Вона містить безліч з’єднань, які, як вважається, мають протизапальну дію, в тому числі саліцилати та дубильні речовини (1).
В цій статті представлений огляд можливих лікувальних властивостей таволги вязолистной, протипоказання до застосування, і рецепт приготування чаю з таволги.
Що таке таволга вязолистная?
таволга вязолистная (лат. Filipendula ulmaria ), також відома як комірник вязолістний і таволожнік — це квітуча рослина, що виростає в Європі і деяких частинах Азії. Вона широко поширена в Англії і Ірландії, але також зустрічається в Північній Америці (2).
Виростає у вологих і заболочених місцях і на берегах річок. Вона має білі грона квітів, які мають приємний солодкий аромат і використовуються в якості лікарських засобів, таких як чай і екстракти.
У народній медицині вона використовується для лікування печії, виразки шлунка, застуди, болю в суглобах, артриту і подагри. Її також призначають як сечогінний засіб для збільшення діурезу у людей з інфекціями нирок або сечового міхура (1).
Крім того, пилок квітки історично використовувалася для ароматизації медовухи і до сих пір додається в деякі різновиди напою (3 ).
Висновок:
Таволга вязолистная — це рослина з білими запашними квітами, яке використовується в формі чаю і екстрактів. Історично вона використовувалася як сечогінний засіб і для лікування запальних станів, включаючи біль у суглобах і подагру.
Живильні речовини і сполуки
Таволга вязолистная містить рослинні сполуки, які можуть надавати благотворний вплив на ваш організм.
Рослина містить дві відомі групи рослинних сполук: дубильні речовини, зокрема типи еллагітаннінов, відомих як ругозіни, і флавоноїди, включаючи кемпферол і кверцетин (4, 5, 6).
Ці сполуки, а також інші, що містяться в таволги вязолистной, можуть діяти як антиоксиданти. Антиоксиданти борються з ушкодженням клітин і тканин, викликаним реактивними молекулами, званими вільними радикалами, які можуть сприяти розвитку захворювань (6).
Крім того, ці сполуки можуть надавати протизапальну дію (7).
Таволга вязолистная також містить невелику кількість саліцилової кислоти, активного компонента аспірину, який зменшує біль і запалення в організмі (1, 8).
Резюме:
Таволга вязолистная містить сполуки, які можуть володіти корисними властивостями, включаючи флавоноїди, еллагітанніни і саліцилову кислоту. Ці сполуки, серед іншого, можуть надавати антиоксидантну та протизапальну дію.
Можливі лікувальні властивості
Таволга вязолистная використовувалася в медицині протягом століть, але наукові дані, що підтверджують її передбачувану користь, обмежені .
Протизапальні властивості
Одне з найбільш вивчених застосувань таволги вязолистной — зменшення запалення і лікування запальних станів.
Дослідження в пробірках і на гризунах показали, що рослина може пригнічувати певні етапи запального процесу, знижувати запальні маркери в крові і зменшувати підвищену реакцію на біль, пов’язану із запаленням (7, 8, 9).
Ці властивості можуть пояснити, чому вона історично використовувалася як засіб від таких станів, як біль в суглобах.
Є також припущення, що ця рослина може полегшити сильний біль в суглобах, пов’язану з подагрою, формою артриту, що характеризується накопиченням сечового й кислоти в крові і кристалізацією сечової кислоти навколо суглобів.
Наприклад, одне дослідження в пробірці показало, що з’єднання в таволги вязолистной можуть блокувати ксантиноксидазу, фермент, який бере участь у виробництві сечової кислоти (10).
Однак дослідження ще не підтвердили, що результати досліджень в пробірках і на тварин застосовні до людей. Обмежені дослідження із застосування таволги вязолистной за участю людей, малообещающую.
В одному 4-тижневому дослідженні за участю 20 здорових дорослих не спостерігалося значних протизапальних ефектів в групі, що отримувала щоденний напій, що містить екстракти таволги, ромашки і кори верби , в порівнянні з групою плацебо (11).
Необхідні додаткові дослідження з використання цього рослинного засобу для лікування запалень у людей.
Запалення шкіри
Деякі стверджують , що таволга вязолистная може використовуватися як зовнішній засіб для лікування запалень, почервоніння або прищів на шкірі, але дослідження не підтверджують цю ідею.
Переконання, що таволга заспокоює запалену шкіру або акне, ймовірно, пов’язано з вмістом в ній саліцилової кислоти і танінів.
Саліцилова кислота часто використовується на шкірі для відлущування. Вона може зменшити акне, сонячні пошкодження і коричневі плями на шкірі, відомі як меланодермия (12).
Вважається, що таніни володіють терпкими властивостями — це означає, що вони можуть допомогти видалити жир із забитих пор і очистити шкіру (13).
Крім того, деякі люди вважають, що протизапальний і антиоксидантний потенціал таволги вязолистной в організмі поширюється на шкіру.
З цих причин деякі креми і сироватки для шкіри містять таволгу — навіть незважаючи на те, що будь-які твердження про те, що ця рослина покращує здоров’я шкіри не підтверджені наукою, і необхідні дослідження на людях.
Інші корисні властивості
Таволга вязолистная володіє багатьма іншими передбачуваними корисними властивостями, але дослідження відсутні.
Нові та старі дослідження показують, що вона володіє антибактеріальними властивостями і може боротися з певними бактеріями, включаючи кишкову паличку, яка часто викликає харчові отруєний і я. Але необхідні додаткові дослідження в цій області (14, 15, 16).
Дослідження також показали, що екстракти таволги значно пригнічують розвиток пухлин у щурів, які зазнали впливу канцерогенних агентів і процесів (17, 18, 19).
Щоб краще зрозуміти її потенційне застосування, необхідно подальше вивчення її можливих корисних властивостей.
Резюме:
Дослідження в пробірках і на тваринах показують, що таволга вязолистная має протизапальну властивість, але дослідження ще не показали, що ці властивості призводять до полегшення запальних станів, таких як біль в суглобах або акне, у людей.
Заходи безпеки і протипоказання
Відсутність досліджень таволги вязолистной на людях ускладнює аналіз потенційних недоліків її застосування.
Чай — найбільш часто використовувана форма рослини, але також доступні настоянки.
Використання таволги в помірних кількостях , що не перевищують Реко ндованних на етикетках добавок, ймовірно, безпечно для здорових дорослих, але майте на увазі, що немає ніяких наукових звітів про безпеку або побічні ефекти.
Перш ніж пробувати таволгу вязолистной, найкраще проконсультуватися з лікарем, особливо якщо ви приймаєте ліки або у вас вже є які-небудь захворювання.
Якщо ви приймаєте аспірин, будьте обережні з рослиною, оскільки воно містить саліцилову кислоту, активний компонент аспірину. А якщо у вас алергія на аспірин або чутливість до саліцилатів, повністю уникайте таволги (20).
Нарешті, недостатньо досліджень з безпеки таволги серед дітей та вагітних або годуючих грудьми жінок. Таким чином, цим групам слід уникати цього кошти.
Резюме:
Через відсутність досліджень в даний час немає ні стандартизованої дозування таволги, ні інформації про можливі побічні ефекти. Якщо ви збираєтеся спробувати її, спочатку проконсультуйтеся з лікарем.
Як заварити чай з таволги вязолистной
Чай з таволги доступний в Інтернеті і в деяких магазинах здорового харчування у вигляді розсипного чаю або в пакетиках.
В даний час не існує стандартизованої дозування таволги вязолистной, але для більшості продуктів рекомендується змішати 1-2 столові ложки (2-4 грами) сухого чаю з 1 чашкою (240 мл) окропу.
Дайте суміші настоятися близько 15 хвилин, перш ніж процідити і випити.
Резюме:
Ви можете приготувати чай з таволги будинку, використовуючи 1 -2 столові ложки таволги вязолистной і 240 мл окропу. Дайте настоятися, а потім процідіть і насолоджуйтеся.
Підіб’ємо підсумок
- Таволга вязолистная — це виростає в Європі квітуча рослина, яке століттями використовувалося для лікування печії, болю в суглобах, застуди і запалень.
- дослідження цієї рослини обмежені, але дослідження в пробірках і на тваринах свідчать, що воно має протизапальну дію. Однак майже немає досліджень по використанню цього рослинного засобу для лікування запальних станів, таких як артрит і акне, у людей.
- таволги зазвичай вживають у вигляді чаю. Якщо ви хочете спробувати, заздалегідь поговоріть з лікарем.