам турбуватися?

На жаль, деякі сорти вина можуть містити небезпечний рівень цього хімічного елемента. Частково це пов'язано…

10 месяцев тому назад

Чи корисні бананові чіпси для організму?

Хоча самі банани багаті поживними речовинами, ви можете задатися питанням, чи можна те ж саме…

10 месяцев тому назад

Чим можна замініті кукурудзяний крохмаль в рецептах?

ВІН є чистимо порошком Крохмаль, Який вітягується з кукурудзяну зерен Шляхом відалення всех зовнішніх вісівок…

10 месяцев тому назад